SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

Święto Konstytucji
nasze prawa...
03-05-2024

Święto Flagi
nasze barwy...
02-05-2024

Święto Pracy
nasze święto...
01-05-2024

Kadra MZPN - 2013
kolejny krok do przodu...
30-04-2024

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] >>>

 
Kluby Warszawskie - RKS Jawor 16-04-2013
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dziś bliżej poznamy Robotniczy Klub Sportowy Jawor.

RKS Jawor powstał w 1928 roku w śródmiejskim Kole Młodzieży Socjalistycznej. Klub nazwany został na cześć przewodniczącego stołecznej OKR PPS Rajmunda Jaworowskiego, a sama organizacja początkowo zrzeszała głównie młodzież związaną z partią PPS. W późniejszych czasach nastąpiło kolejne nawiązanie do przywiązania partyjnego, otóż RKS Jawor mecze sparingowe rozgrywał głównie z klubami należącymi do tej samej centrali okręgu warszawskiego.

W klubie zawodnicy zrzeszeni byli w pięciu sekcjach: piłki nożnej, gier sportowych, pływania, tenisa stołowego oraz lekkoatletyce. Jako pierwsze utworzone zostały sekcje piłki nożnej i lekkoatletyki, które przez cały okres istnienia organizacji były wiodącymi dyscyplinami. Działacze w planach mieli założenie sekcji bokserskiej, która jednak z nieznanych powodów nigdy nie powstała. W sumie w szczytowym okresie, RKS Jawor zrzeszał około 100 osób.

Najbardziej popularną dyscypliną w klubie była piłka nożna. Niestety popularność w żaden sposób nie przekładała się na wyniki osiągane w rozgrywkach. Piłkarze RKS Jawor bez sukcesów rozgrywali spotkania w ówczesnej C-klasie.

Reprezentacja lekkoatletów podobnie jak piłka nożna nigdy nie była w stanie osiągnąć dobrych wyników. Od początku swojego istnienia występowała w lekkoatletycznej C-klasie i mimo dużej ilości zawodników (około 30-40 osób) nie była w stanie rywalizować z innymi warszawskimi klubami. Jedynym wartym odnotowania sukcesem było 1 miejsce w skoku wzwyż w 1931 roku.

Pozostałe sekcje brały udział w zawodach przeznaczonych tylko dla Robotniczych Klubów Sportowych. Pośród takich organizacji RKS Jawor najlepiej radził sobie w rozgrywkach tenisa stołowego.

RKS Jawor mieścił się przy ulicy Wioślarskiej w Warszawie, obok przystani Domu Ludowego. Klub nie posiadał swojego stadionu, jednak obiekt Stowarzyszenia Domu Ludowego przy ulicy Zielenieckiej był traktowany przez zawodników RKS Jawor jak własny. Klub prężnie działał do 1935 roku, a w następnych latach jego sportowa aktywność stopniowo słabła. Podobnie jak większość klubów RKS Jawor nie został reaktywowany po zakończeniu II Wojny Światowej.
 
Wiosna! 12-04-2013
Cały teren już mamy zielony. W poniedziałek rozpoczynamy prace renowacyjne głównej płyty. W tym czasie wszystkie zajęcia prowadzone będą na boisku bocznym. Główne boisko powinno być do użytku w ciągu kilku dni. Cieszymy się, że znów Delta będzie tętnić życiem.
 
Okiem Prezesa 07-04-2013
Jak wygląda nasza ligowa piłka nożna wie każdy, kto w 15 minucie spotkania ma już dość bycia widzem. Jak się siedzi przed telewizorem można go wyłączyć, gorzej jeśli wybraliśmy się na stadion. Zmiany zaproponowane ostatnio przez władze Ekstraklasy mają doprowadzić do uatrakcyjnienia tych nudnych rozgrywek. Ja osobiście uważam to bardziej za malowanie trawy na zielono i oszukiwanie kibiców. Więcej spotkań o coś, niby to przyświecało tej reformie. Zapomniano jednak, że dalej grali będą ci sami ludzie na tym samym poziomie. Przecież i dzisiaj są mecze na szczycie i czy z poziomu tych spotkań jesteśmy zadowoleni? Teraz wyciskamy tylko cytrynę jeszcze bardziej aby zwiększyć zyski z tego co już jest. Zmiany kierowane są do najwierniejszych kibiców, którzy mecze swoich drużyn będą oglądać niezależnie od poziomu przez nie reprezentowanego. Dlaczego nikt nie rozumie, że piłka jest jak biosfera. Kiedy ginie jakiś gatunek zwierząt czy roślin to ma to wpływ na kilka kolejnych gatunków, którym w ten sposób grozi wyginięcie. Zmiany kosmetyczne na poziomie Ekstraklasy nie będą miały wpływu na to wszystko co na dole, a tylko zmiany od samego dołu mogą spowodować zmiany na górze.

Jednym z podstawowych problemów obecnie jest brak nagrody za rozwój ale i brak kary za brak tego rozwoju. W systemie obowiązującym teraz w Polsce bardzo ciężko jest awansować z jednej ligi do drugiej. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedz jest prosta, mało zespołów spada i awansuje. Bardzo często w rozgrywkach różnych szczebli są sytuacje, że kilka czołowych zespołów ligi niższej jest na wyższym poziomie niż kilkanaście słabeuszy ligi wyższej. Zespół posiadający pomysł na piłkę, dobry budżet, sponsorów chce piąć się do góry. Trwa to jednak bardzo długo, często ci którzy dają pieniądze nie wytrzymują tego. Z drugiej strony zespoły bez pomysłu i pieniędzy długo utrzymują się w wyższych ligach. Występuje tu sytuacja o której piszę od wielu lat – MOŻLIWOŚCI. Trzeba je mieć aby coś osiągnąć. Reasumując tą sprawę uważam, że bardzo prostą i tanią reformą powinno być zwiększenie ilości zespołów, które rok w rok awansują i spadają. Jeżeli na każdym poziomie lig spadać będzie przykładowo sześć drużyn i awansować też sześć to nie trzeba będzie robić dziwacznych reform, każde spotkanie będzie o najwyższą stawkę a dodatkowo da to promocję tym, którzy mają możliwości i to w przekroju całej piłki a nie tylko kilku zespołom na samym szczycie.

Omówiona powyżej sprawa to oczywiście nie wszystko, są jeszcze inne pola, na których potrzebne są zmiany. Kończąc znów przypomnę o szkoleniu dzieci i młodzieży. To jest najważniejsze, bez tego nic nie osiągniemy. To tu buduje się mistrzów, nie w Ekstraklasie. Jest to jednak odrębny szeroki temat. Dzisiaj pozwolę sobie tylko powiedzieć o jednej stycznej pomiędzy szkoleniem a sportem wyczynowym. Chodzi tu o kwoty ekwiwalentów za wyszkolenie. Obecnie kwoty te są na bardzo niskim poziomie, poniżej realnych kosztów szkolenia. System ten sprzyja zespołom z najwyższych lig gdyż za bezcen mogą pozyskiwać zawodników z innych klubów. Niestety zniechęca to kluby szkolące i prowadzi do sytuacji, że ograniczają nakłady na swoją pracę a to już początek końca. To właśnie powoduje, że prawdziwym piłkarzom w naszym kraju grozi wyginięcie. AT
 
Okiem trenera Michała Bigajskiego 06-04-2013
Patrząc na ostatnio nie rozpieszczającą nas pogodę zastanawiam się kiedy ktoś wyżej wpadnie na zrealizowanie pomysłu zmiany terminarza rozgrywek. Mam tu na myśli rundy w systemie wiosna - jesień. Jeden rok to jeden sezon. Jest to temat powracający przynajmniej raz w roku. Dla Polski jakakolwiek zmiana w naszej dyscyplinie to rewolucja ale może nowy prezes - świeża krew wymyśli coś dobrego. Szczerze w to wątpię ale zawsze jednak pozostaje iskierka nadziei. Istnieje kilka plusów takiej zmiany. Taki najprostszy to oczywiście możliwość rozgrywania spotkań w bardziej dogodnych warunkach atmosferycznych. Co za tym idzie lepsze boiska i może chociaż trochę podniesienie poziomu piłkarskiego. Przecież gra na zielonej, równej murawie wygląda inaczej niż kopanina na zmrożonych nawierzchniach. Trzeba pamiętać, że jak jest ciepło to i więcej kibiców przyjdzie na stadiony. Drugi plus o jakim pomyślałem przy tym systemie dotyczy finansów. Jak wspomniałem jeden rok to jeden sezon tym samym planowanie wydatków przez kluby wyglądałoby o wiele prościej. Trzeci plus dotyczy rozgrywek europejskich. Nasze drużyny jak wiemy musza grać w kwalifikacjach do LM czy LE. Przypada to na początek sezonu i nie zawsze zespoły są w pełni gotowe. Terminarz wiosna – jesień ułatwiłby nam start w tych rozgrywkach. Może w końcu zobaczylibyśmy zespół znad Wisły w upragnionej fazie grupowej LM. Oczywiście taka zmiana rozgrywek nie zrobi z Polaków wirtuozów piłki nożnej ale jestem zdania, że trzeba poszukiwać nowych rozwiązań. W poszukiwaniu recepty można się pomylić ale ten kto nie stara się ulepszyć otaczającego nas świata ten zazwyczaj nie robi nic. MB
 
Liga Typerów 02-04-2013
Już od dzisiaj zapraszamy do typowania w naszej zabawie „Liga Typerów", jak informowaliśmy kilka dni wcześniej na wybrane osoby czekają nagrody. Warto wygrywać ale i warto grać, gdyż będą nagrody niespodzianki rozlosowane również wśród pozostałych uczestników.

Niestety pogoda powoduje, że nie wszystkie spotkania będą się odbywały w terminie. Dla naszej gry nie ma to znaczenia, wyniki uzupełnią się kiedy zakończą się wszystkie mecze. Zapraszamy do zakładki, typowania czas zacząć.
 
Wesołych Świąt 29-03-2013
Kończymy pracę i najbliższe dni spędzamy w rodzinnym gronie. Życzymy wszystkim wesołych i spokojnych Świąt. Miejmy nadzieję, że spotkamy się wypoczęci i w zielonej tonacji.
 
Warszawska Rada Pożytku Publicznego 28-03-2013
Właśnie zostały ogłoszone wyniki wyborów do Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego. Jak informowaliśmy wcześnie Prezes Zarządu naszego klubu Pan Andrzej Trzeciakowski był jednym z kandydatów w tych wyborach. Informujemy, że nasz Prezes z trzecim wynikiem zostałem członkiem Rady. Wynik imponujący zważywszy, że głosowały wszystkie stowarzyszenia i fundacje z całej Warszawy. Jest to ogromy sukces naszego Prezesa jako człowieka ale i jednocześnie naszego klubu. Będziemy na bieżąco informować o pracach WRPP.
 
1% na OPP 28-03-2013
Klub nasz pierwszy rok jest Organizacją Pożytku Publicznego. Dzięki temu można korzystać z 1% odpisu z podatku i przeznaczyć je na nasze dzieci. Przy składaniu deklaracji podatkowej prywatnej czy firmowej wystarczy w odpowiedniej rubryce zaznaczyć decyzję o przeznaczeniu 1% podatku na OPP i wpisać jej numer KRS.

Nasz numer KRS: 0000111565

Całość uzyskanych w 2013 środków przez nasz klub z tego tytułu zostanie przeznaczona na jeden konkretny cel związany z naszymi chłopcami. Wszyscy, którzy nam pomogli mogli będą dzięki temu dokładnie wiedzieć co i za ile zostało zrobione. Kiedy tylko Urząd Skarbowy przekaże nam środki poinformujemy o ich wysokości i przeznaczeniu.

Wszystkim, którzy okażą serce z góry dziękujemy!
 
Liga Typerów 27-03-2013
Powoli zaczyna robić się zielono, to widomy znak, że zaczynamy trenować na świeżym powietrzu. Wraz z wiosną startuje runda rewanżowa rozgrywek ligowych. Start ten pewnie z powodu pogody będzie troszkę szarpany, niektóre roczniki będą miały przekładane spotkania. Nie zmienia to jednak faktu, że znów gramy. Jeżeli chłopcy grają to my bawimy się w „Ligę Typerów". Zapraszamy nowych graczy do rejestracji a starym przypominamy o typowaniach. W tym roku na zakończenie zabawy czekają jak zawsze atrakcyjne nagrody. Uhonorowani będą zwycięzcy obu kategorii i losowo wybrani aktywni gracze. Zapraszamy już niedługo startujemy!
 
Piotr Kurbiel - Lech Poznań 25-03-2013
Mimo zimowej aury 23 marca odbył się awansem mecz Młodej Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Śląskiem Wrocław. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, a do bramki po skutecznie wykonanym rzucie karnym trafili gracze z Wielkopolski. Goście mieli dwie niezłe okazje żeby doprowadzić do remisu, ale do przerwy wynik się nie zmienił. Drugą odsłonę mocnym akcentem rozpoczęli zawodnicy z Wrocławia. Szybko strzelona bramka dodała im skrzydeł i zdecydowanie przejęli inicjatywę. Jednak mimo sporej przewagi i stwarzanych przez nich sytuacji na tablicy wyników ciągle był remis. Jak przewrotna jest piłka wszyscy przekonali się w 90 minucie. Tuż przed końcowym gwizdkiem gracze „Kolejorza” zadali decydujący cios chociaż nic nie wskazywało na to, że będą w stanie zdobyć trzy punkty. Całe spotkanie na placu gry spędził nasz wychowanek Piotr Kurbiel. Był to jego debiut na tym poziomie rozgrywek i co ważne należy go uznać za udany. Piotrek wystąpił w roli wysuniętego napastnika i jak sam powiedział jest zadowolony ze swojej postawy. Oczywiście jeszcze wiele pracy przed nim i czekają go lepsze występy, ale ważne jest, że w tak młodym wieku bez kompleksów rywalizuje z bardziej doświadczonymi zawodnikami. SG

Lech Poznań (ME) – Śląsk Wrocław (ME) 2:1 (1:0)

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] >>>

 Sezon 2023/2024
 Sezon 2022/2023
 Sezon 2021/2022
 Sezon 2020/2021
 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Towarzystwo Sportowe Falenica Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
2016
Turniej Bellsport Cup, 34-500 Zakopane, ul. Pardałówka 9
10-05-2024 (piątek) 8:36
2011 Praga-Południe
Mecz ligowy z Alfa Przymierze Rodzin, Warszawa, ul. Grzegorzewskiej 10
11-05-2024 (sobota) 8:30
2017 Górny Mokotów
Turniej Mini EURO, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 09:00
2017 Ochota
Turniej Mini EURO, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 9:00
2017 Praga-Południe
Turniej Mini Euro, Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 9:00
2011 Praga-Południe
Mecz ligowy z Alfa Przymierze Rodzin, Warszawa, ul. Grzegorzewskiej 10
11-05-2024 (sobota) 9:30
2014 Wilanów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa WI II, Warszawa, ul. Piaseczyńska 71
11-05-2024 (sobota) 09:30
2014 Wilanów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa WI, Warszawa, ul. Piaseczyńska 71
11-05-2024 (sobota) 09:30
2013 Praga-Południe
Mecz ligowy z Futgol Warszawa, Blizne Łaszczyńskiego, ul. Serwisowa 3, 05-082
11-05-2024 (sobota) 10:00
2018 Wawer
Turniej Mini EURO, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 10:15
2019 Ochota
Turniej Mini EURO, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 10:15
2018
Turniej Mini EURO, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 10:15
2017 Praga-Południe
Turniej Mini Euro, Warszawa, ul. Jeziorna 2
11-05-2024 (sobota) 10:15
2015 Górny Mokotów
Mecz ligowy z Futgol Warszawa, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego, ul. Serwisowa 3
11-05-2024 (sobota) 11:00
2015 Wilanów
Mecz ligowy z KS Drukarz Warszawa, 02-987 Warszawa, ul. Syta 123
11-05-2024 (sobota) 11:30
2014 Wilanów
Mecz ligowy z WAF Warszawa, Warszawa, ul. Lokajskiego 3
11-05-2024 (sobota) 14:30
2014 Górny Mokotów
Mecz ligowy z WAF Warszawa, Warszawa, ul. Lokajskiego 3
11-05-2024 (sobota) 16:00
2013 Górny Mokotów
Mecz ligowy z WAF Warszawa, 02-793 Warszawa, ul. Lokajskiego 3
11-05-2024 (sobota) 17:30
2013 Górny Mokotów
Mecz ligowy z WAF Warszawa II, 02-793 Warszawa, ul. Lokajskiego 3
11-05-2024 (sobota) 18:45
2014
Turniej Piaseczno Cup, 05-500 Piaseczno, ul. 1 maja 16
12-05-2024 (niedziela) 9:00
2011 Praga-Południe
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa Ochota, Warszawa, ul. Wawelska 3
12-05-2024 (niedziela) 12:30
2015
Mecz ligowy z AP Deyna, 00-724 Warszawa, ul. Chełmska 23
12-05-2024 (niedziela) 12:30
2015 Praga-Południe
Mecz ligowy z UKS Wilanowskie Wilki, 02-034 Warszawa, ul. Wawelska 3
12-05-2024 (niedziela) 13:50
2014 Górny Mokotów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa WI, Warszawa, ul. Wawelska 3
12-05-2024 (niedziela) 15:10
2014 Wilanów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa GM, Warszawa, ul. Wawelska 3
12-05-2024 (niedziela) 15:10
2013 Wilanów
Mecz ligowy z RKS 1923 Mirków Konstancin, Warszawa, ul. Wawelska 3
12-05-2024 (niedziela) 16:45
<<<   [1]  [2]  [3]   >>>
Ekstraklasa (31. kolejka) 05-05-2024

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)
Dani Ramirez (53) - Matsenko (71), Samiec-Talar (76)

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
Chodyna (41), Munoz (87)

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:2 (1:1)
Shkurin (35), Matras (48), Gerstenstein (53) - Nene (12), Pululu (75) 
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 56 31 70:44
2. Śląsk Wrocław 54 31 42:30
3. Lech Poznań 52 31 44:36
4. Górnik Zabrze 51 31 43:38
5. Legia Warszawa 50 30 46:34
6. Raków Częstochowa 49 31 51:34
7. Pogoń Szczecin 48 30 56:36
8. Widzew Łódź 42 30 39:39
9. Stal Mielec 41 31 39:44
10. Zagłębie Lubin 41 31 37:46
11. Piast Gliwice 38 30 32:32
12. Cracovia 36 31 43:40
13. Radomiak Radom 35 30 37:51
14. Warta Poznań 34 30 31:37
15. Puszcza Niepołomice 33 30 36:47
16. Korona Kielce 31 30 35:39
17. Ruch Chorzów 26 31 36:53
18. ŁKS Łódź 21 31 30:67


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Ekstraklasa (31. kolejka) 04-05-2024

Cracovia - Górnik Zabrze 5:0 (2:0)
Makuch (4), Janicki (BS) (42), Kakabadze (53), Glik (68), Atanasov (84)

Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:1 (1:1)
Szczepan (24), Feliks (84) - Ishak (27)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 56 30 68:41
2. Lech Poznań 52 31 44:36
3. Górnik Zabrze 51 31 43:38
4. Śląsk Wrocław 51 30 40:29
5. Legia Warszawa 50 30 46:34
6. Raków Częstochowa 49 30 51:32
7. Pogoń Szczecin 48 30 56:36
8. Widzew Łódź 42 30 39:39
9. Piast Gliwice 38 30 32:32
10. Stal Mielec 38 30 36:42
11. Zagłębie Lubin 38 30 35:46
12. Cracovia 36 31 43:40
13. Radomiak Radom 35 30 37:51
14. Warta Poznań 34 30 31:37
15. Puszcza Niepołomice 33 30 36:47
16. Korona Kielce 31 30 35:39
17. Ruch Chorzów 26 31 36:53
18. ŁKS Łódź 21 30 29:65


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Puchar Polski - finału 03-05-2024

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 (0:0)
Koulouris (75) - Satrustegui (90+9), Rodado (93)

Pogoń Szczecin: Cojocaru - Wahlqvist (Smoliński (91), Borges, Malec, Koutris (Zahovic (106) - Przyborek (Wędrychowski (82), Gorgon (Zech(86), Gamboa (Biczachczjan (57), Ulvestad, Grosicki - Koulouris. 
Trener: Jens Gustafsson.

Wisła Kraków: Cziczkan - Jaroch (Satrustegui (69), Colley, Uryga, Szot - Alfaro (Goku (77), Carbo, Duda (Gogół (84), Rodado, Baena (Villar (69) - Sobczak (Żyro (77). 
Trener: Albert Rude.

Liga Konferencji Europy - półfinał 03-05-2024

ACF Fiorentina - Club Brugge 3:2 (2:1)
Sottil (5), Belotti (37), Nzola (90+1) - Vanaken (17), Thiago (63)

Aston Villa F.C. - Olympiakos SFP 2:4 (1:2)
Watkins (45+1), Diaby (52) - El Kaabi (16, 29, 56), Hezze (67)

Liga Europy - półfinał 03-05-2024

Olympique Marsylia - Atalanta BC 1:1 (1:1)
Mbemba (20) - Scamacca (11)

AS Roma - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
Wirtz (28), Andrich (73)

Liga mistrzów - półfinał 02-05-2024

Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain F.C. 1:0 (1:0)
Fullkrug (36)

Wyszejszaja Liha (Białoruś) - kwiecień 01-05-2024
DRUŻYNA PKT M +/-
1. Sławija Mozyrz 16 6 14:5
2. Tarpieda-BiełAZ Żodzino 13 6 6:1
3. Dynamo Brześć 12 6 15:5
4. Dynamo Mińsk 12 6 10:2
5. Nioman Grodno 12 6 8:6
6. FK Witebsk 10 6 7:5
7. FK Homel 8 6 10:8
8. Isłacz Mińsk 8 6 7:6
9. Arsienał Dzierżynsk 8 6 5:5
10. Naftan Nowopołock 5 6 7:8
11. BATE Borysów 5 6 3:7
12. Dniapro Mohylew 5 6 2:7
13. FC Smorgon 5 6 7:16
14. FK Słuck 4 6 4:9
15. FC Mińsk 2 6 3:10
16. Szachcior Soligorsk -16 6 3:11

Szachcior Soligorsk: -20 pkt (Decyzja Związku)

1 Awans (LM), 2-3 Awans (LK)14 Baraż, 15-16 Spadek (Pierszaja liha) 

Premier League (Ukraina) - kwiecień 01-05-2024
DRUŻYNA PKT M +/-
1. Szachtar Donieck 61 25 54:20
2. Dynamo Kijów 57 25 59:25
3. Krywbas Krzywy Róg 54 26 47:25
4. SK Dnipro-1 45 26 36:25
5. Ruch Lwów 44 26 39:27
6. Polissia Żytomierz 42 26 32:26
7. FC LNZ Cherkasy 32 26 25:31
8. Worskła Połtawa 30 26 23:38
9. Kołos Kowaliwka 29 25 18:19
10. Czornomoreć Odessa 29 25 34:36
11. FK Zoria Ługańsk 27 25 25:32
12. FK Ołeksandrija 26 26 22:34
13. Obołoń Kijów 22 26 16:35
14. Weres Równe 20 25 23:38
15. FK Mynaj 19 26 20:40
16. FC Metalist 1925 Kharkiv 19 26 25:47


1-2 Awans (LM)3-4 Awans (LK)13-14 Baraż, 15-16 Spadek (Persha Liga) 

Liga mistrzów - półfinał 01-05-2024

Bayern Monachium - Real Madryt 2:2 (0:1)
Sane (53), Kane (57) - Vinicius Junior (24, 83)


<<<   [1]  [2]  [3]   >>>
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA