SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

Kadra MZPN - 2012
Krośnicki Mateusz...
13-05-2024

Mini EURO
najmłodsi się bawią...
11-05-2024

Co w trawie piszczy - 2018 GM i 2012 GM
praca, praca i dużo zabawy...
10-05-2024

Święto Konstytucji
nasze prawa...
03-05-2024

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] >>>

 
Delta Cup LXV - 2003 rocznik 17-03-2012
Dzisiejsza rywalizacja najmłodszych adeptów piłki nożnej podczas LXV turnieju Delta Cup była bardzo gorąca. Atmosfera na trybunach przypominała tą z rozgrywek zawodowych graczy. Wszyscy uczestnicy grali na 100%, nikt się nie oszczędzał. Gra była jednak czysta, sędziowie nie musieli często interweniować. Ponieważ dla chłopców, którzy dopiero zaczynają piłkarską przygodę wynik nie był najważniejszy cieszymy się głównie ze zdobytego doświadczenia i nawiązania nowych przyjaźni. Zapraszamy do zakładki „Delta Cup” gdzie znajdują się wszystkie informacje i zdjęcia z imprezy.
 
Rewitalizacja warszawskich klubów ! 15-03-2012
W roku 2008 powstał w Biurze Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy wielki projekt dotyczący rewitalizacji tych klubów naszego miasta, które prowadzą działalność statutową na gruntach będących własnością Warszawy. Klub nasz od 1970 roku istnieje i działa właśnie na takim gruncie nad Jeziorkiem Czerniakowskim. W ramach tego programu od 2008 do 2011 roku udało się zrobić już bardzo dużo w ramach prowadzenia Centrum Sportowo - Szkoleniowego. Z dumą informujemy, że właśnie otrzymaliśmy umowę na kolejny rok na prowadzenie takiego Centrum. Dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy nasz obiekt wygląda obecnie wzorowo a kolejne prace w roku bieżącym jeszcze ten stan poprawią. Bardzo dziękujemy władzom Biura Sportu i Rekreacji w osobie Pani Dyrektor Renaty Popek i oczywiście Pani Prezydent Hannie Gronkiewicz - Waltz za politykę, która widzi nie tylko sport wyczynowy ale i sport dzieci i młodzieży.
 
Kluby Warszawskie - ŻKS Głuchoniemych 15-03-2012
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dziś bliżej poznamy Żydowski Klub Sportowy Głuchoniemych.

Żydowski Klub Sportowy Głuchoniemych powstał w 1925 roku na skutek nasilających się objawów antysemityzmu w Polskim Związku Głuchoniemych, który zażądał oddzielnych klubów dla Polaków i Żydów. Zgodnie z żądaniami powstały dwa osobne kluby Głuchoniemych (o Warszawskim Klubie Sportowym Głuchoniemych dowiedzieliśmy się w poprzednim odcinku), które solidaryzując się wspólnie założyły Polski Związek Sportowy Głuchoniemych. Oba kluby w trakcie swojej działalności były sobie bardzo bliskie. Wielokrotnie zapraszały się wzajemnie na organizowane zawody, przyjęcia i zabawy, wykazując w ten sposób, że potrafią działać ponad podziałami.

W ŻKS działały sekcje: lekkoatletyczna, tenisa ziemnego i stołowego oraz siatkówki. Działalność sekcji ograniczała się jednak tylko do towarzyskich bądź wewnątrzklubowych zawodów lub turniejów.

Żydowski Klub Sportowy Głuchoniemych nie odnosił większych sportowych sukcesów. Jedyną sekcją zgłoszoną do warszawskiego okręgowego związku była lekkoatletyka, jednak jej zawodnicy bardzo rzadko startowali w zawodach.

Głuchoniemi sportowcy żydowscy w wyraźny sposób akcentowali swoją lojalistyczną postawę wobec Polski. Wielokrotnie aktywnie brali udział w świętach państwowych, a podczas obchodów dziesięciolecia klubu chcąc pokazać swoją przynależność do Polski, zwiedzili Muzeum J. Piłsudzkiego w Belwederze.

Bolączką ŻKS był brak jakiejkolwiek siedziby, w której mógłby ukształtować się klub. Adres organizacji często zmieniał się ponieważ był rejestrowany w prywatnych mieszkaniach. Treningi i zawody szczególnie w latach trzydziestych najczęściej organizowane były w sali wspomnianej wcześniej "Jutrzni". Klub zrzeszał w najlepszym okresie około 70 członków.
 
Jan Eresaba gwiazdą programu 11-03-2012
Z dumą w sercu ogłaszamy, iż jeden z naszych podopiecznych został gwiazdą ekranu. Młodym celebrytą jest od niedawna Janek Eresaba, który jak wszyscy wiemy występuje w zespole 2000 rocznika. Janek wygrał casting i został współprowadzącym programu "Eurofan", który emitowany jest na kanale Teletoonplus. Cieszymy się z sukcesu naszego zawodnika i obiecujemy oglądać każdy odcinek programu. Dziękujemy również producentowi, który w biografii Janka wspomniał o jego przynależności do naszego klubu.

zdjęcie: www.teletoonplus.pl
 
LXIV Delta Cup – 2002 rocznik 10-03-2012
Po rozgrywkach organizowanych w hali na ul. Narbutta i na ul. Gładkiej teraz przyszedł czas na Wilanów i najnowszy obiekt w Warszawie na ul. Wiertniczej. Doskonałe warunki do gry, wspaniała atmosfera i wiele emocji to to co dzisiaj mieliśmy podczas 64 turnieju z cyklu Delta Cup organizowanego dla podopiecznych trenera Jarka Otłowskiego. Zapraszamy do zakładki imprezy gdzie znajdują się wszystkie wyniki i fotografie.
 
Okiem trenera Michała Bigajskiego 09-03-2012
Wszyscy słyszeliśmy o kłopotach finansowych Europy i ogólnie istniejącym kryzysie. Każdy coś wie o nieciekawej sytuacji w Grecji. Pamiętamy, że nie tak dawno w 2004 roku Ateny były organizatorem Igrzysk Olimpijskich. Aby zorganizować Igrzyska Ateny musiały pozostawić w tyle takie miasta jak Rzym czy Sztokholm. Koszty zapewnienia odpowiedniej infrastruktury były ogromne. Wybudowano dwanaście nowych obiektów i zmodernizowano cztery już istniejące. Oprócz obiektów typowo sportowych budowniczy oddali do użytku między innymi całkiem nowy port lotniczy, Wioskę Olimpijską, w której zamieszkało ponad 10 000 osób. Nie obeszło się oczywiście bez budowy nowych dróg i autostrad a tym samym i parkingów. Rozbudowano linie metra oraz kolej podmiejską. No dobrze ale dlaczego o tym?... Ostatnio gdzieś przeczytałem, że Ateny wystawiają na sprzedaż liczne obiekty pozostałe po Olimpiadzie z 2004 roku. Kilka z nich jest w fatalnym stanie ponieważ były wykorzystane tylko na potrzeby tamtej imprezy a od tamtej pory niszczeją... Jak wszyscy wiemy niebawem Polska będzie współorganizatorem EURO 2012. Dla organizacji takiej imprezy powstało i powstaje wiele inwestycji (stadiony, drogi, hotele, lotniska itp.). Od razu zacząłem się zastanawiać co to będzie u nas za jakiś czas gdy emocje już opadną po EURO a przyjdzie moment na podsumowania. Grecja jako państwo wystawiające Ateny do organizacji IO w 2004 była krajem jednym z biedniejszych stających do konkursu o możliwość organizacji tej imprezy. Jakimi krajami pod względem finansowym w Europie są Polska i Ukraina ? Na to pytanie chyba nie trzeba odpowiadać. Wiem jedno dziś Polakom nie jest łatwo a co będzie później bo przecież kiedyś trzeba będzie zapłacić za inwestycje poniesione na poczet organizacji EURO 2012. Czy osiągnięte zyski to skompensują ? Czy nam się uda nie pójść śladem Greków ? MB
 
Okiem Prezesa 06-03-2012
Nasza kochana piłka nożna nad Wisłą była zawsze jakby inna. Swoisty świat, który nie podlega żadnej ocenie. Na wszystko jest jakieś wytłumaczenie, nikt nie może ponosić żadnej odpowiedzialności. Istnieje tylko krytyka i malkontenctwo. Dla mnie zawsze było to nienormalne i nie do przyjęcia. Środowisko jednak zawsze to akceptowało a każdego kto twierdził, że należy coś zmienić miano za odszczepieńca. Co nakłoniło mnie dzisiaj do tego wywodu ? Impuls stanowiło przeczytanie dzisiejszej wypowiedzi Prezesa Polonii Warszawa w sprawie zawodnika Daniela Sikorskiego oraz komentarzy ludzi do tej treści. Sprawa pierwsza. W Polsce Prezesa a i w tym przypadku głównego sponsora traktuje się jak idiotę. Daj „gościu” kasę i cicho siedź. Od dłuższego czasu słucham dziwnych wypowiedzi na temat Pana Wojciechowskiego i jego polityki i nie mogę uwierzyć, że to się dzieje. Człowiek inwestuje ogromne pieniądze i doprowadza do sytuacji, że klub jest w ścisłej czołówce naszej Ekstraklasy. Gdyby nie On zawodnicy z Konwiktorskiej grali by pewnie w IV lidze. Każda jego decyzja jest jednak krytykowana. Totalna paranoja. Pan Prezes daje pieniądze. Pan Prezes daje sukces. Pan Prezes jest tym kto ocenia i basta. Pana Prezesa oceni EFEKT jego pracy. Tylko też o nim będzie się pamiętać w przyszłości a nie o całej rzeszy trenerków, piłkarzyków i działaczyków którzy tak się dzisiaj wymądrzają a nic nie potrafią zrobić. Tu zataczamy koło i jesteśmy znów przy dzisiejszym komentarzu o Danielu Sikorskim. Zawodnik nie może by poza oceną i jej konsekwencją. Za ocenę rozumiem nie tylko chęci ale i możliwości zawodnika. Jeżeli zatem zawodowiec, któremu płaci się miesięcznie tyle ile zarabia pielęgniarka w szpitalu przez dwa lata z metra nie potrafi trafić do pustej bramki to ktoś kto mu za to płaci ma prawo powiedzieć – KONIEC. To, że mamy obecnie tak mało Prezesów, którzy tak potrafią to źle. Ja cieszę się, że Pan Wojciechowski tak umie i życzę mu aby wytrwał i aby w najbliższej edycji Europejskich Pucharów zagrały dwa zespoły z Warszawy. AT
 
Wiosenny grafik zajęć ! 05-03-2012
Pogoda jeszcze jest troszkę zimowa. Słońce nastraja nas jednak już wiosennie. Podajemy w zakładce „treningi nowy grafik, który będzie obowiązywał od kwietnia. W marcu trenujemy jeszcze według starego planu. Od następnego wtorku małą zmianę mają tylko nasze najstarsze roczniki.
 
Dyrektorskie rady - nawodnienie piłkarza 02-03-2012
Każdy kto dąży do sukcesu zastanawia się co zrobić aby go osiągnąć. W naszej dyscyplinie jest wiele spraw które mogą na to wpłynąć. My zajmiemy się dzisiaj sprawą zwiększenia efektywności treningu poprzez prawidłowe nawodnienie organizmu. Oczywiście na to aby ta sama jednostka treningowa dała więcej potrzebne jest wystąpienie wielu elementów my jednak skoncentrujemy się dzisiaj na jednym z nich, a mianowicie odpowiednim uzupełnianiu płynów podczas jej trwania. Chcielibyśmy stopniowo przybliżyć je wszystkim zainteresowanym. Na początek zajmiemy się kwestią właściwego nawadniania organizmu przed, w trakcie i po wysiłku. Wiemy, że podczas wysiłku fizycznego dochodzi do podwyższenia temperatury ciała i aby nie doszło do przegrzania organizm człowieka usuwa ciepło w postaci potu. Jeżeli ubytki wody nie będą właściwie uzupełniane dojdzie do odwodnienia organizmu. Nie jest tajemnicą, że odwodnienie organizmu prowadzi do zmniejszenia wytrzymałości, siły, mocy, szybkości mięśni szkieletowych czyli pogarszają się nasze możliwości wysiłkowe. Ponadto na skutek odwodnienia organizmu spada precyzja ruchów, zwiększa się ilość błędów i ryzyko urazów. Może również dochodzić do zaburzeń cieplnych. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie płynów podczas wysiłku fizycznego. Należy jednak podkreślić, że uzupełnianie płynów musi odbywać się w sposób rozsądny. Nie chodzi o to żeby na przykład za jednym razem wypić litr wody i uznać sprawę za załatwioną. Zbyt duża ilość dostarczanej wody prowadzi do przewodnienia organizmu, które również wpływa negatywnie na nasze możliwości i musimy mieć tego świadomość. Mówiąc o prawidłowym nawadnianiu organizmu przez osobę uprawiającą sport rodzi się kilka pytań. Przede wszystkim kiedy rozpocząć ten proces. Pamiętajmy, że uczucie pragnienia pojawia się w momencie, gdy organizm utracił już dużo wody, a jej jednorazowe uzupełnienie jest niemożliwe. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie płynów już przed rozpoczęciem treningu. Proces ten dobrze zacząć około dwie godziny przed planowanymi zajęciami i oczywiście rozkładamy go w czasie. Pozwoli to na uzyskanie rezerwy energetycznej. Jeśli chodzi o nawadnianie organizmu podczas wysiłku to należy zwrócić uwagę, aby robić to regularnie co 15-20 minut. Pić powinno się małymi łykami i nie przesadzać z ilością wypitego płynu. W przeciwnym razie może pojawić się uczucie dyskomfortu i sytości. Idąc dalej nie można zapomnieć o dalszym uzupełnianiu płynów po skończonym treningu. Przyjmuje się, że przez blisko dwie godziny po zakończeniu zajęć powinniśmy przyjąć znaczne ilości płynów pamiętając jednak żeby robić to również w odstępach czasowych. W tych paru zdaniach staraliśmy zawrzeć najprostsze informacje dotyczące konieczności uzupełniania płynów podczas treningu sportowego. Nasi chłopcy w dużej mierze wiedzą jak to robić. Od wielu lat na obozach i innych wyjazdach mamy na ten temat prelekcje. Podczas zajęć zaś robione są specjalne przerwy podczas których trenerzy zalecają picie, kontrolując wcześniej czy zawodnicy mają odpowiednie napoje. Wydawało by się, że to już wszystko, jednak musimy pamiętać jeszcze, że aktywność fizyczna prowadzi nie tylko do utraty wody przez organizm, ale także w procesie pocenia wydzielane są z niego elektrolity, dochodzi też do ubytków witamin, minerałów i węglowodanów. Rodzi się zatem pytanie jakie płyny należy przyjmować kiedy mówimy o wysiłku fizycznym. Tym tematem zajmiemy się w następnej części naszych rozważań dotyczących nawadniania organizmu wyczynowego sportowca. SG
 
Cytaty - luty 2012 01-03-2012
Od końca listopada 2011 roku, na klubowym profilu na portalu Facebook, publikujemy cytaty znanych osób związanych ze sportem. Ponieważ nie każdy korzysta z tego portalu postanowiliśmy udostępnić te myśli również na naszej stronie internetowej. Poniższa lista składa się z cytatów opublikowanych w lutym. Następny spis ukaże się na początku kwietnia.

"Jedyne miejsce, w którym możesz wygrać mecz futbolu to boisko, jedyne miejsce, gdzie możesz go przegrać to twoje serce." - Darrell Royal.

"Nie gracie w piłkę po to, by robić zakupy w dobrych sklepach, jeździć luksusowymi samochodami, porozmawiać z prasą, jak wielkim to jest się piłkarzem. Gra się po to, by w każdej chwili doskonalić umiejętności. Mieć 100 procent przyjemności z treningu, być zaangażowanym maksymalnie w meczu, iść do przodu." - Leo Beenhakker.

"Wygrywanie to nie wszystko, ale chęć wygrania tak." - Vince Lombardi.

"Umiejętność określa to, co jesteś w stanie zrobić. Motywacja determinuje to, co robisz. Podejście determinuje, jak dobrze to robisz." - Lou Holtz.

"Poddający się - nigdy nie wygrywa, a wygrywający - nigdy się nie poddaje." - Napoleon Hill.

"Drugi, to jest zawsze pierwszy przegrany i tylko z takim podejściem można osiągnąć jakiś sukces." - Łukasz Kadziewicz.

"Kiedy utalentowana drużyna poświęca się całkowicie programowi, wkłada weń maksymalnie dużo wysiłku i jest przekonana do tego, że ów wysiłek powinien być połączony z żelazną dyscypliną, można osiągnąć z nią wspaniałe wyniki." - Pat Riley.

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] >>>

 Sezon 2023/2024
 Sezon 2022/2023
 Sezon 2021/2022
 Sezon 2020/2021
 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Towarzystwo Sportowe Falenica Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
2013
Mecz ligowy z BVB WBS Academy Warsaw, 02-967 Warszawa, ul. Uprawna 9/17
17-05-2024 (piątek) 19:30
2013
Turniej PRO Future Cup, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, aleja Mokronoskich 4
18-05-2024 (sobota) 9:00
2014
Mecz wewnętrzny z 2014, Warszawa, ul. Syta 123
18-05-2024 (sobota) 10:00
2015
Turniej Future Cup, 21-500 Biała Podlaska, ul. Sidorska 105
19-05-2024 (niedziela) 9:40
2012
Mecz ligowy z Wilga Garwolin, 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2
19-05-2024 (niedziela) 10:00
2017 Wilanów
Sparing z Real Varsovia, Warszawa, Park Olszyna (zbieg ul.Gąbińskiej i ul.Romaszewskiego)
19-05-2024 (niedziela) 12:00
2013 Praga-Południe
Mecz ligowy z WAF Warszawa, Warszawa, ul. Lokajskiego 3
19-05-2024 (niedziela) 12:30
2009 Wilanów
Mecz ligowy z KS Ursynów , 02-034 Warszawa, ul. Wawelska 3
19-05-2024 (niedziela) 13:00
2012 Górny Mokotów
Mecz ligowy z WAF Warszawa, ul. Wawelska 3, Ogród Jordanowski
19-05-2024 (niedziela) 14:30
2012 Górny Mokotów
Mecz ligowy z Alfa Przymierze Rodzin, ul. Wawelska 3, Ogród Jordanowski
19-05-2024 (niedziela) 16:00
2012 Wilanów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa Górny Mokotów, Warszawa, ul. Gubinowska 28/30
20-05-2024 (poniedziałek) 18:30
[1]  [2]  [3]   >>>
Puchar Włoch - finał 16-05-2024

Atalanta BC - Juventus F.C. 0:1 (0:1)
Vlahovic (4)

Atalanta BC: Carnesecchi – de Roon (Toloi, 65), Hien (Scalvini, 59), Djimsiti – Zappacosta (Hateboer, 59), Pasalić (Miranczuk, 59), Ederson, Ruggeri – Koopmeiners, Lookman – De Ketelaere (Toure, 46)  
Trener: Gian Piero Gasperini.

Juventus F.C.: Perin – Gatti, Bremer, Danilo – McKennie, Cambiaso (Weah, 81), Nicolussi Caviglia (Miretti, 62), Rabiot, Iling-Junior – Vlahović (Milik, 81), Chiesa (Yildiz, 70) 
Trener: Massimiliano Allegri.

Premier League (34. kolejka) 16-05-2024

Tottenham Hotspur -  Manchester City 0:2 (0:1)
Haaland (51, 90+1)

Brighton & Hove Albion - Chelsea 1:2 (0:1)
Welbeck (90+7) - Palmer (34), Nkunku (64)

Manchester United - Newcastle United 3:2 (1:0)
Mainoo (31), Diallo (57), Hojlund (84) - Gordon (49), Hall (90+2)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Manchester City 88 37 93:33
2. Arsenal 86 37 89:28
3. Liverpool 79 37 84:41
4. Aston Villa 68 37 76:56
5. Tottenham Hotspur 63 37 71:61
6. Chelsea 60 37 75:62
7. Newcastle United 57 37 81:60
8. Manchester United 57 37 55:58
9. West Ham United 52 37 59:71
10. Brighton & Hove Albion 48 37 55:60
11. Bournemouth 48 37 53:65
12. Crystal Palace 46 37 52:58
13. Wolverhampton Wanderers 46 37 50:63
14. Fulham 44 37 51:59
15. Everton 40 37 39:49
16. Brentford 39 37 54:61
17. Nottingham Forest 29 37 47:66
18. Luton Town 26 37 50:81
19. Burnley 24 37 40:76
20. Sheffield United 16 37 35:101


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)18-20 Spadek (Championship)

Ligi mazowieckie (06-14.05.2024) 15-05-2024

I Liga - kolejka 32

Motor Lublin - Znicz Pruszków 3:3 (1:2)
Ceglarz (45), Scalet (59), Ndiaye (80) - Majewski (12), Tabara (25), Stanclik (74)

Odra Opole - Wisła Płock 3:0 (3:0)
Sarmiento (28, 40), Galan (45+4)

Polonia Warszawa - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Młyński (39), Warchol (56)  

II Liga - kolejka 32

Pogoń Siedlce - GKS Jastrzębie 3:4 (1:0)
Szuprytowski (24), Mis (53), Pyrdol (74) - Chmarek (71, 76), Bednarski (90+3), Walczak (BS) (90+7)

III Liga - Grupa I - kolejka 29

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (2:0)
Ciach (31, 57), Wisniewski (36) - Gambka (89)

Broń Radom - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bago Timite (90) - Zinkewycz (22)

Legia Warszawa - Victoria Sulejówek 1:0 (1:0)
Ryczkowski (3)

Mławianka Mława - Pilica Białobrzegi 1:0 (0:0)
Markowicz (52)

Jagiellonia Białystok - KS Legionovia Legionowo 4:0 (1:0)
Polkowski (17), Wojdakowski (60), Matheus (89, 90+4)

Serie A (36. kolejka) 15-05-2024

Frosinone Calcio - Inter 0:5 (0:1)
Frattesi (19), Arnautovic (60), Buchanan (77), Martinez (80), Thuram (84)

SSC Napoli - Bologna FC 1909 0:2 (0:2)
Ndoye (9), Posch (12)

AC Milan - Cagliari Calcio 5:1 (1:0)
Bennacer (35), Pulisic (59, 86), Reijnders (74), Leao (83) - Nandez (63)

S.S. Lazio - Empoli FC 2:0 (1:0)
Patric (45+3), Vecino (89)

Hellas Verona - Torino FC 1:2 (0:0)
Świderski (67) - Savva (77), Pellegri (83)

Genoa CFC - US Sassuolo Calcio 2:1 (0:1)
Badelj (56), Kumbulla (BS) (63) - Pinamonti (31)

Juventus F.C. - US Salernitana 1919 1:1 (0:1)
Rabiot (90+1) - Pierozzi (27)

Atalanta BC - AS Roma 2:1 (2:0)
De Ketelaere (18, 20) - Pellegrini (66)

US Lecce - Udinese Calcio 0:2 (0:1)
Lucca (36), Samardzic (85)

ACF Fiorentina - AC Monza 2:1 (1:1)
Gonzalez (32), Arthur Melo (78) - Djuric (9)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Inter 92 36 86:19
2. AC Milan 74 36 72:43
3. Bologna FC 1909 67 36 51:27
4. Juventus F.C. 67 36 49:28
5. Atalanta BC 63 35 65:39
6. AS Roma 60 36 63:44
7. S.S. Lazio 59 36 47:37
8. ACF Fiorentina 53 35 53:40
9. SSC Napoli 51 36 53:46
10. Torino FC 50 36 33:32
11. Genoa CFC 46 36 43:44
12. AC Monza 45 36 39:48
13. US Lecce 37 36 32:52
14. Hellas Verona 34 36 34:48
15. Udinese Calcio 33 36 35:52
16. Cagliari Calcio 33 36 38:65
17. Frosinone Calcio 32 36 43:68
18. Empoli FC 32 36 26:52
19. US Sassuolo Calcio 29 36 42:72
20. US Salernitana 1919 16 36 28:76


1-4 Awans (LM)5-6 Awans (LE)7 Awans (LK)18-20 Spadek (Serie B)

La Liga (35. kolejka) 14-05-2024

Deportivo Alavés - Girona FC 2:2 (1:2)
Guridi (12, 90+9) - Garcia (4), Herrera (44)

RCD Mallorca - UD Las Palmas 1:0 (1:0)
Gonzalez (29)

Villarreal CF - Sevilla FC 3:2 (1:2)
Sorloth (30, 90+7), Mosquera (84) - En Nesyri (26, 44)

Granada CF - Real Madryt 0:4 (0:2)
Garcia (38), Guler (45+2), Diaz (49, 58)

Athletic Bilbao - CA Osasuna 2:2 (0:1)
Williams (58), Villalibre (90+6) - Garcia (40, 47)

Cádiz CF - Getafe CF 1:0 (1:0)
Alcaraz (35)

Atlético Madryt - Celta Vigo 1:0 (0:0)
de Paul (84)

Valencia CF - Rayo Vallecano 0:0

Real Betis - UD Almería 3:2 (2:1)
Fornals (8), Isco (28), Perez (64) - Leo Baptistao (45+1), Romero (66)

FC Barcelona - Real Sociedad 2:0 (1:0)
Yamal (40), Raphinha (90+3)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Real Madryt 90 35 74:22
2. FC Barcelona 76 35 72:43
3.  Girona FC 75 35 75:44
4. Atlético Madryt 70 35 64:39
5. Athletic Bilbao 62 35 57:35
6. Real Betis 55 35 46:41
7. Real Sociedad 54 35 48:37
8. Valencia CF 48 35 37:39
9. Villarreal CF 48 35 56:60
10. Getafe CF 43 35 41:48
11. Deportivo Alavés 42 35 34:40
12. Sevilla FC 41 35 47:49
13. CA Osasuna 40 35 39:53
14. UD Las Palmas 37 35 30:44
15. RCD Mallorca 35 35 28:40
16. Rayo Vallecano 35 35 27:43
17. Celta Vigo 34 35 40:53
18. Cádiz CF 29 35 24:49
19. Granada CF 21 35 36:68
20. UD Almería 17 35 35:70


1-4 Awans (LM)5-6 Awans (LE)7 Awans (LK)18-20 Spadek (LaLiga2)

Ekstraklasa (32. kolejka) 14-05-2024

Radomiak Radom - Ruch Chorzów 0:2 (0:0)
Baranski (62), Vlkanova (90+3)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 59 32 73:44
2. Śląsk Wrocław 57 32 46:30
3. Legia Warszawa 53 32 48:38
4. Górnik Zabrze 52 32 44:39
5. Lech Poznań 52 32 45:38
6. Raków Częstochowa 52 32 53:35
7. Pogoń Szczecin 51 32 58:38
8. Zagłębie Lubin 44 32 40:47
9. Piast Gliwice 42 32 37:33
10. Widzew Łódź 42 32 41:44
11. Stal Mielec 42 32 40:45
12. Radomiak Radom 38 32 40:53
13. Warta Poznań 37 32 33:39
14. Puszcza Niepołomice 36 32 37:48
15. Cracovia 36 32 43:44
16. Korona Kielce 32 32 36:43
17. Ruch Chorzów 29 32 38:53
18. ŁKS Łódź 21 32 30:71


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Bundesliga (33. kolejka) 13-05-2024

FC Augburg - VFB Stuttgart 0:1 (0:0)
Guirassy (48)

SC Freiburg - Heindenheim 1:1 (1:1)
Doan (29) - Sessa (38)

RB Lipsk - Werder Brema 1:1 (0:1)
Sesko (61) - Seiwald (BS) (36)

Borussia Moenchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Hack (9) - Dina Ebimbe (35)

1. FC Koeln - 1. FC Union Berlin 3:2 (1:2)
Kainz (45), Tigges (87), Downs (90+2) - Knoche (15), Volland (19)

1. FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 3:0 (3:0)
Barreiro (12), Lee Jae-Sung (19, 23)

Darmstadt - TSG Hoffenheim 0:6 (0:5)
Bebou (2, 51), Beier (6, 44), Kaderabek (22), Kabak (26)

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:0 (2:0)
Zvonarek (4), Goretzka (13)

Bochum - Bayer Leverkusen 0:5 (0:2)
Schick (41), Boniface (45+2), Adli (76), Stanisic (86), Grimaldo (90+3)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Bayer Leverkusen 87 33 87:23
2. Bayern Monachium 72 33 92:41
3. VFB Stuttgart 70 33 74:39
4. RB Lipsk 64 33 75:37
5. Borussia Dortmund 60 33 64:43
6. Eintracht Frankfurt  46 33 49:48
7. TSG Hoffenheim 43 33 62:64
8. SC Freiburg 42 33 44:56
9. Heindenheim 39 33 46:54
10. FC Augburg 39 33 49:58
11. Werder Brema 39 33 44:53
12. VfL Wolfsburg 37 33 40:53
13. Borussia Moenchengladbach 34 33 56:63
14. Bochum 33 33 41:70
15. 1. FSV Mainz 05 32 33 36:50
16. 1. FC Union Berlin 30 33 31:57
17. 1. FC Koeln 27 33 27:56
18. Darmstadt 17 33 30:82


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (2. Bundesliga) 

Ligue 1 (33. kolejka) 13-05-2024

OGC Nice - Le Havre AC 1:0 (1:0)
Boga (12)

Stade Brestois 29 - Stade de Reims 1:1 (1:1)
Brassier (45+1) - Munetsi (25)

RC Strasbourg - FC Metz 2:1 (2:1)
Emegha (89), Andrey Santos (90+1) - Mikautadze (54)

Stade Rennais - RC Lens 1:1 (0:0)
Salah (82) - Fulgini (48)

Paris Saint-Germain F.C. - Toulouse FC 1:3 (1:1)
Mbappe (8) - Dallinga (13), Gboho (68), Magri (90+4)

FC Nantes - LOSC Lille 1:2 (0:2)
Abline (54) - David (8, 11)

Montpellier HSC - AS Monaco FC 0:2 (0:0)
Ouattara (52), Fofana (65)

Olympique Marsylia - FC Lorient 3:1 (2:1)
Aubameyang (36, 54), Gigot (41) - Mendy (43)

Clermont Foot 63 - Olympique Lyon 0:1 (0:0)
Mangala (53)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Paris Saint-Germain F.C. 70 32 77:32
2. AS Monaco FC 64 33 64:42
3. LOSC Lille 58 33 50:32
4. Stade Brestois 29 58 33 50:34
5. OGC Nice 54 32 37:25
6. RC Lens  50 33 43:35
7. Olympique Lyon 50 33 47:54
8. Olympique Marsylia 47 32 50:39
9. Stade Rennais 46 33 52:44
10. Toulouse FC 43 33 42:43
11. Stade de Reims 41 32 39:46
12. Montpellier HSC 40 33 41:46
13. RC Strasbourg 39 33 37:48
14. FC Nantes 33 33 30:51
15. Le Havre AC 32 33 33:43
16. FC Metz 29 33 35:56
17. FC Lorient 26 33 38:66
18. Clermont Foot 63 25 33 26:55

 

1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (Ligue 2)

Ekstraklasa (32. kolejka) 13-05-2024

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 1:0 (0:0)
Walski (51)

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:3 (0:2)
Ciganiks (49) - Wdowiak (27), Chodyna (29), Poletanovic (90+1)

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:2)
Pereira (83) - Blazic (BS) (15), Salamon (BS) (45)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 59 32 73:44
2. Śląsk Wrocław 57 32 46:30
3. Legia Warszawa 53 32 48:38
4. Górnik Zabrze 52 32 44:39
5. Lech Poznań 52 32 45:38
6. Raków Częstochowa 52 32 53:35
7. Pogoń Szczecin 51 32 58:38
8. Zagłębie Lubin 44 32 40:47
9. Piast Gliwice 42 32 37:33
10. Widzew Łódź 42 32 41:44
11. Stal Mielec 42 32 40:45
12. Radomiak Radom 38 31 40:51
13. Warta Poznań 37 32 33:39
14. Puszcza Niepołomice 36 32 37:48
15. Cracovia 36 32 43:44
16. Korona Kielce 32 32 36:43
17. Ruch Chorzów 26 31 36:53
18. ŁKS Łódź 21 32 30:71


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)


[1]  [2]  [3]   >>>
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA