Adrian
17

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]   >>>

Okiem trenera Przemka Harasimiuka 01-06-2011
Wydawałoby się, że nie tak dawno rozpoczęliśmy walkę o ligowe punkty, a już za chwilę czeka nas ostatnie spotkanie Warszawskiej Ligi Młodzików. Miesiąc maj był dość intensywny pod względem jednostek treningowych oraz meczów o punkty. Część zawodników regularnie wspierało o rok starszych kolegów w walce o ligowy byt. Z dobrej strony pokazali się Krzysztof Pikus, Mateusz Radzikowski, Patryk Siekierko, Konrad Trzmiel (mecze z rocznikiem 1997) oraz Michał Szkatulnik, który wspierał o 2 lata starszych kolegów. Naszą ligową formę w minionym miesiącu nazwałbym sinusoidą. W pierwszym majowym spotkaniu zmierzyliśmy się z outsiderem rozgrywek – Mazowszem Miętne. Wysoka wygrana 2:6 na wyjeździe niestety nie przekładała się na jakość. Większość zdobytych bramek była zasługą słabej dyspozycji drużyny gospodarzy, a nie naszej dobrej gry. Dodając do tego dwie, głupio stracone bramki nie mogę powiedzieć, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z liderującą Polonią Warszawa. Przegrana 2:0 z najlepiej grającą drużyną w naszej lidze nie jest powodem do wstydu, choć błędów po których straciliśmy bramki można było uniknąć. W drugiej odsłonie tego meczu zagraliśmy o klasę lepiej, co przełożyło się na oddalenie zagrożenia spod naszej bramki i kilka ciekawych akcji. Kolejne spotkanie rozpoczęliśmy dopiero w 5 minucie. Do tego czasu pozwoliliśmy zawodnikom KOSY Konstancin strzelić dwie bramki. Po dwóch ciężkich ciosach przebudziliśmy się dopiero po przerwie. Niestety zabrakło trochę sił, skuteczności I czasu, aby powalczyć o lepszy wynik. Gdybyśmy nie przespali pierwszych 5 minut, sądzę, że moglibyśmy się pokusić nawet o zwycięstwo w tych zawodach. W ostatniej kolejce majowej w końcu pokazaliśmy pełnię naszych możliwości. Pewna wygrana 3:0 na własnym boisku z OKS-em Otwock mogła być jeszcze bardziej okazała, gdybyśmy wykorzystali choć połowę z wszystkich wypracowanych sytuacji. Ostatnia wygrana była nam bardzo potrzebna. Pokazała nam wszystkim, że praca, którą wykonujemy nie idzie na marne. Wiemy oczywiście, w jakim punkcie jesteśmy I nad czym powinniśmy pracować. Mam nadzieję, że okresy stagnacji przeplatanej gonitwą za wynikiem mamy za sobą. Potrzeba nam stabilizacji formy, którą musimy budować poprzez odpowiednie podejście do każdego treningu I wykonywanych ćwiczeń. Przed nami ostatnia kolejka ligowa. Życzę sobie I Wam, abyśmy w glorii zwycięstwa zakończyli ten sezon I z uśmiechami na twarzach rozpoczęli ładowanie akumulatorów na kolejny sezon. PH

Obóz Lwów 01-06-2011
UWAGA ! Znamy już termin obozu we Lwowie. Na Ukrainę wyjeżdżamy raptem kilka dni po powrocie z Niechorza. Wyjazd 15-08-2011 powrót 22-08-2011. Przypominamy jadą roczniki 1996, 1997, 1998 i 1999. Więcej danych w zakładce „Obozy".

Zajęcia na basenie 04/05-06-2011 31-05-2011
Podajemy grafik zajęć na basenie na najbliższy weekend.

Obserwacja bramkarza - Michał Szkatulnik 30-05-2011
Sobota 28 maja godzina 11.00 rocznik 1996 gra u siebie z Otwockiem. Wynik nie ma większego znaczenia dla pozycji naszej drużyny w tabeli. Tak się wszystko ułożyło, że nasi maja pewne III miejsce na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. W bramce naszego najstarszego rocznika z różnych powodów jak wszyscy wiemy zabrakło chłopaków z rocznika 1996 i jak to było też ostatnio z numerem 1 wychodzi o dwa lata młodszy Michał Szkatulnik.

