SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

1,5%  z podatku PIT - KRS 0000111565
prosimy o wsparcie...
23-04-2024

Co w trawie piszczy - 2012 WI
wspaniałe wilanowskie chłopaki
18-04-2024

Co w trawie piszczy - 2018 WI
Wilanowskie maluchy...
​11-04-2024

Co w trawie piszczy - 2010 O i 2015 O i 2017 O
już na świeżym powietrzu...
​02-04-2024

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] >>>

 
Kluby Warszawskie - TSO Orkan 31-03-2017

Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Przed nami kolejna warszawska organizacja z siedzibą na Woli, czyli Towarzystwo Sportowo Oświatowe Orkan.

TSO Orkan powstał w 1931 roku i działał przy Państwowej Fabryce Karabinów. Głównym celem organizacji była popularyzacja sportu wśród pracowników fabryki, a zarazem jak mówiły zakładowe zasady, sport miał „rozszerzyć ludziom horyzonty”. Jednocześnie sam zakład bardzo dbał o swoich zawodników, zapewniając im dobre posady. Większość sportowców Orkanu pochodziła z rozwiązanego klubu TSO Ruch, który mieścił się wcześniej w tym samym miejscu.

Od początku istnienia TSO Orkan posiadał sekcje: piłki nożnej, kolarską, bokserską  i strzelecką. Następnie pod koniec 1933 roku założone zostały sekcje motocyklowa, pływacka i gier zespołowych, a w 1935 roku sekcja lekkoatletyczna. Klub zrzeszał kilkuset zawodników.

Jedną z wiodących dyscyplin TSO Orkan było kolarstwo, które zrzeszało około 30 kolarzy. Nie duża liczba zawodników przyniosła jednak organizacji najwięcej sukcesów, a w połowie lat trzydziestych sekcja uznawana była za jedną z najsilniejszych ekip w Polsce. Najlepszymi zawodnikami byli Józef Ignaczak oraz Leonard Bober, którzy w latach 1934-1935 należeli do grona kadrowiczów Polski. Ten drugi wsławił się również tym, że w 1933 roku podczas zawodów jego rower doznał defektu. Bober dokończył wyścig biegnąc z rowerem na ramieniu, co uwieczniono na zdjęciu.

Swoje kilka słów do powiedzenia miała również sekcja piłki nożnej, która na początku lat trzydziestych szybko awansowała do A-klasy. Na tym poziomie Orkan rywalizował m.in. z Legią, z którą odniósł w 1937 roku historyczne zwycięstwo. Z tym samym przeciwnikiem TSO Orkan przegrał 18.10.1938 – 1:3, a sam mecz przeszedł do historii jako ostatni przedwojenny pojedynek Legii. Piłkarze Orkanu swoje mecze rozgrywali na dalekiej Pelcowiźnie, co nie sprzyjało dużemu zainteresowaniu kibiców.

Siedziba klubu mieściła się koło zakładów na ulicy Dworskiej 31. Tam też zawodnicy mieli do dyspozycji treningowe boisko piłkarskie, salę gimnastyczną oraz strzelnicę. Prezesem klubu, aż do wybuchu wojny był Witold Jordan

 
Zakochaj się w sportowej Warszawie! 29-03-2017

Podstawą prawidłowego funkcjonowania sportu jest odpowiedni poziom jego finansowania. Jak wszyscy wiemy kluby i rodzice sami nie są w stanie tego robić bez wsparcia z samorządowego. Warszawa ma to szczęście, że władze wiedzą o tym i regularnie wspomagają wszystkie kluby sportowe. Wspomaganie to jest w formie grantów celowych, w których część kosztów jest refundowana. Klub nasz w pierwszym kwartale tego roku otrzymał takie wsparcie z: Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy (Centra Sportowo Szkoleniowe i Szkolenie i współzawodnictwo sportowe), Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy (Warszawskie Dni Sportu, Szkolenie i współzawodnictwo sportowe), Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy (Szkolenie i współzawodnictwo sportowe). Bardzo dziękujemy za pomoc!

 
Nasi grają... 29-03-2017

Ostatni weekend to dominacja meczów rozgrywanych przez reprezentacje Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z tego też powodu część spotkań zespołów, w których występują byli zawodnicy K.S. Delta Warszawa została przełożona. Tak było przede wszystkim w rozgrywkach I ligi. Pogoń Siedlce miała zmierzyć się z Olimpią Grudziądz, ale mecz nie doszedł do skutku. Piotr Kurbiel miał jednak pracowity weekend. Najpierw rozegrał 30 minut w grze kontrolnej z przedstawicielem Ekstraklasy Górnikiem Łęczna, gdzie Siedlczanie zremisowali 1:1, a następnie zagrał w meczu rezerw i po jego podaniu w ostatniej minucie spotkania rezerwy Pogoni zdobyły trzy punkty. Cieszymy się, że po niedawnym urazie nie ma już śladu. W tym spotkaniu grał również Michał Panufnik. Znicz Pruszków miał grać z drużyną GKS Katowice, ale rywalizacja została przełożona. Krzysztof Kopciński wystąpił w meczu rezerw. Na drugoligowym froncie wszystko odbywało się zgodnie z planem. Legionovia po zeszłotygodniowej porażce w Częstochowie tym razem na swoim stadionie podejmowała Polonię Bytom. Przez długi czas utrzymywał się remis, ale w końcu gospodarze trzykrotnie trafili do bramki gości i zwyciężyli 3:0. Od pierwszej minuty na placu gry pojawił się Arkadiusz Madeński, ale w 37 minucie opuścił go z urazem. Mamy nadzieję, że kontuzja okaże się niegroźna i Aro szybko wróci do gry. Olimpia Zambrów zdobyła cenny punkt w Radomiu. Długo w tym spotkaniu zanosiło się na sensację, ale w ostatniej minucie Radomiak wykorzystał rzut karny i skończyło się niespodzianką. Sebastian Szerszeń został zmieniony w 90 minucie. Stal Stalowa Wola wywiozła jeden punkt z Katowic po remisie z Rozwojem 2:2. Drugi raz w tym sezonie Bartosz Koncki nie stanął między słupkami „Stalówki”. Coraz gorzej wygląda sytuacja Polonii Warszawa. Mecz w Bełchatowie był potyczką o 6 punktów, a zwycięsko z niej wyszli gospodarze. „Czarne Koszule” znajdują się w strefie spadkowej, a przed nimi naprawdę trudne spotkania. Karol Worach nie pojawił się na boisku. Zobaczymy co przyniesie kolejna seria gier. SG

 
WRDPP sesja 22-03-2017 22-03-2017

Zakończone marcowe posiedzenie Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego obfitowało w szereg ważnych sprawa. Zapoznaliśmy się z procedurą zawierania umów na wynajem sal i obiektów w placówkach oświatowych i pobieraniem kaucji od organizacji pozarządowych. Sprawa kaucji właśnie wywołała tą dyskusje. Jest to dla klubów sportowych bardzo restrykcyjny przepis nie znajdujący żadnego uzasadnienia. Ustaliliśmy, że dojdzie do spotkania szefów Biura Sportu i Biura Edukacji i spróbujemy ten problem rozwiązać. W przyszłości też będziemy pochylać się nad samym programem udostępnienia. Są sygnały, że bez wprowadzenia pierwszeństwa dla organizacji pozarządowych przepis jest martwy. Kolejną sprawą była informacja zespołu roboczego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w sprawie „Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej” oraz w sprawie prac nad pilotażowym programem „Spółdzielnia Kultury”. Dochodzi powoli do doskonałych rozwiązań pozwalających na otwarcie przestrzeni Domów Kultury dla NGO-sów co jest dla nas istotą tej sprawy. Następnie dyskutowaliśmy nad wprowadzeniem w Biurze Kultury zespołu eksperckiego przy ocenianiu ofert w konkursach dotacyjnych. Z ramienia WRDPP desygnowaliśmy dwie osoby do zespołu przy Biurze, który opracuje szczegółowe rozwiązania. Kolejny etap prac to pozytywne zaopiniowanie projektu zarządzenie w sprawie konkursu S3KTOR 2016. Dokonaliśmy sporo zmian w konkursie i jesteśmy pewni, że będzie dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjny i nobilitujący laureatów. Dalej omówiliśmy sprawę działania placówek wsparcia dziennego funkcjonujących w szkołach. Dostaliśmy też zapewnienie od władz dzielnic, że nie ma planów ich likwidacji. Na zakończenie dyskutowaliśmy nad wnioskami w sprawie realizacji programu współpracy miasta z naszymi organizacjami, który niedługo będziemy opiniować. Kolejne spotkanie w kwietniu.  

Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

 
Kadra MZPN rocznik 2004 22-03-2017

Dzisiejszego dnia odbył się mecz kontrolny reprezentacji Mazowsza z rówieśnikami z Lubelszczyzny. Nasz klub reprezentowała dwójka zawodników - Wiktor Bogacz i Jakub Wiktorowski. Chłopcy rozegrali dobre spotkanie, dając dużą pewność w obronie oraz odpowiednią jakość w ataku. Gratulujemy i czekamy na kolejne powołania. DSZ

Mazowiecki ZPN - Lubelski ZPN 1:2 (0:1)

 
DKDS Mokotów 21-03-2017 21-03-2017

Marcowe obrady Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego na Mokotowie zakończone. Gościem naszym był dzisiaj Burmistrz naszej dzielnicy Pan Krzysztof Skolimowski. W pierwszej kolejności omówiliśmy konkursy dotacyjne z obszaru sportu i kultury na rok 2017. Wstępnie ustaliliśmy, że zostanie powołany zespół ds. dopracowani zasad przyznawania dotacji w sporcie, który przedłoży władzom dzielnicy swoje wnioski. W kulturze zaś będziemy pracowali nad kwestią współpracy organizacji pozarządowych z Domami Kultury. Następnie omówiliśmy zbliżające się wybory do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz organizację pikniku naszych organizacji – Pożyteczny Mokotów. Pomysłów na imprezę jest wiele zobaczymy niebawem gdzie i jaka będzie.

Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

 
KDS Biuro Edukacji 20-03-2017 20-03-2017

Zakończyliśmy kolejne spotkanie Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji. Wytypowaliśmy dzisiaj Pana Bartłomieja Włodkowskiego jako kandydata do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wybory już niebawem, mamy nadzieję, że duża część naszego środowiska weźmie w nich udział. Następnie Prezydium naszej komisji przedstawiło postęp prac poszczególnych zespołów tematycznych pracujących w różnych płaszczyznach analiz skuteczności projektów oferowanych przez NGO-sy i dostosowaniem procedur konkursowych do nowych przepisów. Rozmawialiśmy też o reformie edukacji i naszym w tym udziale. Zostały też poczynione dalsze ustalenia w sprawie Pikniku Edukacyjnego czyli festynu organizacji naszego KDS oraz o Tygodniu Edukacyjnym. Na zakończenie poruszyliśmy kwestię kaucji jaką muszą płacić placówkom szkolnym nasze organizacje przy wynajmie powierzchni. Sprawa jest na najbliższej WRDPP i mamy nadzieję, że miasto wycofa się z tego pomysłu. Następne spotkanie w kwietniu.

Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

 
Historia 20-03-2017

W zakładce "Historia" mamy kolejne zdjęcie, pojawiły się kolejne informacje z naszej przeszłości.

Przegrane 0:1 (0:0) ligowe spotkanie K.S. Delta Warszawa z Koroną Góra Kalwaria podczas rozgrywek IV ligi (obecnie III liga) – 16-11-2003. Zawody sędziuje Paweł Jenda. Na zdjęciu od lewej w barwach naszego klubu (żółte koszulki): Łukasz Dąbrowski, Mikołaj Rybaczuk i Marek Buliński. Jakie figle płata historia niech świadczy fakt, po trzynastu latach od tego spotkania zawodnikami naszego klubu stają się synowie widocznych na zdjęciu głównego arbitra tego spotkania Pawła Jendy i naszego zawodnika Łukasza Dąbrowskiego. Dodatkowo warto nadmienić jeszcze, że obserwatorem spotkania z ramienia MZPN był Wiesław Urbaniak, który również jest ważną postacią w naszej historii.

 
Nasi grają... 20-03-2017

Miniony deszczowy i wietrzny weekend nie był udany dla zespołów, które reprezentują byli zawodnicy K.S. Delta Warszawa. Na pierwszoligowym froncie punkt po stronie zysków zapisuje sobie co prawda Pogoń Siedlce, ale trudno to uznać za sukces. Spotkanie wyjazdowe z ostatnim w tabeli MKS Kluczbork zakończyło się wynikiem 2:2, a gospodarze wyrównali w samej końcówce meczu. Dla zespołu z Mazowsza, który cały czas mierzy wysoko jest to bez wątpienia strata dwóch punktów. Piotr Kurbiel i Michał Panufnik nie zagrali w tym spotkaniu, ale pierwszy z nich jak wiadomo niedawno wrócił po kontuzji i rozegrał 90 minut w meczu rezerw. Jeszcze mniej powodów do zadowolenia ma Znicz Pruszków. Najpierw w środku tygodnia rozgrywał zaległe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Mimo ambitnej postawy i kilku okazji ostatecznie to rywale zdobyli upragnioną bramkę i zwyciężyli 1:0. Natomiast o sobotniej konfrontacji ze Stomilem w Olsztynie gracze spod Warszawy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:1 i sytuacja Znicza w walce o utrzymanie robi się coraz trudniejsza. Jeśli chodzi o Krzysztofa Kopcińskiego to w obydwu spotkaniach spędził na placu gry pół meczu. W przypadku pierwszej konfrontacji pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, a w Olsztynie rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce i został zmieniony w przerwie. Rozgrywki II ligi nabierają tempa. W minionej kolejce najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Częstochowie gdzie miejscowy Raków podejmował Legionovię. Goście bardzo dobrze rozpoczęli wiosenne granie, a lider po pierwszej części rozgrywek zaliczył falstart. Tym razem jednak nie było żadnej niespodzianki. Gracze spod Warszawy mimo ambitnej postawy ulegli kandydatowi do awansu 1:5. Jedyną bramkę dla Legionovii zdobył Arkadiusz Madeński, który pojawił się na placu gry w 68 minucie. Całe spotkanie w barwach Olimpii Zambrów zaliczył Sebastian Szerszeń, ale jego zespół przegrał na swoim stadionie z Siarką Tarnobrzeg. Pierwszy raz w tym sezonie swoje miejsce w bramce Stali Stalowa Wola opuścił Bartosz Koncki. Jego koledzy po wyrównanym spotkaniu zremisowali 1:1 z Olimpią Elbląg. Podziałem punktów zakończył się także mecz Polonii Warszawa z Wartą Poznań. „Czarne Koszule” mimo, że przez całą drugą połowę grały w przewadze jednego zawodnika potrafiły jedynie doprowadzić do wyrównania. Zapowiedzi o marszu w górę tabeli na razie pozostają pustymi słowami, a czas ucieka. Niestety po raz kolejny w oczach Trenera nie znalazł uznania Karol Worach. Mamy nadzieję, że przyszły weekend będzie bardziej udany dla naszych byłych podopiecznych. SG

 
Dyrektorskim okiem - Sebastian Gmurek 15-03-2017

Przerwy w rozgrywkach ligowych to także czas, gdy zawodnicy decydują się na zmianę barw klubowych. Wydawać by się mogło, że w rozgrywkach dziecięcych czy młodzieżowych wszystko w tej materii odbywa się prosto i bezboleśnie. Nic bardziej mylnego. Podobnie jak to ma miejsce w zawodowej piłce wszelkie zmiany barw klubowych przez zawodników o statusie amatora regulowane są przepisami, których autorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Nie chcę tutaj zajmować się kwestią czy wprowadzenie ekwiwalentu za wyszkolenie było słuszne, jak również czy jego wysokość jest odpowiednia. Przepisy obowiązują co przyjmuję do wiadomości i szanuję prawo innych do pobierania należnych czy też możliwych do pobrania środków z tytułu transferu swojego zawodnika do innego klubu. Mamy tutaj jednak to rozróżnienie, które bierze się stąd, że w letnim okienku transferowym kwoty należne klubowi odstępującemu są ściśle określone uchwałą PZPN, a w zimowym to sam klub ustala kwotę jaką chce otrzymać i nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń. K.S. Delta Warszawa jeżeli chce żeby dany zawodnik reprezentował jego barwy nie uchyla się od płacenia ekwiwalentów ani nie ceduje tego obowiązku na rodziców co w niektórych klubach jest stałą praktyką. Następstwem tego ostatniego staje się potem pretensja rodziców kierowana do naszego klubu, że utrudniamy przejście ich syna. Zgodnie z przepisami to klub pozyskujący zawodnika jest zobligowany do uiszczenia należnej kwoty, a nie rodzice zatem należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak bardzo klub, który pozyskuje zawodnika chce żeby ten zasilił jego szeregi. Jeśli klub nie chce zapłacić określonej przepisami kwoty to do niego powinny być kierowane pretensje, a nie do klubu, który postępuje w zgodzie z literą prawa. Oczywiście możliwe jest porozumienie między klubami, które wypracowuje przepływ zawodników, ale to jest ich wewnętrzna sprawa. W każdym inny przypadku klub pozyskujący powinien wywiązać się z ciążącego na nim obowiązku. W trwającym okienku transferowym uczyniliśmy tak płacąc dwa wysokie ekwiwalenty, kilkakrotnie przekraczające kwoty jakie za tych samych zawodników zapłacilibyśmy w przerwie letniej. Stało się tak ponieważ najważniejszą kwestią była chęć żeby wybrani zawodnicy zasilili nasze szeregi. Nie boimy się podjąć ryzyka i zainwestować środków to pokazuje, że zależy nam na danym zawodniku. Z drugiej strony nie powinno nikogo dziwić, że skoro sami płacimy ekwiwalenty to nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy ich nie pobierać. Oczywiście nie mi oceniać postawy innych i nie krytykuję ich ponieważ każdy ma prawo do prowadzenia swojego klubu tak jak to sobie wyobraża. Natomiast chciałbym żeby inni też mieli pełen obraz tego jak to funkcjonuje u Nas i przynajmniej starali się zrozumieć nasze postępowanie, które w moim odczuciu jest jak najbardziej uczciwe. SG

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] >>>

 Sezon 2023/2024
 Sezon 2022/2023
 Sezon 2021/2022
 Sezon 2020/2021
 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Towarzystwo Sportowe Falenica Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
2006
Mecz ligowy z SEMP Ursynów, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
25-04-2024 (czwartek) 14:00
2015
Turniej Super Cup, 62-563 Licheń Stary, ul. Toruńska 27
27-04-2024 (sobota) 8:48
2017 Górny Mokotów
Turniej Pro Future Cup, 05-530 Krzaki Czaplinkowskie, ul. Główna 81
27-04-2024 (sobota) 09:17
2016
Mecz ligowy z KS Jeziorka MSP Prażmów '15, 02-987 Warszawa, ul. Syta 123
27-04-2024 (sobota) 10:00
2012
Sparing z Widzew Łódź, 92-231 Łódź, ul. Sępia 1
27-04-2024 (sobota) 12:00
2014 Wilanów
Mecz ligowy z KS Ursynów Warszawa, Warszawa, ul. Małcużyńskiego 4
27-04-2024 (sobota) 12:30
2013 Praga-Południe
Mecz ligowy z Białe Orły Sp. z o.o., Warszawa, ul. Chełmska 23
28-04-2024 (niedziela) 09:30
2013 Wilanów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa GM, Warszawa, ul. Chełmska 23
28-04-2024 (niedziela) 11:00
2013 Górny Mokotów
Mecz ligowy z K. S. Delta Warszawa WI, 00-724 Warszawa, ul. Chełmska 23
28-04-2024 (niedziela) 11:00
2015 Ochota
Mecz ligowy z KS Drukarz Warszawa, 03-922 Warszawa, ul. Międzynarodowa 2 (orlik obok głównego boiska naturalnengo)
28-04-2024 (niedziela) 12:30
2015 Wilanów
Mecz ligowy z UKS Wilanowskie Wilki, 00-724 Warszawa, ul. Chełmska 23
28-04-2024 (niedziela) 12:30
[1]  [2]  [3]   >>>
Serie A (33. kolejka) 23-04-2024

Genoa CFC - S.S. Lazio 0:1 (0:0)
Luis Alberto (67)

Cagliari Calcio - Juventus F.C. 2:2 (2:0)
Gaetano (30), Mina (36) - Vlahovic (61), Dossena (BS) (87)

Empoli FC - SSC Napoli 1:0 (1:0)
Cerri (4)

Hellas Verona - Udinese Calcio 1:0 (0:0)
Coppola (90+3)

US Sassuolo Calcio - US Lecce 0:3 (0:2)
Gendrey (11), Dorgu (15), Piccoli (61)

Torino FC - Frosinone Calcio 0:0

US Salernitana 1919 - ACF Fiorentina 0:2 (0:0)
Kouame (80), Ikone (90+5)

AC Monza - Atalanta BC 1:2 (0:1)
Maldini (89) - De Ketelaere (44), Toure (72)

AS Roma - Bologna FC 1909 1:3 (0:2)
Azmoun (56) - El Azzouzi (14), Zirkzee (45), Saelemaekers (65)

AC Milan - Inter 1:2 (0:1)
Tomori (80) - Acerbi (18), Thuram (49)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Inter 86 33 79:18
2. AC Milan 69 33 64:39
3. Juventus F.C. 64 33 47:26
4. Bologna FC 1909 62 33 48:26
5. AS Roma 55 32 57:38
6. Atalanta BC 54 32 59:37
7. S.S. Lazio 52 33 42:35
8. SSC Napoli 49 33 50:41
9. ACF Fiorentina 47 32 45:36
10. Torino FC 46 33 31:29
11. AC Monza 43 33 35:43
12. Genoa CFC 39 33 35:40
13. US Lecce 35 33 30:48
14. Cagliari Calcio 32 33 36:56
15. Hellas Verona 31 33 31:44
16. Empoli FC 31 33 26:48
17. Udinese Calcio 28 32 30:48
18. Frosinone Calcio 28 33 40:63
19. US Sassuolo Calcio 26 33 39:65
20. US Salernitana 1919 15 33 26:70


1-4 Awans (LM)5-6 Awans (LE)7 Awans (LK)18-20 Spadek (Serie B)

La Liga (32. kolejka) 23-04-2024

Athletic Bilbao - Granada CF 1:1 (1:1)
Guruzeta (24) - Williams (BS) (6)

Celta Vigo - UD Las Palmas 4:1 (2:1)
Aspas (37, 76), Swedberg (39), Douvikas (71) - Herzog (11)

Rayo Vallecano - CA Osasuna 2:1 (0:1)
Chavarria (80), Palazon (84) - Gomez (29)

Valencia CF - Real Betis 1:2 (0:1)
Pepelu (66) - Perez (19, 77)

Girona FC - Cádiz CF 4:1 (2:0)
Garcia (9), Martin (22), Dovbyk (71), Portu (82) - Escalante (81)

Getafe CF - Real Sociedad 1:1 (1:1)
Rodriguez (29) - Barrenetxea (13)

UD Almería - Villarreal CF 1:2 (1:1)
Lozano (30) - Akhomach (25)

Deportivo Alavés - Atlético Madryt 2:0 (1:0)
Benavidez (15), Rioja (90+2)

Real Madryt - FC Barcelona 3:2 (1:1)
Vinicius Junior (18), Lucas (73), Bellingham (90+1) - Christensen (6), Lopez (69)

Sevilla FC - RCD Mallorca 2:1 (0:0)
En Nesyri (61), Romero (75) - Prats (90+5)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Real Madryt 81 32 70:22
2. FC Barcelona  70 32 64:37
3. Girona FC 68 32 67:40
4. Atlético Madryt 61 32 59:38
5. Athletic Bilbao 58 32 52:30
6. Real Sociedad 51 32 46:34
7. Real Betis 48 32 40:38
8. Valencia CF 47 32 35:34
9. Villarreal CF 42 32 51:55
10. Getafe CF 40 32 38:44
11. CA Osasuna 39 32 37:46
12. Sevilla FC 37 32 41:45
13. UD Las Palmas 37 32 30:39
14. Deportivo Alavés 35 32 28:38
15. Rayo Vallecano 34 32 27:39
16. RCD Mallorca 31 32 26:38
17. Celta Vigo 31 32 37:47
18. Cádiz CF 25 32 22:45
19. Granada CF 18 32 33:61
20. UD Almería 14 32 31:64


1-4 Awans (LM)5-6 Awans (LE)7 Awans (LK)18-20 Spadek (LaLiga2)

Ekstraklasa (29. kolejka) 23-04-2024

Warta Poznań - Stal Mielec 5:2 (2:2)
Matuszewski (7), Zrelak (38, 46, 71), Szymonowicz (49) - Jaunzems (17), Shkurin (45+1)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 55 29 66:39
2. Śląsk Wrocław 51 29 38:26
3. Lech Poznań 51 29 43:34
4. Górnik Zabrze 48 29 39:32
5. Legia Warszawa 47 29 43:33
6. Pogoń Szczecin 47 29 54:34
7. Raków Częstochowa 46 29 50:32
8. Widzew Łódź 42 29 39:38
9. Stal Mielec 38 29 35:39
10. Piast Gliwice 35 29 30:32
11. Zagłębie Lubin 35 29 31:43
12. Radomiak Radom 35 29 34:47
13. Warta Poznań 34 29 31:35
14. Puszcza Niepołomice 32 29 35:46
15. Cracovia 32 29 38:40
16. Korona Kielce 30 29 34:38
17. ŁKS Łódź 21 29 28:61
18. Ruch Chorzów 20 29 31:50


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Ligi mazowieckie (15-21.04.2024) 22-04-2024

I Liga - kolejka 28

Polonia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:2)
Zawistowski (35), Bajdur (70), Grudniewski (85) - Biliński (6, 32, 58)

Znicz Pruszków - Wisła Kraków 2:3 (2:0)
Tabara (5), Moskwik (22) - Żyro (53), Uryga (70), Rodado (78)

Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0 (1:0)
Kobacki (26), Skóra (68)

II Liga - kolejka 29


Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
Karwot (62)
 

III Liga - Grupa I - kolejka 26

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Olimpia Zambrów 4:1 (1:0)
Gajgier (38), Zinkewycz (82), Odolak (85), Dziegielewski (90) - Bayer (55)

Pilica Białobrzegi - Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
Stawiarz (74) - Soltysinski (10)

Warta Sieradz - Legionovia Legionowo 2:2 (1:2)
Macczak (22, 69) - Fabiszewski (20), Biegański (32)

Unia Skierniewice - Legia Warszawa 4:0 (1:0)
Rosinski (45), Sabillo (53, 55), Szmyd (60)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 0:0

Victoria Sulejówek - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Lawcewicz-Musialik (90)

Bundesliga (30. kolejka) 22-04-2024

Eintracht Frankfurt  - FC Augburg 3:1 (0:1)
Chaibi (55), Ekitike (61), Marmoush (90+5) - Vargas (13)

VfL Wolfsburg - Bochum 1:0 (1:0)
Wind (43)

TSG Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach 4:3 (1:1)
Weghorst (36), Promel (58), Kabak (66), Stach (90+1) - Hack (39, 78, 89)

Heindenheim - RB Lipsk 1:2 (0:1)
Dovedan (69) - Sesko (42), Openda (85)

1. FC Koeln - Darmstadt 0:2 (0:0)
Klarer (57), Vilhelmsson (90)

1. FC Union Berlin - Bayern Monachium 1:5 (0:2)
Vertessen (90+1) - Goretzka (29), Kane (45+1), Mueller (53, 66), Tel (62)

Werder Brema - VFB Stuttgart 2:1 (1:0)
Ducksch (28, 49) - Undav (71)

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1:1 (0:0)
Fullkrug (81) - Stanisic (90+7)

SC Freiburg - 1. FSV Mainz 05 1:1 (1:1)
Gregoritsch (6) - Burkardt (40)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Bayer Leverkusen 80 30 75:20
2. Bayern Monachium 66 30 87:37
3. VFB Stuttgart 63 30 68:36
4. RB Lipsk 59 30 69:34
5. Borussia Dortmund 57 30 58:35
6. Eintracht Frankfurt  45 30 46:40
7. SC Freiburg 40 30 42:53
8. FC Augburg 39 30 48:49
9. TSG Hoffenheim 39 30 53:60
10. Heindenheim 34 30 43:52
11. Werder Brema 34 30 38:50
12. Borussia Moenchengladbach 31 30 53:60
13. VfL Wolfsburg 31 30 35:50
14. 1. FC Union Berlin 29 30 26:50
15. 1. FSV Mainz 05 27 30 31:48
16. Bochum 27 30 34:60
17. 1. FC Koeln 22 30 23:53
18. Darmstadt 17 30 30:72


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (2. Bundesliga) 

Ligue 1 (30. kolejka) 22-04-2024

OGC Nice - FC Lorient 3:0 (1:0)
Sanson (22), Boga (53), Guessand (89)

FC Nantes - Stade Rennais 0:3 (0:0)
Kalimuendo (67), Bourigeaud (76), Gouiri (90+1)

RC Lens - Clermont Foot 63 1:0 (1:0)
Sotoca (3)

Stade de Reims - Montpellier HSC 1:2 (0:1)
Agbadou (66) - Sagnan (26), Al-Tamari (86) 

LOSC Lille - RC Strasbourg 1:0 (1:0) 
David (12)

Le Havre AC - FC Metz 0:1 (0:0)
Mikautadze (46)

Stade Brestois 29 - AS Monaco FC 0:2 (0:1)
Zakaria (40), Minamino (48)

Toulouse FC - Olympique Marsylia 2:2 (1:1)
Nicolaisen (45+1), Gboho (82) - Onana (38), Moumbagna (90+5)

Paris Saint-Germain F.C. - Olympique Lyon 4:1 (4:1)
Matic (BS) (3), Beraldo (6), Ramos (32, 42) - Nuamah (37)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Paris Saint-Germain F.C. 66 29 69:25
2. AS Monaco FC 55 29 55:38
3. Stade Brestois 29 53 30 44:29
4. LOSC Lille 52 29 43:25
5. OGC Nice 47 29 31:22
6. RC Lens  46 30 39:32
7. Stade Rennais 42 30 44:36
8. Olympique Lyon 41 30 39:49
9. Olympique Marsylia 40 29 43:35
10. Stade de Reims 40 30 37:41
11. Toulouse FC 37 30 36:39
12. Montpellier HSC 36 30 38:42
13. RC Strasbourg 36 30 33:41
14. FC Nantes 31 30 28:48
15. FC Metz 29 30 31:49
16. Le Havre AC 28 30 27:38
17. FC Lorient 26 29 35:55
18. Clermont Foot 63 22 30 21:49

 

1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (Ligue 2)

Premier League (34. kolejka) 22-04-2024

Sheffield United - Burnley 1:4 (0:2)
Hamer (52) - Bruun Larsen (38), Assignon (40), Foster (57), Gudmundsson (71)

Luton Town - Brentford 1:5 (0:2)
Berry (90+2) - Wissa (24, 45+1), Pinnock (62), Lewis-Potter (64), Schade (86)

Wolverhampton Wanderers - Arsenal 0:2 (0:1)
Trossard (45), Odegaard (90+5)

Everton - Nottingham Forest 2:0 (1:0)
Gueye (29), McNeil (79)

Crystal Palace - West Ham United 5:2 (4:1)
Olise (7), Eze (16), Emerson (BS) (20), Mateta (31, 64) -  Antonio (40), Henderson (BS) (89)

Aston Villa - Bournemouth 3:1 (1:1)
Rogers (45+1), Diaby (57), Bailey (78) - Solanke (31)

Fulham - Liverpool 1:3 (1:1)
Castagne (45+2) - Alexander-Arnold (32), Gravenberch (53), Diogo Jota (72)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Arsenal 74 33 77:26
2. Liverpool 74 33 75:32
3. Manchester City 73 32 76:32
4. Aston Villa 66 34 71:50
5. Tottenham Hotspur 60 32 65:49
6. Newcastle United 50 32 69:52
7. Manchester United 50 32 47:48
8. West Ham United 48 33 54:63
9. Chelsea 47 31 61:52
10. Brighton & Hove Albion 44 32 52:50
11. Wolverhampton Wanderers 43 33 46:53
12. Fulham 42 34 50:54
13. Bournemouth 42 33 48:60
14. Crystal Palace 36 33 42:56
15. Brentford 35 34 52:59
16. Everton 30 33 34:48
17. Nottingham Forest 26 34 42:60
18. Luton Town 25 34 47:75
19. Burnley 23 34 37:69
20. Sheffield United 16 33 31:88


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE), 6 Awans (LK)18-20 Spadek (Championship)

Ekstraklasa (29. kolejka) 22-04-2024

Cracovia - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)
Hajda (19)

ŁKS Łódź - Lech Poznań 2:3 (0:1)
Tejan (60), Juric (89) - Ishak (36), Marchwiński (56, 90+1)

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 55 29 66:39
2. Śląsk Wrocław 51 29 38:26
3. Lech Poznań 51 29 43:34
4. Górnik Zabrze 48 29 39:32
5. Legia Warszawa 47 29 43:33
6. Pogoń Szczecin 47 29 54:34
7. Raków Częstochowa 46 29 50:32
8. Widzew Łódź 42 29 39:38
9. Stal Mielec 38 28 33:34
10. Piast Gliwice 35 29 30:32
11. Zagłębie Lubin 35 29 31:43
12. Radomiak Radom 35 29 34:47
13. Puszcza Niepołomice 32 29 35:46
14. Cracovia 32 29 38:40
15. Warta Poznań 31 28 26:33
16. Korona Kielce 30 29 34:38
17. ŁKS Łódź 21 29 28:61
18. Ruch Chorzów 20 29 31:50


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Ekstraklasa (29. kolejka) 21-04-2024

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
Huk (11), Felix (21)

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:3 (0:1)
Kozak (76, 90+13) - Silva (2), Sanchez (49), Pawłowski (90+10)

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
Munoz (90) - Hansen (15, 74)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 55 29 66:39
2. Śląsk Wrocław 50 28 38:26
3. Lech Poznań 48 28 40:32
4. Górnik Zabrze 48 29 39:32
5. Pogoń Szczecin 47 29 54:34
6. Raków Częstochowa 46 29 50:32
7. Legia Warszawa 46 28 43:33
8. Widzew Łódź 42 29 39:38
9. Stal Mielec 38 28 33:34
10. Piast Gliwice 35 29 30:32
11. Zagłębie Lubin 35 29 31:43
12. Radomiak Radom 35 29 34:47
13. Cracovia 32 28 38:39
14. Warta Poznań 31 28 26:33
15. Korona Kielce 30 29 34:38
16. Puszcza Niepołomice 29 28 34:46
17. ŁKS Łódź 21 28 26:58
18. Ruch Chorzów 20 29 31:50


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)


[1]  [2]  [3]   >>>
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA