Jakub
12

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]   >>>

Mecz ligowy z KP Legia Warszawa SSA 09-05-2009
Choć po takim meczu właściwie nie wypada, jednak zaczniemy od rzeczy nieprzyjemnych. Nieprofesjonalne podejście niektórych zawodników oraz kontuzje spowodowały, że na ławce rezerwowych w tak ważnej dla nas potyczce mięliśmy bramkarza i dwóch zawodników z pola. Jeśli ktoś wie, że nie będzie w stanie przyjechać i pomóc drużynie, to powinien o tym jednoznacznie i odpowiednio wcześniej poinformować trenera, bo to świadczy o naszym wzajemnym szacunku, a zwłaszcza szacunku do reszty kolegów z drużyny. Taka sytuacja jaka miała miejsce dziś nie może się więcej powtórzyć !!! Wracając do spotkania opisana wyżej sytuacja bardzo nas zmobilizowała. Tak walczących chłopców dawno nie oglądaliśmy. Przeciwnik mimo, że bardzo ambitny nie miał zbyt wiele miejsca i czasu na rozgrywanie akcji gdyż skutecznie mu to uniemożliwiliśmy naszą ambicją i ścisłym kryciem. W naszej grze zdarzały się, co prawda pojedyncze błędy indywidualne, ale nie mogą nam one przesłonić pozytywów. Procent posiadania piłki był zdecydowanie po naszej stronie. Jak na grę z tak wymagającym rywalem skonstruowaliśmy sporo składnych akcji, z których jeszcze przynajmniej trzy można określić jako stuprocentowe, jednak znów zabrakło trochę zimnej krwi aby je wykorzystać. Podsumowując, naszym zawodnikom należą się ogromne brawa. Nie tylko za zwycięstwo, ale przede wszystkim za serce do walki, za to że choć zmęczeni nie odpuścili nawet na chwilę i cały czas dążyli do zwycięstwa. Z takim podejściem chłopcy możecie wygrać z każdym ! BK

KP Legia Warszawa SSA – K.S. Delta Warszawa 0:3 (0:1)

Skład: Szkatulnik M. – Pikus K., Wysoki A. – Laskowski-Fabisiewicz T., Wrotek T., Filipek D. – Michalak J.
Wchodzący: Rentflejsz K., Popławski M., Małyszczycki M.

Bramki: ‘8 Wrotek T. – Laskowski-Fabisiewicz T., ’41 Filipek D., ’55 Filipek D. – Laskowski-Fabisiewicz T.

Mecz ligowy z SEMP'em Ursynów 01-05-2009
Dzisiejszy mecz miał bardzo zróżnicowany przebieg. Pierwsza kwarta to zacięty pojedynek i gra „bramka za bramkę”. Przeciwnicy nie przestraszyli się naszych chłopców i nawiązali równorzędną walkę, co trochę nas zaskoczyło. Zamiast uspokoić grę i tworzyć płynne akcje zaczęliśmy tracić zimną krew i popełniać błędy w ustawieniu. Na szczęście po przerwie i krótkiej rozmowie wszystko wróciło do normy. Druga kwarta to nasz popis - w ciągu piętnastu minut strzelamy siedem bramek, z których cześć pada po naprawdę świetnych akcjach. Ta kwarta pokazała na jak wiele nas stać, ale takich kwart wciąż jest zbyt mało. Trzecia cześć to kilka eksperymentów w ustawieniu przeprowadzonych po to abyśmy stali się zawodnikami bardziej wszechstronnymi. Nasza gra przez to stała się chaotyczna, ale nie wynik był w tym momencie najważniejszy. Na ostatnie piętnaście minut znów wróciliśmy do najsilniejszego ustawienia. Choć wynik był już ustalony my pozwoliliśmy sobie na zbyt duży luz i nie pokazaliśmy już tak ładnej i efektywnej gry – takie przestoje nie powinny nam się zdarzać, a już na pewno nie w meczach z trzema najbliższymi rywalami ! K.S. Delta Warszawa – SEMP Ursynów 10:2 (9:2)

Skład: Szkatulnik M. – Wysocki A., Popławski M. – Filipek D., Pikus K., Laskowski-Fabisiewicz T. – Michalak J.
Wchodzący: Zaprzałek J., Urbaniak O., Wrotek T., Pawłowski J., Małyszczycki M., Gajewski C.

Bramki: ‘7 samobójcza, ’11 Filipek D. – Laskowski-Fabisiewicz T., ’16 Filipek D. – Laskowski-Fabisiewicz T., ’19 Michalak J. – Wysocki A., ’21 Filipek D., ’23 Michalak J. – Laskowski-Fabisiewicz T., ’24 Laskowski-Fabisiewicz T. – Filipek D., ’24 Pikus K. – Popławski M., ’25 Laskowski-Fabisiewicz T. – Wrotek T., ’31 Pikus K.