Mecz się na dobre nie rozpoczął, a już w 5 min "Szkati" musiał wyjmować piłkę z siatki. Prostopadła piłka w lewy górny róg naszego pola karnego, dobra decyzja Michała o wyjściu do tego podania, lecz napastnik jest o krok szybszy. Podcina piłkę nad naszym bramkarzem, która nie zmierza do bramki, lecz od niej odchodzi. Tylko, że tam nadbiega zawodnik gości w „bardzo biernej asyście” naszego obrońcy i w efekcie kieruje piłkę do bramki głową. Moim zdaniem Michał wywiązał się ze swojej roli w tej akcji w 99% - spowodował, że przeciwnik nie oddał celnego strzału na bramkę. Mam do tego jedną uwagę, ten 1 %. Chodzi mi o próbę przewidzenia tego prostopadłego podania i tym samym przechwycenie piłki przed napastnikiem plus więcej zdecydowania i wiary we własne umiejętności. Co do drugiej bramki, obciąża ona konto (lecz nie do końca) "Szkatiego". Stały fragment gry z naszej połowy w okolicach koła środkowego. Bezpośrednia wrzutka w nasze pole karne, okolice 6m. Michał decyduje się o wyjściu do tej piłki i paruje ją pod nogi przeciwnika. Do takiej interwencji trzeba było wykorzystać piąstkowanie, aby z większą siłą oddalić piłkę od własnej bramki. Nasuwa mi się jeszcze jedno prawidłowe rozwiązanie mianowicie szybsze wyjście do dośrodkowania i chwyt piłki „do koszyka”. W takich sytuacjach zawsze będę lekko bronił bramkarzy, bo gdyby była lepsza asekuracja obrony ta akcja by się skończyła na zamieszaniu podbramkowym. Z przebiegu pierwszej połowy na wyróżnienie zasługują dwie interwencje, gdy nasz bramkarz parował piłkę na poprzeczkę po strzale z daleka oraz obrona piłki górnej po stałym fragmencie przeciwnika z 37 minuty meczu. Druga połowa rozpoczęła się dalekim kopnięciem przeciwnika w pole karne, co spowodowało małe nie porozumienie w szeregach obronnych. Tu powinna być lepsza komunikacja na linii bramkarz – obrońcy. Z drugiej połowy spotkania oprócz kilku naszych okazji do strzelenia bramki zapamiętałem bardzo dobrą interwencje "Szkatiego" z 43 minuty. Zaasekurował swoją linię obrony i dalekim, odważnym wyjściem na 25 – 30 metr od własnej bramki wybił piłkę na aut. Podczas całego spotkania Michał wykonał około 8 różnego rodzaju chwytów piłki + 3 obronione strzały i 6 różnych wybić od własnej bramki. Jedno jest pewne - doświadczenie, jakie zbiera grając w o dwa lata starszym roczniku jest dla niego bezcenne i w przyszłości na pewno zaprocentuje. MB

O diabełkach - Filip Ptaszek 30-05-2011
Krzysztof TrzeciakowskiZapraszam na moją kolejną rozmowę, w której gościem dzisiaj jest jeden z zawodników 1998 rocznika. Cześć, od kiedy trenujesz piłkę nożną i co cię do tego skłoniło ?
Filip Ptaszek – Piłkę nożną trenuję od pięciu lat. Oglądałem z tatą mecze piłki nożnej i spodobał mi się ten sport.
KT - Czy chcesz w przyszłości być piłkarzem ?
FP – Tak, ponieważ lubię to robić.
KT - Na jakiej grasz pozycji ?
FP – Na prawej obronie.
KT – Podoba Ci się ta pozycja czy wolałbyś grać na innej ?
FP – Podoba mi się ta pozycja.
KT – Gdybyś dostał zadanie, aby zakwalifikować swojego trenera na jakąś pozycję na boisku, która byłaby to pozycja i dlaczego ?
FP - Na środku pomocy, ponieważ jest kreatywny.
KT – Zamieniłbyś się rolami z Twoim trenerem ?
FP – Nie.
KT – Który element z całego treningu sprawia Ci największą przyjemność ?
FP – Gra na utrzymanie i rzuty karne.
KT – Jaka rzecz, którą oferuje Ci nasz klub podoba Ci się najbardziej ?
FP – Atmosfera w drużynie i fajni trenerzy.
KT - Jaki jest Twój piłkarski idol ?
FP - Dani Alves, ponieważ podoba mi się jego styl gry, a dodatkowo gra na mojej pozycji.
KT - Lubisz jakieś inne sporty poza piłką nożną ?
FP - Tenis stołowy i koszykówkę.
KT – Co lubisz robić w wolnym czasie ?
FP - Grać na Playstation i oglądać telewizję.
KT - Czy lubisz chodzić do szkoły ?
FP - Lubię, ponieważ mogę się tam spotykać z kolegami i koleżankami.
KT - Jaki jest twój ulubiony przedmiot ?
FP – Historia i przyroda.
KT - Jaki jest twój cel na przyszłość ?
FP - Zostać piłkarzem lub dziennikarzem sportowym.
KT – Dziękuję za rozmowę.
FP – Dziękuję.

Spotkanie ligowe z OKS Start Otwock 29-05-2011
W przedostatniej kolejce Warszawskiej Ligi Młodzików zmierzyliśmy się z drużyną OKS-u Otwock. Po ostatnich meczach bez kompletu punktów liczyliśmy na przełamanie niekorzystnej passy. Ostatni tydzień niestety nie był taki, jaki chcielibyśmy żeby był. Część zawodników uczestniczyła w wyjazdach szkolnych, przez co mieliśmy ograniczone pole w kwestii przygotowań do tego spotkania. W tym meczu nadal zagraliśmy bez powracającego do zdrowia Krzyśka Pikusa. Jego miejsce w środku pola zajmował z powodzeniem Bartek Smętek. Początek zawodów ułożył się dla nas znakomicie. Po siedmiu minutach prowadziliśmy już 2:0. W piątej minucie doskonałe podanie za plecy obrońców od Konrada Trzmiela na bramkę zamienia Patryk Siekierko. Nie spuszczając z tonu już dwie minuty później prowadziliśmy 2:0. Po zagraniu od Patryka bramkę potężnym uderzeniem zdobył Mateusz Radzikowski. W końcu to MY zaczęliśmy spotkanie w pełni skoncentrowani. Zagraliśmy wysoko i agresywnie już na połowie przeciwnika spychając go do głębokiej defensywy. Sytuacje mnożyły się, jednak by dobić rywala zabrakło nam dokładności. Do przerwy mogliśmy jeszcze kilkukrotnie podwyższyć rezultat. Po przerwie również konsekwentnie zagraliśmy wysokim pressingiem. Już w 8 minucie drugiej połowy podwyższyliśmy rezultat, a strzelcem kolejnej bramki był po raz kolejny Patryk Siekierko. I znów mieliśmy sporo sytuacji do zmiany rezultatu. Niestety brakowało nam wykończenia. Mnie cieszy przede wszystkim fakt, że w końcu mogliśmy zakończyć mecz z czystym kontem. Oczywiście błędów nie uniknęliśmy i z każdą upływającą minutą w nasze szeregi wkradało się niepotrzebne rozluźnienie. Pod koniec spotkania dopadło nas totalne rozprężenie, przez które moglibyśmy zaliczyć samym sobie utratę bramki. Nad koncentracją do ostatniego gwizdka nadal musimy pracować, choć w tym elemencie widzę znaczną poprawę. Pomimo pewnego zwycięstwa musimy nadal ciężko pracować nad większym polotem w naszej grze, brać większą odpowiedzialność na siebie i podejmować większe ryzyko. Aby te zwycięstwa były jeszcze bardziej okazałe należy jeszcze poprawić skuteczność pod bramką przeciwnika. Pozostał nam jeszcze tydzień do zakończenia rozgrywek ligowych. Mam nadzieję, że przepracujemy go solidnie i zakończymy sezon kolejnym dobrym spotkaniem. PH

K.S. Delta Warszawa - OKS Start Otwock 3:0 (2:0)

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K., Wysocki A., Gutowski Ł. – Filipek D., Radzikowski M., Smętek B., Ofat D. – Siekierko P.

Ponadto zagrali: Sujecki M., Trojan T., Pawłowski M., Ptaszek F., Idzikowski P.

Bramki: 5’ Siekierko P. – Trzmiel K., 7’ Radzikowski M. – Siekierko P., 42’ Siekierko P. – Radzikowski M.

Zapraszamy do naszych klas sportowych ! 23-05-2011
Już niedługo koniec roku szkolnego. Od września w Gimnazjum Nr 10 na ul. Limanowskiego 9 powstanie kolejna klasa sportowa związana z naszym klubem. Po rocznikach 1996 i 1997 teraz czas na chłopców urodzonych w 1998 roku.

Do naszej klasy uczęszczać będą chłopcy, którzy reprezentować będą nasz klub obecnie jak i ci, którzy zostaną przyjęci do końca wakacji w poczet naszych zawodników. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kontaktu z klubem bądź trenerem w celu ustalenia szczegółów.

Trener 1998 – Przemysław Harsimiuk jest do dsypozycji pod telefonem 792 142 202

Przypominamy, że u nas nie ma stagnacji przyjmujemy nie tylko chłopców urodzonych w 1998 roku, ale i 1997 i 1996 wystarczy chcieć i mieć możliwości sportowe, które zostaną pozytywnie ocenione przez poszczególnych trenerów.

Mecz ligowy z KOSA Konstancin 22-05-2011
W sobotnim spotkaniu pojechaliśmy do Konstancina na wyjazdowe spotkanie z tamtejszym zespołem akademii Romana Koseckiego. Po bardzo ciężkim pojedynku z Polonią Warszawa znów przyszło nam zmierzyć się z wyżej notowanym przeciwnikiem. Powodów do mobilizacji mieliśmy kilka. Jednym z nich była chęć rewanżu za dotkliwą porażkę w pierwszym spotkaniu. Kolejnym była potrzeba zdobycia kompletu ligowych punktów. Jednak już w pierwszej akcji spotkania daliśmy się zaskoczyć przeciwnikom. Sytuację tę można uznać za niedopuszczalną. Tylko dzięki naszej biernej postawie pozwoliliśmy na zdobycie bramki. Musimy pamiętać, że mecz się rozpoczyna z pierwszym gwizdkiem sędziego i już chwilę później zaczyna się walka o punkty. Widocznie nie wyciągnęliśmy wniosków po identycznym scenariuszu, który miał miejsce podczas meczu z Drukarzem, gdzie również nasz brak koncentracji poskutkował utratą bramki już w pierwszej minucie. Wczoraj nie zdążyliśmy się jeszcze obudzić po utracie pierwszej bramki a już w czwartej minucie przegrywaliśmy 2:0. Dwa ciosy w tak krótkim odstępie czasu wyraźnie zmniejszyły nasz zapał. Nasze poczynania były bardzo nerwowe. Popełnialiśmy proste błędy techniczne, brakowało nam, choć odrobiny spokoju. Kontaktowa bramka na pewno postawiłaby nas na nogi. I szansę ku temu mieliśmy po dobrze rozegranym stałym fragmencie. Niestety w dogodnej sytuacji Mateusz Radzikowski trafił w słupek. W 15 minucie udaje nam się zdobyć wreszcie tą kontaktową bramkę. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Patryk Siekierko pewnie pokonując bramkarza gospodarzy. Wydawać by się mogło, że bramka doda nam wiary. Niestety jeszcze przed przerwą straciliśmy trzeciego gola. Odbita po rykoszecie piłka myli Michała Szkatulnika i wpada do siatki. Kilka cierpkich słów, które powiedzieliśmy sobie w szatni przyniosły oczekiwany rezultat. W drugiej połowy zagraliśmy o niebo lepiej. W końcu podjęliśmy wyzwanie i zaczęliśmy grać piłką. Dłuższe utrzymywanie się przy piłce spowodowało, że to przeciwnicy zaczęli więcej biegać, a przy takiej pogodzie powodowało to dodatkowe obciążenie. Już w ósmej minucie drugiej odsłony zdołaliśmy strzelić kolejną bramkę kontaktową, autorem jej był Mateusz Radzikowki. Wreszcie złapaliśmy wiatr w żagle. Wyprowadzaliśmy coraz śmielej ataki. Niestety brakowało nam odrobiny szczęścia w drodze do bramki. Można było odczuć brak w środku pola Krzyśka Pikusa, od którego w dużym stopniu zależy jakość naszej gry. Mimo morderczego pościgu za bramką na wagę remisu mecz się zakończył przegraną 3:2. W porównaniu z pierwszym spotkaniem można powiedzieć, że wykonaliśmy duży krok w przód, jednak ja jestem przekonany, że gdybyśmy zachowali motywację w pierwszych minutach spotkania to tego spotkania na pewno nie przegralibyśmy. Z całym szacunkiem dla przeciwnika, ale ten mecz mogliśmy śmiało wygrać. Detale jednak zadecydowały, kto tego dnia mógł świętować. Dla mnie jest to też znak, co należy zmienić, aby w kolejnych spotkaniach poprawić obraz naszej gry. Do końca sezonu pozostały dwa spotkania. Mamy w pamięci wyniki tych spotkań z poprzedniej rundy. Mam nadzieję, że weźmiemy sobie do serca to, o czym rozmawialiśmy po meczu w szatni i w tych ostatnich kolejkach pokażemy, że chcemy i potrafimy ! PH

KOSA Konstancin - K. S. Delta Warszawa 3:2 (3:1)

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K., Wysocki A., Gutowski Ł. – Filipek D., Ofat D., Siekierko P., Ptaszek F. – Radzikowski M.

Ponadto grali: Sujecki M., Pawłowski M., Magre M., Trojan T., Rogoń F., Frańczuk M.

Bramki: 15’ Siekierko P., 43’ Radzikowski M. – Siekierko P.