SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

Halloween - Dziady
dobrej zabawy...
31-10-2024

Kadra MZPN - 2012
Filip i Bartek...
24-10-2024

CLXIV LOMS w Warszawie
rozmawiamy o regeneracji...
22-10-2024

Co w trawie piszczy - 2012 GM i 2018 GM
trenujemy...
18-10-2024

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] >>>

 
Paweł Lech o przyszłości klubów sportowych 20-07-2011
Jak już wszyscy wiemy w ubiegły poniedziałek Prezes naszego klubu podpisał długoterminową umowę dzierżawy klubowej bazy szkoleniowej przy ulicy Jeziornej. Dzięki tej umowie dokonaliśmy milowego kroku w rozwoju naszego klubu. Nie doszłoby jednak do tego, gdyby nie działania osób związanych z warszawskim sportem. Człowiekiem bez którego byłoby to niemożliwe jest Przewodniczący Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy Pan Paweł Lech.

Krzysztof Trzeciakowski - Jesteśmy dzisiaj w Biurze Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy podczas podpisywania umowy długoterminowej dzierżawy terenu sportowego dla K.S. Delta Warszawa. Jest to kolejny etap programu rewitalizacji klubów sportowych. Co skłoniło władze miasta do rozpoczęcia takiego programu?


Paweł Lech - Od co najmniej 30 lat nie było większych inwestycji w warszawskie kluby sportowe, co widać było gołym okiem. Niestety wynikiem tego młodzież, która coraz aktywniej uczestniczy w życiu sportowym, miała do tego niekorzystne warunki. Stwierdziliśmy, że taka sytuacja nie może mieć już więcej miejsca, dlatego też wprowadziliśmy program rewitalizacji klubów sportowych.

Podpisujemy z klubami wieloletnie umowy dzierżawy terenów sportowych, ponieważ ważna jest dla nas kwestia zabezpieczenia gruntów, które obecnie wykorzystywane są przez sport i chcemy aby nadal były do tego przeznaczone. Naszym celem jest to, aby jak największa ilość warszawskich klubów sportowych miała lepszą bazę szkoleniową i mogła wykorzystywać ją do coraz efektywniejszej pracy z młodzieżą.

Umowa K.S. Delty Warszawa jest drugą po Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim, podpisaną w ostatnim czasie. Czy w planach są kolejne kluby sportowe, z którymi podpisane zostaną podobne umowy?

Kolejne kluby to PKS Radość, GKP Targówek oraz Drukarz Warszawa. Na dziś są to wszystkie kluby objęte programem rewitalizacji klubów sportowych, włączając oczywiście wspomniane WTW oraz Deltę Warszawa. Mam nadzieję, że do końca roku wszystkie pozostałe umowy zostaną podpisane. Na tą chwilę najtrudniejsza sytuacja jest z Drukarzem, który posiada zadłużenie w stosunku do miasta. Powstało ono nie do końca z winy samego klubu. W momencie kiedy rozwiążemy do końca całą sprawę, umowa zostanie bardzo szybko podpisana.

Program rewitalizacji przewiduje prowadzenie Centrum Sportowo-Szkoleniowego, czyli tańszego odpowiednika OSiRów. Wszystkie kluby uczestniczące w programie realizują takie zadanie. Jaka jest przyszłość przed takimi obiektami?

Centra Sportowo-Szkoleniowe i Ośrodki Sportu i Rekreacji to dwie w pełni komplementarne jednostki. Prowadzenie OSiRów to zarządzanie dużymi obiektami, czyli basenami czy halami sportowymi, na których prowadzone są przede wszystkim zajęcia rekreacyjne. Natomiast Centra Sportowo-Szkoleniowe nastawione są na trenowanie dzieci i młodzieży i przygotowanie ich do profesjonalnego uprawiania sportu. Dlatego właśnie CSS powstały na bazie rewitalizowanych klubów sportowych. Myślę że właśnie w tej chwili kiedy będą podpisywane, czy już zostały podpisane umowy rewitalizacyjne z warszawskimi klubami, te centra dalej będą tam funkcjonowały. My będziemy oczywiście wspierali z jednej strony dążenia klubów do poprawienia swojej bazy, poprzez znajdowanie zewnętrznych inwestorów na tym terenie. Z drugiej strony będziemy dbali, aby zapewnić tam dobrą kadrę szkoleniową, która w pełni zabezpieczy odpowiednie prowadzenie działalności sportowej na tych obiektach.

Śmiało można powiedzieć, że program rewitalizacji to kolejny sukces zarówno Pani Prezydent, Biura Sportu i Rekreacji jak i Pana jako Przewodniczącego Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy. Warszawskie kluby przeżywają swoją drugą młodość, a co za tym idzie w polskim sporcie znów pojawią się dobre wyniki. Czy będzie Pan starał się, aby program rewitalizacji klubów sportowych był kontynuowany w następnych latach?

Zdecydowanie tak. Na początku program spotkał się z dużą nieufnością. Spośród rozesłanych przez nas 16 wniosków o przystąpienie do programu, pozytywną odpowiedź uzyskaliśmy zaledwie od 5 klubów. Mijają kolejne lata i rewitalizacja klubów sportowych odnosi sukces. Obecnie coraz częściej spotykamy się z pytaniami od prezesów tych klubów, które w pierwszej fazie nie przystąpiły do programu, co zrobić aby do niego przystąpić? To jest bardzo dobry znak na przyszłość. Widać że program rewitalizacja klubów sportowych nie jest tylko na dziś, ale przede wszystkim na jutro i kolejne warszawskie kluby będą mogły do niego przystąpić.

Jeszcze raz dziękujemy Panie Przewodniczący i obiecujemy wychowywać dobrych sportowców i prawych obywateli.

Dziękuję bardzo i trzymam za słowo.
 
Drobne zmiany w terminach zajęć ! 19-07-2011
W grafiku zajęć treningowych nastąpiły drobne zmiany. Zapraszamy do zakładki „Treningi” gdzie są obecnie zamieszczone aktualne tabele.

Mamy też drobne przesunięcie terminu obozu na Ukrainie, na który jadą starsi chłopcy. Zapraszamy do zakładki „Obozy” gdzie zrobione są już wszelkie aktualizacje.
 
Idziemy do przodu ! 18-07-2011
Wielki dzień w historii naszego klubu. W Biurze Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy podpisaliśmy dzisiaj dzierżawę naszej bazy treningowej na 25 lat. Jest to ogromne wydarzenie w naszym sportowym życiu, ale i w życiu całej sportowej Warszawy gdyż jest to część wielkiego projektu miasta – rewitalizacja klubów warszawskich. Dzięki pomysłowi Pana Wiesława Wilczyńskiego Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji i działaniom Pana Pawła Lecha Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta możemy powiedzieć, że dzisiaj zrobiliśmy pierwszy z milowych kroków do przodu. Nie było by to wszystko oczywiście możliwe bez Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, która to od początku pilotowała sprawę tego programu. Dzisiaj cieszymy się, jutro jednak przystępujemy do pracy i mamy nadzieję, że niedługo nasz obiekt niczym się nie będzie różnił od podobnych w innych częściach naszego kontynentu. Niebawem zaprezentujemy plany rozbudowy naszej bazy.

W grudniu ubiegłego roku Pan Wiesław Wilczyński został uhonorowany specjalną nagrodą z okazji 40 lat istnienia Delty. Wtedy z uwagi na chorobę nie mógł nagrody odebrać. Dzisiaj korzystając z doskonałej chwili mogliśmy Pana Dyrektora uhonorować w świetle jupiterów, co też uczyniliśmy. Dziękujemy jeszcze raz za pomoc i dobre serce.

 
Kluby warszawskie - Amatorski Klub Sportowy 16-07-2011
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii „Kluby warszawskie” będą ukazywały tą inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dziś dowiemy się o Amatorskim Klubie Sportowym (AKS).

Amatorski Klub Sportowy powstał w 1925 roku w śródmiejskiej dzielnicy Warszawy. Do 1930 roku klub ściśle związany był ze środowiskiem polskiej prawicy, a od 1932 figurował jako organizacja Związku Strzeleckiego.

AKS głównie szczycił się działalnością kulturalno-oświatową. W klubie działały sekcje: lekkoatletyczna, kolarska, piłki nożnej oraz przez krótki okres bokserska i łyżwiarska. Łącznie stowarzyszenie zrzeszało około 100 członków. Wiodącą dyscypliną w AKSie było kolarstwo, w którym wychowankowie zdobywali wiele tytułów m.in. pierwsze drużynowe miejsce w Wyścigu Dookoła Polski. Najlepszymi kolarzami byli Jan Głowacki, Feliks Brymas, Józef Lipiński, Romon Sobol oraz Franciszek Kiełbasa (na zdjęciu pierwszy z lewej). 

W pozostałych sekcjach AKS nie odnosił prawie żadnych sukcesów. W połowie lat trzydziestych w lekkoatletyce wyróżniali się Łopuszyński, Zembrowski oraz Maliszewski. Wszyscy ci zawodnicy w 1936 roku przenieśli się jednak do KS "Polonia".

Amatorski Klub Sportowy często zmieniał swoją siedzibę, jednak najdłużej znajdował się przy ulicy Śliskiej. AKS nie posiadał własnego obiektu sportowego, a do rozgrywek wykorzystywał obiekty "Orła", "Domu Ludowego" i AZS. Obecnie Amatorski Klub Sportowy nie istnieje, a na jego podwalinach nie wyrosło żadne współczesne stowarzyszenie. KT

zdjęcie: fotohistoria.pl
 
Moja drużyna - Przemysław Harasimiuk 15-07-2011
Jesteśmy w zespole od niespełna roku. Przemek dzierży pałeczkę przekazaną przez Kaptiego i to z niezłym skutkiem. Z pozoru cichy i łagodny jednak jak krzyknie to w sekundę zaprowadza porządek w szeregach piekielnych. Można by powiedzieć „wilk w owczej skórze” ! Jednak jak chcemy to powiedzieć to bez negatywnego zabarwienia. Miłośnik stylu odzieżowego zza oceanu w wariancie znad Wisły. Przemek Harasimuk już wiele wniósł do drużyny, poprzeczkę ma jednak postawioną dużo wyżej. Po wakacjach obejmie nowe dodatkowe obowiązki i tak pewnie ugrzęźnie w szuwarach nad jeziorkiem na długo.
 
Spacerkiem po Warszawie - 9 14-07-2011
Warszawa – stolica naszego kraju, największe miasto Państwa, ale również skryta i nieznana wielu osobom historia. Piękne kamienice, budynki, fasady niegdyś zdobiły większość ulic „małego Paryża”, Niestety losy historii potoczyły się w bardzo smutny dla naszego miasta sposób. Jak wiadomo Niemcy nie tylko naruszyli naszą niepodległość, ale również zabrali nam o wiele więcej. Niegdyś piękne miasto w ciągu kilku tygodni zostało z premedytacją bez militarnego sensu zamienione w ruinę. Ponieważ już niewielu pamięta jak wyglądała Warszawa przed 1939 rokiem, cofniemy się dzisiaj kolejny raz wstecz. Zapraszamy tym razem na pierwszą część spacerku po ulicy Marszałkowskiej.

Zdjęcie 1. Ulica Marszałkowska około 1910 roku. Fotografia zrobiona w kierunku Ogrodu Saskiego z wieżą zegarową Dworca Wiedeńskiego pośrodku. Współcześnie wspomniany dworzec już nie istnieje, a na jego miejscu powstała stacja metra.

Zdjęcie 2. Widok na narożnik Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich. Po prawej kamienica Zalewskich, w której znajdował się „Bar Krakowski” oraz cukiernia Zawistowskiego. Na miejscu tych budynków znajduje się rotunda.

Zdjęcie 3. Róg ulicy Marszałkowskiej i Chmielnej z widoczną kamienicą rodziny Harczyków. Właśnie w niej znajdowała się sławna perfumeria Antoniego Czekaja. Wszystkie te budynki niestety już dziś nie istnieją, a na ich miejscu powstały domy towarowe „Centrum”.

Zdjęcie 4. Widok od ulicy Chmielnej w głąb Marszałkowskiej. Po prawej stronie kamienica z apteką Więckowskiego. Na fotografii widać również, że od ulicy Chmielnej dostępna była już napowietrzna sieć telefoniczna.

Zdjęcie 5. Skrzyżowanie Marszałkowskiej z ulicą Złotą. Po lewej stronie widać sygnalizację świetlną kierowaną z jednego narożnika. Tuż obok sygnalizatora szyld magazynu optycznego.

Zdjęcie 6. Skręt z ulicy Marszałkowskiej do Złotej przed I wojną światową. Po prawej stronie liczne kamienice, w których znajdowały się m. in. salony piękności „Arteis” czy Dom Mody „Jenny”. Na zdjęciu widać dominujące już wtedy tramwaje elektryczne.
 
Coś śmiesznego 11-07-2011
Podczas wakacji postanowiliśmy wprowadzić na naszą stronę trochę nowości. Coś śmiesznego to seria artykułów przedstawiających śmieszne rzeczy znalezione w internecie. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych faworytów.

To co zobaczycie na poniższym filmiku jest częstym widokiem podczas odpraw przedmeczowych. Niestety niektórzy z naszych podopiecznych słuchając wypowiedzi trenera, najchętniej udaliby się do krainy Morfeusza. Chcemy jednak aby nasi piłkarze byli profesjonalistami w każdym aspekcie, dlatego prosimy o obejrzenie tego filmu jako przykładową formę udoskonalenia odpraw przedmeczowych.

 
Moja drużyna - Bartłomiej Kaptur 10-07-2011

Dzisiaj prezentacja kolejnego mojego zawodnika. Bartłomiej Kaptur to gracz najbardziej spokojny i zrównoważony z całej ekipy. Człowiek miły, grzeczny i pozytywnie nastawiony do świata. Jego poprzedni podopieczni, z którymi zaczynał są już dzisiaj dorodnymi młodzieńcami i od września idą do naszego gimnazjum. To, co dzisiaj prezentują zawdzięczają właśnie jego pracy i energii. Teraz Kapti (tak na niego mówimy) chowa kolejny miot diabełków i pewnie ani się nie obejrzymy a będzie z nich kolejna grupa fajnych młodych piłkarzy. Nasz bohater to obecnie jeszcze kawaler, ale jak ćwierkają wróbelki już niedługo pójdzie wczorajszym śladem Seby. Na zakończenie trzeba jeszcze powiedzieć, że Bartek to specjalista funduszy Unijnych i między nimi a piłką musi dzielić swój świat zawodowy. AT

 
Seba i Aneta 09-07-2011
Z radością informujemy, że nasz kolega Sebastian Gmurek w dniu dzisiejszym zasilił szeregi szczęśliwych małżonków. Wybranką serca Seby została nasza bardzo dobra znajoma Aneta Pióro. Większość naszych zawodników z rocznika 1992 to wychowankowie Anety i Sebastiana, co złączyło tych dwoje na wieki.

Życzymy nowożeńcom wszystkiego najlepszego, spełnienia wszelkich marzeń i realizacji życiowych planów.
 
Kluby warszawskie - Aeroklub Warszawski 07-07-2011
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii „Kluby warszawskie” będą ukazywały tą inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. W pierwszym odcinku przyjrzymy się działającemu do dziś Aeroklubowi Warszawskiemu.

Aeroklub Warszawski powstał w 1927 roku jako Aeroklub Akademicki i zrzeszał młodych entuzjastów lotnictwa sportowego. Większa część członków klubu była jednak absolwentami Politechniki Warszawskiej, po której wielu z nich miało już doświadczenia w podobnej inicjatywie. Aeroklub przechodził od początku liczne zmiany i swoją właściwą nazwę, obowiązującą do dziś, uzyskał w 1930 roku.

Klub podzielony był na różne sekcje, jednak wszystkie dotyczyły sportu lotniczego. Były to sekcje: samolotowe, szybowcowe, balonowe oraz spadochroniarstwo. Obecnie ofertę rozszerzono o sekcje motolotniową, paralotniową oraz modelarską. Aeroklub Warszawski rozwijał się bardzo prężnie, a w 1939 roku zrzeszał ponad 400 członków, między innymi takie osoby jak Franciszek Żwirko czy Stanisław Wigura.

Aeroklub Warszawski istnieje do dziś. Jego główna siedziba mieści się przy ulicy Księżycowej, a loty odbywają się na lotnisku Warszawa-Babice. KT

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] >>>

 Sezon 2024/2025
 Sezon 2023/2024
 Sezon 2022/2023
 Sezon 2021/2022
 Sezon 2020/2021
 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy KS Wilanów
SENIORZY
Mecz ligowy z STF Champion, 05-503 Głosków, ul. Lecha Abramowicza 1
02-11-2024 (sobota) 10:00
<<<   [1]  [2]  [3]   >>>
Liga Europy - Faza ligowa (3. kolejka) 25-10-2024

​Galatasaray SK - IF Elfsborg 4:3 (3:0)
Icardi (28'), Pettersson (BS) (39'), Yilmaz (44'), Akgun (83') - Hult (52'), Baidoo (65'), Larsson (90+2')

SC Braga - ​FK Bodø/Glimt 1:2 (0:0)
Niakate (64') - Evjen (53'), Nielsen (90+4')

PAOK FC - Viktoria Pilzno 2:2 (0:2)
Tissoudali (84'), Baba (90+3') - Havel (31'), Vydra (39')

FC Midtjylland - Royale Union Saint-Gilloise 1:0 (1:0)
Diao (18')

Maccabi Tel Awiw - Real Sociedad 1:2 (0:1)
Turgeman (81') - Pacheco (19'), Gomez (64')

Qarabağ FK - FC Ajax 0:3 (0:1)
Taylor (36'), Weghorst (74'), Akpom (77')

Ferencvárosi TC - OGC Nice 1:0 (1:0)
Bombito (BS) (15)

Eintracht Frankfurt - FK RFS 1:0 (0:0)
Larsson (79')

AS Roma - Dynamo Kijów 1:0 (1:0)
Dovbyk (23')

FC Twente - SS Lazio 0:2 (0:1)
Pedro (35'), Isaksen (87')

Tottenham Hotspur - AZ Alkmaar 1:0 (0:0)
Richarlison (53')

Rangers F.C. - FC Steaua Bukareszt 4:0 (2:0)
Lawrence (10'), Cerny (31', 55'), Igamane (71')

Malmö FF - Olimpiakos SFP 0:1 (0:1)
El Kaabi (30')

Olympique Lyon - Beşiktaş JK 0:1 (0:0)
Fernandes (71')

Fenerbahçe S.K. - Manchester United 1:1 (0:1)
En Nesyri (49') - Eriksen (15')

FC Porto - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)
Djalo (45+2'), Samu (75')

Athletic Bilbao - SK Slavia Praga 1:0 (1:0)
Williams (33')

RSC Anderlecht - Łudogorec 1945 Razgrad 2:0 (0:0)
Edozie (67'), Dreyer (90+4')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. SS Lazio 9 3 9:1
2. Tottenham Hotspur 9 3 6:1
3. RSC Anderlecht 9 3 6:2
4. AFC Ajax 7 3 8:1
5. Galatasaray SK 7 3 9:6
6. Eintracht Frankfurt 7 3 7:4
7. FC Midtjylland 7 3 4:1
8. Athletic Bilbao 7 3 4:1
9. FK Bodø/Glimt 7 3 5:3
10. Olympique Lyon 6 3 6:2
11. Rangers F.C. 6 3 7:4
12. Olimpiakos SFP 6 3 4:2
13. FC Steaua Bukareszt 6 3 5:5
14. Fenerbahçe S.K. 5 3 4:3
15. FC Porto 4 3 7:6
16. SK Slavia Praga 4 3 3:2
17. Real Sociedad 4 3 4:4
18. TSG 1899 Hoffenheim 4 3 3:3
19. AS Roma 4 3 2:2
20. Viktoria Pilzno 3 3 5:5
21. Manchester United 3 3 5:5
22. IF Elfsborg 3 3 6:7
23. Ferencvárosi TC 3 3 3:4
24. AZ Alkmaar 3 3 3:5
25. Malmö FF 3 3 2:4
26. SC Braga 3 3 3:6
27. Beşiktaş JK 3 3 2:7
28. FC Twente 2 3 2:4
29. Royale Union Saint-Gilloise 1 3 1:3
30. PAOK FC 1 3 3:6
31. FK RFS 1 3 3:7
32. OGC Nice 1 3 2:6
33. Łudogorec 1945 Razgrad 1 3 0:4
34. Maccabi Tel Awiw 0 3 2:6
35. Dynamo Kijów 0 3 0:6
36. Qarabağ FK 0 3 1:8


1-8 Awans (Play Offy: 1/8-finału)9-24 Awans (Play Offy: 1/16-finału)

Ekstraklasa (8. kolejka) 25-10-2024

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (2:0)
Musiolik (16', 44') - Wolsztyński (69')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Lech Poznań 28 12 23:7
2. Raków Częstochowa 26 12 16:4
3. Jagiellonia Białystok 25 12 21:18
4. Cracovia Kraków 23 12 22:17
5. Legia Warszawa 19 12 20:12
6. Pogoń Szczecin 19 12 17:14
7. Widzew Łódź 19 12 17:15
8. Piast Gliwice 18 12 12:10
9. GKS Katowice 16 12 18:13
10. Górnik Zabrze 15 12 16:15
11. Motor Lublin 15 12 13:17
12. Zagłębie Lubin 14 12 9:17
13. Radomiak Radom 12 11 16:18
14. Korona Kielce 12 12 9:18
15. Stal Mielec 11 12 10:16
16. Lechia Gdańsk 9 12 13:23
17. Śląsk Wrocław 8 11 11:18
18. Puszcza Niepołomice 8 12 10:21


1 Awans (LM)2-3 Awans (LK), 16-18 Spadek (Betclic 1. Liga) 

Liga Konferencji - Faza ligowa (2. kolejka) 24-10-2024

Víkingur Reykjavík - Cercle Brugge 3:1 (1:1)
Sigurpalsson (17'), Djuric (76'), Vatnhamar (83') - Olaigbe (16')

FC Sankt Gallen - ACF Fiorentina 2:4 (1:0)
Mambimbi (23'), Gortler (61') - Martinez Quarta (50'), Ikone (54', 69'), Gosens (90+3')

Rapid Wiedeń - FC Noah 1:0 (1:0)
Beljo (31')

Panathinaikos AO - Chelsea FC 1:4 (0:1)
Pellistri (69') - Joao Felix (22', 55'), Mudryk (49'), Nkunku (59')

Larne F.C. - Shamrock Rovers 1:4 (0:3)
Gallagher (48') - Honohan (3'), Kenny (24'), Cosgrove (BS) (30'), Burke (54')

Jagiellonia Białystok - Petrocub Hîncești 2:0 (0:0)
Pululu (69', 72')

Heart of Midlothian F.C. - Omonia Nikozja 2:0 (2:0)
Forrest (16'), Spittal (23')

KAA Gent - Molde FK 2:1 (1:0)
Fadiga (24'), Brown (90+5') - Daehli (78')

Djurgårdens IF - Vitória SC 1:2 (0:0)
Stensson (62') - Manu (58'), Santos (79')

NK Celje - Istanbul Başakşehir FK 5:1 (3:0)
Svetlin (5'), Brnic (30'), Seslar (34'), Kucys (51', 77') - Pelkas (75')

APOEL FC - Borac 0:1 (0:0)
Savic (63')

FK TSC Bačka Topola - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Kapustka (11'), Luquinhas (47'), Chodyna (62')

The New Saints - FK Astana 2:0 (1:0)
Holden (40'), McManus (78')

Páfos FC - 1. FC Heidenheim 0:1 (0:1)
Mainka (25')

NK Olimpija Lublana - LASK Linz 2:0 (1:0)
Blanco (14'), Schwaizer (80')

FK Mladá Boleslav - FC Lugano 0:1 (0:1)
Steffen (38')

HJK Helsinki - Dynama Mińsk 1:0 (0:0)
Moller (46')

Real Betis - FC Kopenhaga 1:1 (1:0)
Ezzalzouli (8') - Diks (77')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Chelsea FC 6 2 8:3
2. ACF Fiorentina 6 2 6:2
3. Legia Warszawa 6 2 4:0
4. FC Lugano 6 2 4:0
5. Vitória SC 6 2 5:2
6. Jagiellonia Białystok 6 2 4:1
7. Heart of Midlothian F.C. 6 2 4:1
8. Rapid Wiedeń 6 2 3:1
9. 1. FC Heidenheim 6 2 3:1
10. Shamrock Rovers 4 2 5:2
11. Borac 4 2 2:1
12. Cercle Brugge 3 2 7:5
13. NK Celje 3 2 6:4
14. Páfos FC 3 2 4:2
15. Molde FK 3 2 4:2
16. Omonia Nikozja 3 2 4:2
17. NK Olimpija Lublana 3 2 3:2
18. FC Noah 3 2 2:1
19. The New Saints 3 2 2:2
20. KAA Gent 3 2 4:5
21. FK Astana 3 2 1:2
22. Víkingur Reykjavík 3 2 3:5
23. HJK Helsinki 3 2 1:3
24. Djurgårdens IF 1 2 3:4
25. FC Kopenhaga 1 2 2:3
26. APOEL FC 1 2 1:2
27. Real Betis 1 2 1:2
28. LASK Linz 1 2 2:4
29. Panathinaikos AO 1 2 2:5
30. Dynama Mińsk 0 2 1:3
31. FK Mladá Boleslav 0 2 0:3
32. FK TSC Bačka Topola 0 2 0:4
33. Istanbul Başakşehir FK 0 2 2:7
34. Petrocub Hîncești 0 2 1:6
35. FC Sankt Gallen 0 2 4:10
36. Larne F.C. 0 2 1:7


1-8 Awans (Play Offy: 1/8-finału)9-24 Awans (Play Offy: 1/16-finału)

Liga Mistrzów - Faza ligowa (3. kolejka) 23-10-2024

AS Monaco - Crvena Zvezda Belgrad 5:1 (2:1)
Minamino (20', 70'), Embolo (45+4'), Singo (54'), Akliouche (90+7') - Ndiaye (27')

A.C. Milan - Club Brugge 3:1 (1:0)
Pulisic (34'), Reijnders (61', 71') - Sabbe (51')

SK Sturm Graz - Sporting CP 0:2 (0:1)
Santos (23'), Gyokeres (53')

Real Madryt - Borussia Dortmund 5:2 (0:2)
Rudiger (60'), Vinicius Junior (62', 86', 90+3'), Lucas (83'), Malen (30'), Gittens (34')

Paris Saint-Germain F.C. - PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Hakimi (55') - Lang (34')

Juventus F.C. - VfB Stuttgart 0:1 (0:0)
Toure (90+2')

Girona FC - Slovan Bratysława 2:0 (1:0)
Gutierrez (42'), Juanpe (73')

Aston Villa FC - Bologna FC 2:0 (0:0)
McGinn (55'), Duran (64')

Arsenal - Szachtar Donieck 1:0 (1:0)
Riznyk (BS) (29')

Stade Brestois 29 - Bayer 04 Leverkusen 1:1 (1:1)
Lees-Melou (39') - Wirtz (24')

Atalanta BC - Celtic Glasgow 0:0

BSC Young Boys - Inter Mediolan 0:1 (0:0)
Thuram (90+3')

FC Red Bull Salzburg - GNK Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:0)
Kulenovic (49'), Petkovic (84')

RB Leipzig - Liverpool FC 0:1 (0:1)
Nunez (27')

Manchester City - Sparta Praga 5:0 (1:0)
Foden (3'), Haaland (58', 68'), Stones (64'), Nunes (88')

Benfika Lizbona - Feyenoord Rotterdam 1:3 (0:2)
Akturkoglu (66') - Ueda (12'), Milambo (33'), Milambo (90+2')

FC Barcelona - Bayern Monachium 4:1 (3:1)
Raphinha (1', 45', 56'), Lewandowski (36') - Kane (18')

Atlético Madryt - Lille OSC 1:3 (1:0)
Alvarez (8') - Zhegrova (61'), David (74', 89')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Aston Villa FC 9 3 6:0
2. Liverpool FC 9 3 6:1
3. Manchester City 7 3 9:0
4. AS Monaco 7 3 9:4
5. Stade Brestois 29 7 3 7:2
6. Bayer 04 Leverkusen 7 3 6:1
7. Inter Mediolan 7 3 5:0
8. Sporting CP 7 3 5:1
9. Arsenal 7 3 3:0
10. FC Barcelona 6 3 10:3
11. Borussia Dortmund 6 4 12:6
12. Real Madryt 6 3 8:4
13. Benfika Lizbona 6 3 7:4
14. Juventus F.C. 6 3 6:4
15. Lille OSC 6 3 4:3
16. Feyenoord Rotterdam 6 3 6:7
17. Atalanta BC 5 3 3:0
18. VfB Stuttgart 4 3 3:4
19. Paris Saint-Germain F.C.  4 3 2:3
20. Celtic Glasgow 4 3 6:8
21. Sparta Praga 4 3 4:6
22. GNK Dinamo Zagrzeb 4 3 6:11
23. Bayern Monachium 3 3 10:7
24. Girona FC 3 3 4:4
25. A.C. Milan 3 3 4:5
26. Club Brugge 3 3 2:6
27. Atlético Madryt 3 3 3:8
28. PSV Eindhoven 2 3 3:5
29. Bologna FC 1 3 0:4
30. Szachtar Donieck 1 3 0:4
31. RB Leipzig   0 3 3:6
32. SK Sturm Graz 0 3 1:5
33. Crvena Zvezda Belgrad  0 3 2:11
34. FC Red Bull Salzburg 0 3 0:9
35. BSC Young Boys 0 3 0:9
36. Slovan Bratysława 0 3 1:11


1-8 Awans (Play Offy: 1/8-finału)9-24 Awans (Play Offy: 1/16-finału)

LaLiga (10. kolejka) 23-10-2024

Deportivo Alavés - Real Valladolid 2:3 (1:1)
Martinez (6'), Garcia (90+7') - Sylla (17'), Amallah (72'), Anuar (76')

Athletic Bilbao - RCD Espanyol 4:1 (3:0)
Vivian (6'), Williams (28', 30'), Berenguer (55') - Tejero (90+2')

CA Osasuna - Real Betis 1:2 (0:1)
Torro (59') - Vitor Roque (7'), Avila (73')

Girona FC - Real Sociedad 0:1 (0:1)
Oyarzabal (44')

Celta Vigo - Real Madryt 1:2 (0:1)
Swedberg (51') - Mbappe (20'), Vinicius Junior (66')

RCD Mallorca - Rayo Vallecano 1:0 (0:0)
Muriqi (75')

Atlético Madryt - CD Leganés 3:1 (0:1)
Sorloth (69', 90+9'), Griezmann (81') - Neyou (34')

Villarreal CF - Getafe CF 1:1 (1:0)
Comesana (44') - Arambarri (87')

FC Barcelona - Sevilla FC 5:1 (3:0)
Lewandowski (24', 39'), Pedri (28'), Torre (82', 88') - Idumbo (87')

Valencia CF - UD Las Palmas 2:3 (1:1)
Pepelu (14'), Tarrega (90+4') - Munoz (43'), Silva (53'), Moleiro (84')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. FC Barcelona 27 10 33:10
2. Real Madryt 24 10 21:7
3. Atlético Madryt 20 10 16:6
4. Villarreal CF 18 10 18:18
5. Athletic Bilbao 17 10 17:11
6. RCD Mallorca 17 10 10:8
7. Real Betis 15 10 10:9
8. CA Osasuna 15 10 14:16
9. Rayo Vallecano 13 10 11:10
10. Celta Vigo 13 10 17:17
11. Real Sociedad 12 10 8:8
12. Girona FC 12 10 11:13
13. Sevilla FC 12 10 10:15
14. Deportivo Alavés 10 10 13:18
15. RCD Espanyol 10 10 10:17
16. Getafe CF 9 10 7:8
17. CD Leganés 8 10 6:12
18. Real Valladolid 8 10 8:21
19. UD Las Palmas 6 10 12:19
20. Valencia CF 6 10 7:16


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE), 6 Awans (LK)18-20 Spadek (LaLiga2)

Serie A (8. kolejka) 23-10-2024

Genoa CFC - Bologna FC 2:2 (0:1)
Pinamonti (73', 85') - Orsolini (37'), Odgaard (56')

Como 1907 - Parma Calcio 1:1 (1:1)
Paz (45') - Bonny (20')

A.C. Milan - Udinese Calcio 1:0 (1:0)
Chukwueze (13')

Juventus F.C. - SS Lazio 1:0 (0:0)
Gila (BS) (85')

Empoli FC - SSC Napoli 0:1 (0:0)
Kvaratskhelia (63')

Venezia FC - Atalanta BC 0:2 (0:1)
Pasalic (7'), Retegui (47')

US Lecce - ACF Fiorentina 0:6 (0:3)
Cataldi (20', 45'), Colpani (34', 54'), Beltran (61'), Parisi (72')

Cagliari Calcio - Torino FC 3:2 (1:1)
Viola (38'), Palomino (74'), Coco (BS) (74') - Sanabria (41'), Linetty (55')

AS Roma - Inter Mediolan 0:1 (0:0)
Martinez (60')

Hellas Verona - AC Monza 0:3 (0:1)
Mota (9', 74'), Bianco (79')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. SSC Napoli 19 8 15:5
2. Inter Mediolan 17 8 17:9
3. Juventus F.C.  16 8 11:1
4. A.C. Milan 14 8 16:9
5. ACF Fiorentina 13 8 15:8
6. Atalanta BC 13 8 18:13
7. SS Lazio 13 8 14:12
8. Udinese Calcio 13 8 10:11
9. Torino FC 11 8 14:14
10. AS Roma 10 8 8:6
11. Empoli FC 10 8 6:5
12. Bologna FC 9 8 9:11
13. Hellas Verona 9 8 12:15
14. Como 1907 9 8 11:15
15. Cagliari Calcio 9 8 8:13
16. AC Monza 7 8 8:9
17. Parma Calcio  7 8 11:13
18. Genoa CFC  6 8 7:17
19. US Lecce 5 8 3:18
20. Venezia FC 4 8 5:14


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE), 6 Awans (LK)18-20 Spadek (Serie B)

Premier League (8. kolejka) 22-10-2024

Tottenham Hotspur - West Ham United FC 4:1 (1:1)
Kulusevski (36'), Bissouma (52'), Areola (BS) (55'), Son Heung-Min (60') - Kudus (18')

Southampton FC - Leicester City 2:3 (2:0)
Archer (8'), Aribo (28') - Buonanotte (64'), Vardy (74'), Ayew (90+8')

Newcastle United - Brighton & Hove Albion 0:1 (0:1)
Welbeck (35')

Manchester United - Brentford F.C. 2:1 (0:1)
Garnacho (47'), Hojlund (62') - Pinnock (45+5')

Ipswich Town - Everton F.C. 0:2 (0:2)
Ndiaye (17'), Keane (40')

Fulham FC - Aston Villa FC 1:3 (1:1)
Jimenez (5') - Rogers (9'), Watkins (59'), Diop (BS) (69')

A.F.C. Bournemouth - Arsenal 2:0 (0:0)
Christie (70'), Kluivert (79')

Wolverhampton Wanderers - Manchester City 1:2 (1:1)
Larsen (7') - Gvardiol (33'), Stones (90+5')

Liverpool FC - Chelsea FC 2:1 (1:0)
Salah (29'), Jones (51') - Jackson (48')

Nottingham Forest F.C. - Crystal Palace F.C. 1:0 (0:0)
Wood (65')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Liverpool FC 21 8 15:3
2. Manchester City 20 8 19:9
3. Arsenal 17 8 15:8
4. Aston Villa FC 17 8 15:10
5. Brighton & Hove Albion 15 8 14:10
6. Chelsea FC 14 8 17:10
7. Tottenham Hotspur 13 8 18:9
8. Nottingham Forest F.C. 13 8 8:6
9. Newcastle United 12 8 8:8
10. Fulham FC 11 8 11:11
11. A.F.C. Bournemouth 11 8 10:10
12. Manchester United 11 8 7:9
13. Brentford F.C. 10 8 14:15
14. Leicester City 9 8 12:14
15. West Ham United FC 8 8 11:15
16. ​Everton F.C. 8 8 9:15
17. Ipswich Town 4 8 6:16
18. Crystal Palace F.C. 3 8 5:11
19. Southampton FC  1 8 6:18
20. Wolverhampton Wanderers 1 8 10:23


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE), 18-20 Spadek (Championship)

Ekstraklasa (12. kolejka) 22-10-2024

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
Rocha (51'), Grzesik (66')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Lech Poznań 28 12 23:7
2. Raków Częstochowa 26 12 16:4
3. Jagiellonia Białystok 25 12 21:18
4. Cracovia Kraków 23 12 22:17
5. Legia Warszawa 19 12 20:12
6. Pogoń Szczecin 19 12 17:14
7. Widzew Łódź 19 12 17:15
8. Piast Gliwice 18 12 12:10
9. GKS Katowice 16 12 18:13
10. Górnik Zabrze 15 12 16:15
11. Motor Lublin 15 12 13:17
12. Zagłębie Lubin 14 12 9:17
13. Radomiak Radom 12 11 16:18
14. Korona Kielce 12 12 9:18
15. Stal Mielec 11 11 9:14
16. Lechia Gdańsk 9 12 13:23
17. Puszcza Niepołomice 8 12 10:21
18. Śląsk Wrocław 5 10 9:17


1 Awans (LM)2-3 Awans (LK), 16-18 Spadek (Betclic 1. Liga) 

Ligue 1 (8. kolejka) 21-10-2024

AS Monaco - Lille OSC 0:0

Stade Brestois 29 - Stade Rennais 1:1 (0:0)
Del Castillo (54') - Jota (86')

AS Saint-Étienne - RC Lens 0:2 (0:1)
Frankowski (20'), Labeau Lascary (79')

Paris Saint-Germain F.C. - RC Strasbourg 4:2 (1:0)
Mayulu (18'), Asensio (47'), Barcola (66'), Lee Kang-In (90') - Mara (58'), Diongue (90+1')

Le Havre AC - Olympique Lyon 0:4 (0:1)
Abner (32'), Fofana (57'), Lacazette (71'), Benrahma (87')

Toulouse FC - Angers SCO 1:1 (0:1)
King (64') - Niane (5')

FC Nantes - OGC Nice 1:1 (0:0)
Abline (67') - Guessand (72')

AJ Auxerre - Stade de Reims 2:1 (1:0)
Diomande (16'), Traore (52') - Nakamura (90+5')

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 0:5 (0:3)
Wahi (1'), Harit (36'), Hojbjerg (40'), Greenwood (58'), Luis Henrique (73')
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Paris Saint-Germain F.C. 20 8 25:8
2. AS Monaco 20 8 14:4
3. Olympique Marsylia 17 8 21:8
4. Lille OSC 14 8 13:8
5. RC Lens 14 8 9:4
6. Stade de Reims 14 8 15:12
7. Olympique Lyon 13 8 14:12
8. OGC Nice 10 8 16:8
9. FC Nantes 10 8 10:9
10. RC Strasbourg 10 8 16:16
11. Stade Brestois 29 10 8 11:14
12. AJ Auxerre 9 8 11:16
13. Stade Rennais 8 8 12:12
14. AS Saint-Étienne 7 8 6:20
15. Toulouse FC 6 8 7:11
16. Le Havre AC 6 8 7:19
17. Angers SCO 4 8 6:14
18. Montpellier HSC 4 8 8:26


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE), 6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (Ligue 2)


<<<   [1]  [2]  [3]   >>>
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA