17

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]   >>>

Pawłowski Marcin 07-03-2012
Dziś urodziny obchodzi Pawłowski Marcin

Szczęścia, zdrowia, pomyślności z okazji urodzin życzą rogate dusze znad jeziorka.

Okiem trenera Przemka Harasimiuka 04-03-2012
Minął półmetek naszych przygotowań do rundy rewanżowej Mazowieckiej Ligi Trampkarzy. Nie tak dawno ładowaliśmy akumulatory w Mielnie i zgrywaliśmy się na obozie w Sobolewie, a już pozostał niecały miesiąc do inauguracji wiosennej rundy. Czasu do pierwszej kolejki coraz mniej. Jesteśmy już na zaawansowanym etapie przygotowań, gdzie skupiamy się przede wszystkim nad podnoszeniem jakości naszej gry. Choć pogoda mocno nam doskwierała i pokrzyżowała część planów treningowych i sparingowych, to staraliśmy się wykorzystać go jak najlepiej. Na pewno możemy ubolewać nad tym, że nie mieliśmy odpowiednich warunków do treningu. Niestety siły natury nie pokonamy, choć próbowaliśmy z nią walczyć usuwając z boiska zalegający śnieg. W lutym udało się nam rozegrać jedynie dwa spotkania sparingowe, choć planowaliśmy zmierzyć się z czterema przeciwnikami. Dwa mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami. W tych dwóch meczach pokazaliśmy jednak dwa oblicza. W starciu z Victorią Sulejówek zagraliśmy bezbłędnie. Pojedynek z Legionovią pokazał niestety, że jeszcze sporo pracy przed nami. Wciąż szwankuje zgranie poszczególnych formacji, popełniamy sporo niewymuszonych błędów. Oczywiście możemy po części tłumaczyć się tym, że mieliśmy przerwę w zajęciach na świeżym powietrzu i mieliśmy trochę problemów z budowaniem ataku pozycyjnego na śliskiej murawie. Drużyna aspirująca o najwyższe cele w lidze nie może jednak pozwolić sobie na takie wahania formy. Dlatego szybko wyciągnęliśmy wnioski z tego spotkania i wróciliśmy do ostrej pracy. Powoli odliczamy dni do pierwszego meczu z Wisłą Płock. Wszyscy wierzymy, że co najmniej powtórzymy wynik punktowy z poprzedniej rundy. Aby tak jednak było musimy rzetelnie podejść do swoich obowiązków. Ostatnie tygodnie mogą okazać się kluczowe dla naszej dyspozycji. PH

Sparing z Legionovią Legionowo 23-02-2012
Po dłuższej przerwie znów powróciliśmy na zieloną murawę. Tym razem udaliśmy się na sparing do znajomych z naszej grupy – Legionovii Legionowo. Wszyscy chyba doskonale pamiętamy przebieg spotkania ligowego. Mimo zwycięstwa piłkarze z Legionowa napsuli nam krwi. Od tej kolejki mieliśmy też mały spadek formy. Teraz jednak jesteśmy na innym etapie i chcieliśmy ponownie rozegrać dobrą grę kontrolną. Jak było? Niestety nie tak jak zakładaliśmy to sobie w szatni. Fakt, wyszliśmy dość szybko na prowadzenie, jednak był to gol samobójczy po kiksie bramkarza. W pierwszej połowie było strasznie dużo chaotycznych zagrań. Nie potrafiliśmy się przystosować do śliskiej nawierzchni. Nasiąknięta wodą murawa była chyba największą zmorą dzisiejszego sparingu. Co chwilę notowaliśmy niedokładne przyjęcie lub zagranie do partnera. Błąd mnożył kolejny błąd, a to dało nam szarpany obraz gry. Mimo, iż posiadaliśmy optyczną przewagę nad przeciwnikiem to z gry nie możemy być dumni. Graliśmy bardzo statycznie, nie utrzymywaliśmy się przy piłce. Najgorsze w tym wypadku było to, że przeciwnik nie uniemożliwiał nam grania piłką. Mieliśmy czas i miejsce na spokojne konstruowanie ataku pozycyjnego. Mimo wszystko często nasza akcja kończyła się na 3-4 podaniu. Brak pilnowania przedmeczowych założeń i nie realizowanie podpowiedzi trenera jest skandaliczne. W dwóch kolejnych tercjach minimalnie uspokoiliśmy naszą grę, jednak nadal pozostawiała ona wiele do życzenia. Dwie bramki Mateusza Radzikowskiego dały nam zwycięstwo. Ale chyba wynik i możliwość rozegrania tej gry kontrolnej można uznać za jedyne pozytywy dzisiejszego dnia. Musimy szybko otrząsnąć się i solidnie wziąć się do treningów, bo praktycznie w każdym aspekcie piłkarskiego fachu prezentowaliśmy się dzisiaj poniżej oczekiwań. PH

Legionovia Legionowo – K.S. Delta Warszawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) graliśmy 2x30+20 min.

Bramki: 7’ samob., 54’ Radzikowski M. – Wysocki A., 68’ Radzikowski M. – Filipek D.

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K., Pajnowski K., Frańczuk M. – Szostak E., Wysocki A., Pikus K., Trojan T., Siekierko P. – Sujecki M., Filipek D.

Wchodzący: Gutowski Ł., Brewczyński D., Dolniak J., Popławski M., Pawłowski M., Radzikowski M.

Filipek Damian 14-02-2012
Dziś urodziny obchodzi Filipek Damian

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń życzą wszystkie diabełki duże i małe.

Sparing z Victorią Sulejówek 12-02-2012
W dniu wczorajszym rozegraliśmy pierwszy mecz sparingowy od czasu obozu w Sobolewie. W mroźnej aurze rywalizowaliśmy z Victorią Sulejówek. Choć pogoda nas nie rozpieszczała to trzeba przyznać, że obiekt w Sulejówku, który podczas zbliżającego się EURO 2012 będzie gościł reprezentację Rosji, był świetnie przygotowany. Na tak zadbanej płycie aż miło grać. I trzeba przyznać, że było na co popatrzeć. Oprócz przekonującego zwycięstwa pokazaliśmy również długie fragmenty bardzo składnej i przemyślanej gry. Na szczególną pochwałę moi podopieczni zasłużyli po pierwszej tercji. Przez 20 minut praktycznie cały czas byliśmy w posiadaniu piłki budując spokojnie atak pozycyjny. Widać było dużą dojrzałość i konsekwencję. Praktycznie zrealizowaliśmy wszystkie założenia, o których rozmawialiśmy w szatni i z tego powodu najbardziej się cieszę. W końcu zaczęła sprawnie funkcjonować komunikacja pomiędzy zawodnikami. Sądzę, że chłopcy sami dostrzegli różnicę w grze i podpowiedzi na dobre zagoszczą podczas naszych spotkań. Po pierwszej części meczu prowadziliśmy 3:0 po bramkach Krzyśka Pikusa, Patryka Siekierko i Michała Popławskiego, który po raz kolejny zagrał dobry mecz na pozycji ofensywnego pomocnika. W drugiej odsłonie troszkę puściliśmy wodze fantazji i mieliśmy okazję zobaczyć trochę nieszablonowych zagrań, pojedynków biegowych i dryblingów. Z całej gamy najlepiej wypadły piłki prostopadłe, jednak zbyt szybko staraliśmy się w taki sposób otwierać sobie drogę do bramki rywali. Mimo kolejnych strzelonych bramek zabrakło nam konsekwencji z pierwszej części. Za szybko szukaliśmy podania kończącego, a w połączeniu z rozluźnieniem w defensywie nadaliśmy grze szarpany obraz. Raz mogło zakończyć się to utratą gola, jednak Michał Szkatulnik wyszedł zwycięsko z pojedynku jeden na jeden. Dobre zmiany w tej części gry dali Damian Filipek i Marcin Pawłowski. Obaj strzelili po jednej bramce, ponadto Marcin asystował przy golu Damiana, a on zrewanżował się tym samym Marcinowi. Ostatnie trafienie dołożył Tomek Trojan. W trzeciej tercji dopisaliśmy kolejne dwie bramki. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Tomek Trojan, a spektakl zakończył Mateusz Radzikowski. Ja jednak bardziej cieszę się z realizacji wskazówek jakie dostali w przerwie zawodnicy. Widać było, że chłopcy biorą do serca moje uwagi i starają się je wykonywać na boisku. Mam nadzieję, że ta porcja pozytywów nie sprawi, że spoczniemy na laurach. Jest jeszcze dużo elementów, które możemy poprawić. Upajać się jedną wysoką wygraną nie możemy. Od poniedziałku znów wracamy do zajęć i szlifujemy formę, a w środę czeka nas kolejny sprawdzian. Tym razem podejmować będziemy Unię Warszawa. PH

Victoria Sulejówek – K.S. Delta Warszawa 0:8 (0:3,0:6)

Skład: Szkatulnik M.- Frańczuk M., Pajnowski K., Brewczyński D.- Szostak E., Wysocki A., Pikus K., Trojan T., Popławski M. - Siekierko P., Radzikowski M.

Wchodzący: Filipek D., Trzmiel K., Sujecki M., Pawłowski M., Dolniak J., Gutowski Ł.

Bramki: 13' Pikus, 17' Siekierko - Radzikowski, 20' Popławski - Radzikowski, 23' Filipek - Pawłowski, 34' Pawłowski - Filipek, 40' Trojan - Filipek, 44' Trojan, 54' Radzikowski - Siekierko

Okiem trenera Przemka Harasimiuka 03-02-2012
Za nami styczeń – czas, w którym wznawiamy zajęcia po przerwie Świątecznej. W tym roku pierwszy miesiąc był dla nas bardzo intensywny. Dwa obozy zaplanowane na ten czas to okres „ładowania akumulatorów” na rundę wiosenną. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do nadmorskiego Mielna, gdzie podobnie jak rok temu mieliśmy świetne warunki do treningu oraz odpoczynku i odnowy biologicznej. Dziewięć dni spędzone nad morzem na pewno wszyscy zapamiętamy na długo. Choć niewielu zawodników przepada za okresem przygotowawczym, kolejnymi przebiegniętymi kilometrami oraz kilogramami przerzucanymi na siłowni, to widać w nas było świadomość wykonywanej pracy. To cieszy, bo to zmęczenie psychofizyczne, nie raz pojawiający się ból oraz mięśnie odmawiające wysiłku, nigdy nie poddały i w odpowiednim momencie poniosą nas. Z postawy zawodników i pracy jaką tam wykonaliśmy jestem niezmiernie zadowolony i wierzę, że będzie to naszym atutem w ligowych potyczkach. Zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do Warszawy tylko na cztery dni. Chwila odpoczynku, przepranie sprzętu i już meldujemy się w Sobolewie. Na miejscu czeka już na nas świetnie przygotowana płyta ze sztuczną nawierzchnią oraz hala, które były codziennie używane przez nasz klub. Kończąc pracę nad motoryką powróciliśmy do zajęć z piłkami. I choć początkowo mogliśmy się zastanawiać, gdzie zgubiliśmy naszą formę z jesieni, to z każdym dniem nasze umiejętności wracały na właściwe tory. Trudy pierwszego obozu dały się we znaki podczas dwóch sparingów, jakie rozegraliśmy w Sobolewie. Na wyniki spotkań (remis 3:3 oraz przegrana 5:2) musimy jednak wziąć sporą poprawkę. Wiemy na jakim etapie przygotowań jesteśmy i zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy jaką wykonaliśmy. Zaczynamy już wchodzić w ostatni etap przygotowań, gdzie skupimy się wyłącznie na podnoszeniu umiejętności techniczno – taktycznych. Czeka nas szereg sparingów z mocnymi drużynami, które wprowadzą nas w odpowiedni rytm meczowy i będą prawdziwą wykładnią przepracowanej zimy. Na treningach widzę wielką chęć i determinację, dlatego wierzę, że z każdym tygodniem stawać się będziemy coraz mocniejsi, a ligowa wiosna będzie należała do nas ! PH

Sparing z UKS TOP - 54 Biała Podlaska 29-01-2012
W dniu wczorajszym rozegraliśmy ostatni mecz kontrolny podczas obozu w Sobolewie. Za przeciwnika mieliśmy bardzo wymagającego rywala, najlepszą drużynę województwa lubelskiego – UKS TOP-54 Biała Podlaska. Mecz wyraźnie nie rozpoczął się po naszej myśli. Już w 8 minucie spotkania gracz drużyny przeciwnej zaskoczył nas piekielnie silnym i precyzyjnym uderzeniem, przy którym „Szkati” miał niewiele do powiedzenia. W przypadku tej bramki nie mogę winić mojej drużyny, jednak przy stałych fragmentach gry zawodnicy ustawieni na przedpolu lub w okolicy 16 metra powinni szybciej zareagować na wybite piłki spod naszej bramki. Choć ten gol nas nie załamał popełniamy fatalny w skutkach błąd. Przy wyprowadzeniu piłki prawą stroną boiska staraliśmy się zagrać do ustawionego w linii z przeciwnikiem kolegi. Niestety podanie zostało w prosty sposób przechwycone i w dalszej konsekwencji zamienione na bramkę. Nie był to koniec naszych problemów. W zamieszaniu podbramkowym nasza pasywna gra i brak komunikacji pomiędzy poszczególnymi zawodnikami spowodował, że napastnik gości umieszcza piłkę w siatce. Spektakl błędów zakończyliśmy niecelnym wycofaniem piłki, które przechwycił napastnik TOP'u i bezlitośnie zamienił je na bramkę. Jak na 30 minut gry popełniliśmy zbyt dużo błędów, co gorsze błędów, które przeciwnik skrupulatnie wykorzystał. Choć wynik mógłby wskazywać na totalną dominację, to mimo wszystko staraliśmy się operować piłką, budować atak pozycyjny. Wszystko wyglądało poprawnie do 40 metra od bramki przeciwników. Tam niestety brakowało nam konceptu na grę i zakończenie akcji. Druga odsłona meczu to już zupełnie inny obraz gry. Można śmiało powiedzieć, że to my byliśmy stroną wiodącą. Przewagę w tej części gry udokumentowaliśmy dwoma trafienia, a sytuacji do podwyższenia naszego dorobku bramkowego było jeszcze kilka. Choć wynik nie jest dla nas pozytywny patrzymy na niego optymistycznie. Jesteśmy po dwóch ciężkich obozach, wykonaliśmy kawał roboty, która na pewno zaprocentuje we właściwym momencie. Powoli małymi kroczkami zaczynamy wracać na odpowiednie tory i jestem przekonany, że apogeum naszej formy ujawni się wraz z rozpoczęciem rozgrywek ligowych. PH

K.S. Delta Warszawa – UKS TOP – 54 Biała Podlaska 2:5 (0:4)

Bramki: ’39 Siekierko P. – Filipek D., ’56 Sujecki M.

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K., Pajnowski K., Brewczyński D. – Szostak E., Wysocki A., Pikus K., Frańczuk M., Popławski M. – Siekierko P., Trojan T.

Wchodzący: Sujecki M., Pawłowski M., Dolniak J., Gutowski Ł., Rogoń F.

Trojan Tomasz 28-01-2012
Dziś urodziny obchodzi Trojan Tomasz

Pajnowski Kamil 28-01-2012
Dziś urodziny obchodzi Pajnowski Kamil

Od kolegów i od kadry moc serdeczności dzisiaj płynie. Niech ten dzień urodzin szczęściem i spełnieniem marzeń się stanie.

Sparing z BKS Lublin 22-01-2012
W niedzielne przedpołudnie rozegraliśmy pierwszą grę kontrolną w 2012 roku. Naszym pierwszym przeciwnikiem podczas obozu w Sobolewie byli zawodnicy BKS-u Lublin. Nasi rywale dopiero wznawiają zajęcia po nowym roku, my zaś jesteśmy już po ciężkim obozie kondycyjnym. Tym bardziej należało wziąć większą poprawkę na jakość naszej gry. Początek spotkania ułożył się po naszej myśli. Już w trzeciej minucie po uderzeniu z dystansu Emila Szostaka wyszliśmy na prowadzenie. Dobry start spowodował, że zeszły z nas pierwsze nerwy i staraliśmy się konsekwentnie realizować założony plan. Budowanie ataku pozycyjnego nie wychodziło nam jednak tego dnia najlepiej. Mała ruchliwość oraz związane z nią przetrzymywanie piłki przy nodze często kończyło się stratą. Mimo iż staraliśmy się utrzymywać przy piłce, to nasza niestety pasywna gra często skutkowała stratą w obrębie środka pola gry. Choć często traciliśmy piłkę, również z prostych niewymuszonych błędów, to Lublinianie w pierwszej odsłonie nie zdołali nas pokonać. Duża w tym zasługa Kamila Pajnowskiego, który był najjaśniejszą postacią w naszej drużynie. Kamil dodatkowo udokumentował swoją dobrą grę piękną bramką z rzutu wolnego. Do przerwy utrzymaliśmy dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron przeżyliśmy horror. W 10 minut pozwoliliśmy rywalom na zdobycie trzech bramek. Wszystkie z utraconych goli można zaliczyć na konto naszych zawodników, którzy walnie przyczynili się do ich zdobycia. Nam udało się jeszcze doprowadzić do remisu, a autorem bramki był Tomek Trojan. Drugie 35 minut chyba każdy z nas chciałby jak najszybciej zapomnieć. W ciągu tego czasu tylko raz zagroziliśmy bramce rywali. Z każdą upływającą minutą traciliśmy siły oraz koncept na grę. Kreowanie akcji ofensywnych niejednokrotnie kończyło się na 50 metrze od bramki rywali. Cóż... na pewno było to wartościowy sparing. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym dniem będziemy łapać więcej świeżości, a nogi pozwolą na pokonywanie większej ilości kilometrów. Praca, którą tu wykonamy na pewno przyniesie plony w odpowiednim czasie. PH

K.S. Delta Warszawa – BKS Lublin 3:3 (2:0)

Bramki: ‘3 Szostak E. – Pikus K., ’32 Pajnowski K., ’62 Trojan T.

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K., Pajnowski K., Brewczyński D. – Szostak E., Popławski M., Wysocki A., Frańczuk M., Pikus K. – Trojan T., Siekierko P.

Wchodzący: Sujecki M., Pawłowski M., Dolniak J., Szatan K.