Okiem trenera Bartłomieja Kaptura 30-04-2009
Nawet nie spostrzegliśmy a jesteśmy już na półmetku rundy wiosennej. Kwiecień był dla nas jak najbardziej udany, zakończyliśmy go z kompletem zwycięstw, ale też musimy sobie uczciwie powiedzieć, że nasi dotychczasowi przeciwnicy nie stawiali nam zbyt dużego oporu. Choć pojedynki rozegrane w ciągu ostatniego miesiąca nie należały do najtrudniejszych, to jednak o wynikach takich jak choćby 28:0 (wynik meczu z KS Ursus z poprzedniej rundy) możemy już zapomnieć. Chłopcy z innych drużyn występujących w naszej grupie – zwłaszcza tych opartych na zawodnikach z rocznika 1999 i młodszych, zrobili bardzo duże postępy i dopiero teraz można powiedzieć, że zaczęli prawdziwą grę w piłkę nożną. Przed nami maj i o wiele wyżej zawieszona poprzeczka. Zrobimy wszystko aby ją przeskoczyć i pokonać każdego przeciwnika, a do tego potrzeba wiele determinacji i ciężkiej pracy na treningach.

Mecz ligowy z Juniorem Ursynów 25-04-2009
Spotkanie bez historii. Koledzy z Ursynowa nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z naszym zespołem. Utrata bramek to jedynie niefrasobliwość naszych podopiecznych. Gramy szybko, z pomysłem jaki jednak zrobiliśmy postęp zweryfikujemy w spotkaniu z liderem. Junior Ursynów – K.S. Delta Warszawa 2:19 (1:9)

Victoria '98 20-04-2009

Prawdopodobnie o wyniku przesądziła pierwsza kwarta, gdzie popełniliśmy dużo błędów indywidualnych. Później było już o wiele lepiej. W 3 i 4 kwarcie nawiązaliśmy dosyć wyrównaną walkę. Drużynie potrzeba czasu, już teraz wygląda to lepiej niż na jesieni ale jeszcze nie tak jak byśmy chcieli to oglądać. Kolejne mecze powinny przynieść nam punkty. Być może już niedługo, także z Pogonią będziemy toczyć wyrównane pojedynki. RG

Pogoń I Siedlce – Victoria Kałuszyn 11:3 (8:1)
(Bramki: Noiszewski Karol 1, Abramowski  Kamil 1, Wąsowski Maciej 1)

Pozostałe wyniki: Mewa Mińsk Maz. – Pogoń II Siedlce 1:8; Rywal Ruchna - Tajfun Jartypory 5:1; Orzeł Łosice - Amur Wilga 3:0; Mazowsze Siedlce – OSiR Sokołów – brak wyniku

Mecz ligowy ze ZWAR'em Międzylesie 19-04-2009
Mecz z drużyną z Międzylesia był dla nas łatwiejszy niż się tego spodziewaliśmy. Przeciwnik nie sprawił nam wielu problemów a my wygraliśmy dość łatwo. Cieszyć może nasza gra ofensywna – po raz kolejny utrzymywaliśmy się przy piłce, przeprowadzaliśmy ciekawe akcje, przenosiliśmy ciężar gry na skrzydła. Nieco gorzej było w defensywie. Szkoda straconych bramek, bo gdybyśmy się bardziej przyłożyli, mogliśmy znów zachować czyste konto. Zdarzały się jednak niestety momenty, w których zapominaliśmy o obronie własnej bramki, bo sami za wszelką cenę chcieliśmy strzelić kolejne. To dobrze, że jesteśmy drużyną grającą ofensywnie i widowiskowo, ale nie liczba bramek na naszych kontach jest najważniejsza. Musimy grac mądrzej, większą ilością podań, bardziej drużynowo, a wtedy na pewno nie zabraknie także sytuacji bramkowych. K.S. Delta Warszawa – ZWAR Międzylesie 14:4 (5:0)

Wspólne czwartkowe treningi Victoria - Delta 19-04-2009
Po raz drugi w tym roku przeprowadziliśmy wspólne zajęcia. Po raz drugi jesteśmy bardzo zadowoleni. Pomysł przeprowadzenia wspólnych treningów pojawił się niedawno. Okazało się, że przy odrobinie szczerych chęci jest on możliwy do zrealizowania. Korzyści będą na pewno duże: większa motywacja, wymiana doświadczeń, nowe ispiracje. Wspólnymi siłami dla dobra naszych zawodników – idziemy w dobrym kierunku…

Victoria '98 15-04-2009
W Wielki Piątek zainaugurowaliśmy rozgrywki rundy wiosennej. Drużyna orlików (rocznik '98 i młodsi) ma jedno zadanie: zrehabilitować się za fatalną rundę jesienną, kiedy ledwo udało się utrzymać ten zespół w lidze. Obecnie doszło do nas kilku nowych zawodników, frekwencja na treningach jest coraz lepsza, dlatego jestem pewien, że będzie duża poprawa. Na początek Mewa Mińsk Mazowiecki – trzecia drużyna naszej ligi. Założyliśmy, że będziemy grali otwarty futbol. Sam mecz bardzo emocjonujący i wyrównany. Dużo sytuacji z obu stron. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać. Najważniejsze jednak, że zrobiliśmy krok do przodu. Jeszcze szwankuje organizacja gry, jeszcze popełniamy dużo błędów. Ale jest lepiej. Teraz jedziemy do lidera. Spróbujemy zagrać swoje. O punkty będzie ciężko, jednakże powalczymy. RG

K.S. Victoria Kałuszyn – Mewa Mińsk Maz. 3:5 (2:1)
(Bramki: Abramowski Kamil 1, Sawicki Szymon 1, Noiszewski Karol 1)

Pozostałe wyniki: Pogoń II Siedlce – Rywal Ruchna 6:0; OSiR Sokołów Podlaski – Pogoń I Siedlce 1:10, Amur Wilga – Tajfun Jartypory – brak wyniku, Orzeł Łosice – Mazowsze Siedlce – brak wyniku

Mecz ligowy z Ursusem Warszawa 07-04-2009
Do dzisiejszego (zaległego) spotkania podeszliśmy na zbyt dużym luzie. Ponadto szybko strzelona bramka spowodowała, że już na początku poczuliśmy się zwycięzcami i nie angażowaliśmy się w grę 100 % naszych możliwości. Momentami mecz był senny, a my chcieliśmy pokonać przeciwnika jak najmniejszym nakładem sił. Zbyt dużo było też popisów indywidualnych. Z bardziej wymagającym rywalem takie podejście mogłoby nas wiele kosztować. Co prawda stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale brak koncentracji pod bramką przeciwnika oraz brak dokładnego ostatniego podania spowodował, że wykorzystaliśmy może połowę z nich. Oddaliśmy cztery strzały w słupek, ale i nas dwa razy ratowała poprzeczka - w obronie momentami popełnialiśmy proste błędy umożliwiając chłopcom z Ursusa stworzenie podbramkowych sytuacji. Tak naprawdę dopiero w ostatniej kwarcie pokazaliśmy, na co nas stać – szkoda, że potrzebne do tego były ostre słowa trenera. Wygraliśmy, co prawda w pełni zasłużenie, ale żeby wygrywać z najlepszymi powinniśmy wymagać od siebie o wiele więcej. Ursus Warszawa - K.S. Delta Warszawa 0:8 (0:3)

Mecz ligowy z Drukarzem Warszawa 05-04-2009
W pierwszym meczu rundy rewanżowej (z uwagi na przełożenie spotkania przez Ursus) naszym przeciwnikiem był Drukarz Warszawa. Jak się okazało nie był to już ten sam przeciwnik co kilka miesięcy temu. Wówczas wygraliśmy bardzo wysoko, a sam mecz był dla nas spacerkiem. Teraz, aby wygrać musieliśmy dać z siebie dużo więcej. Chłopcy z Pragi grali, bowiem bardzo twardo, nie odpuszczali żadnej piłki i chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Jeśli chodzi o nas, to zaczęliśmy bardzo nerwowo. Pierwsza kwarta, to mało gry z klepki i dużo strat piłki – widoczny był brak ogrania. Z każdą minutą jednak przypominaliśmy sobie, na czym polega NASZA gra w piłkę. Nie pozwoliliśmy narzucić sobie stylu gry przeciwnika, uspokoiliśmy nasze poczynania i staraliśmy się konstruować dłuższe akcje, w których często wykorzystywaliśmy skrzydłowych. Zwłaszcza Damian miał dziś dużo pracy. Wykonał ją świetnie i aż trudno było uwierzyć, że jest nową częścią naszej ekipy. Oby tak dalej. Podsumowując, możemy być z siebie zadowoleni. Nasza gra na treningach wyglądała dużo gorzej niż w dzisiejszym meczu, więc wszystko wydaje się wracać na właściwe tory, ale aby wygrywać z najsilniejszymi drużynami w naszej grupie, niewątpliwie wiele musimy jeszcze poprawić. Teraz nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek. We wtorek zaległy mecz z Ursusem. Znów trzeba wygrać! Drukarz Warszawa – K.S. Delta Warszawa 0:9 (0:4)