20172017 Konstancin-Jeziorna 20192019 Konstancin-Jeziorna
| 

| Liga Orlików |
| |
Dru¿yna |
PKT |
M |
Z |
R |
P |
B |
R |
BIL |
|
| 1. |
Polonia Warszawa |
52 |
18 |
17 |
1 |
0 |
183 |
: 18 |
165 |
|
| 2. |
K.S. Delta Warszawa |
48 |
18 |
16 |
0 |
2 |
188 |
: 36 |
152 |
|
| 3. |
Legia Warszawa SA |
39 |
18 |
13 |
0 |
5 |
116 |
: 47 |
69 |
|
| 4. |
Agrykola Warszawa |
38 |
18 |
12 |
2 |
4 |
149 |
: 35 |
114 |
|
| 5. |
SEMP Ursynów |
26 |
18 |
8 |
2 |
8 |
86 |
: 87 |
-1 |
|
| 6. |
Varsovia Warszawa |
20 |
18 |
6 |
2 |
10 |
56 |
: 118 |
-62 |
|
| 7. |
ZWAR Miêdzylesie |
16 |
18 |
5 |
1 |
12 |
67 |
: 110 |
-43 |
|
| 8. |
KS Drukarz Warszawa |
13 |
18 |
4 |
1 |
13 |
51 |
: 122 |
-71 |
|
| 9. |
Junior Ursynów |
9 |
18 |
3 |
0 |
15 |
34 |
: 196 |
-162 |
|
| 10. |
KS Ursus Warszawa |
4 |
18 |
1 |
1 |
16 |
27 |
: 188 |
-161 |
|
| |
Pi³karz |
Bramki |
Asysty |
|
|
| 1. |
Babicz Maciej |
3 |
2 |
|
| 2. |
Filipek Damian |
18 |
13 |
|
| 3. |
Franczuk Maksymilian |
1 |
0 |
|
| 4. |
Gajewski Cezary |
3 |
0 |
|
| 5. |
Glinicki Kacper |
2 |
4 |
|
| 6. |
Kozera Kamil |
1 |
1 |
|
| 7. |
Laskowski-Fabisiewicz Tomasz |
39 |
32 |
|
| 8. |
£ukawski Dominik |
6 |
8 |
|
| 9. |
Michalak Jakub |
37 |
20 |
|
| 10. |
Padzik Mateusz |
2 |
2 |
|
| 11. |
Paw³owski Jan |
4 |
4 |
|
| 12. |
Pikus Krzysztof |
28 |
11 |
|
| 13. |
Pop³awski Micha³ |
4 |
9 |
|
| 14. |
Sujecki Micha³ |
1 |
0 |
|
| 15. |
Urbaniak Oskar |
7 |
7 |
|
| 16. |
Wrotek Tymoteusz |
15 |
24 |
|
| 17. |
Wysocki Adrian |
12 |
17 |
|

| Kolejka I |
06-09-2008 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- KS Ursus Warszawa |
28 |
: 0 |
(12:0) |
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Varsovia Warszawa |
3 |
: 3 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- Polonia Warszawa |
0 |
: 13 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- Agrykola Warszawa |
1 |
: 18 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- Legia Warszawa SA |
2 |
: 3 |
|
|
|
|
| Kolejka II |
13-09-2008 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
19 |
: 0 |
(14:0) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- Legia Warszawa SA |
0 |
: 18 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- SEMP Ursynów |
12 |
: 0 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- Junior Ursynów |
27 |
: 0 |
|
|
|
| Varsovia Warszawa |
- ZWAR Miêdzylesie |
4 |
: 2 |
|
|
|
|
| Kolejka III |
20/21/22-09-2008 |
| ZWAR Miêdzylesie |
- K.S. Delta Warszawa |
2 |
: 11 |
(2:6) |
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- KS Ursus Warszawa |
6 |
: 2 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- Varsovia Warszawa |
5 |
: 1 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- Polonia Warszawa |
1 |
: 12 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- Agrykola Warszawa |
2 |
: 5 |
|
|
|
|
| Kolejka IV |
27-09-2008 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- Junior Ursynów |
14 |
: 0 |
(9:0) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- Agrykola Warszawa |
0 |
: 16 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- Legia Warszawa SA |
13 |
: 4 |
|
|
|
| Varsovia Warszawa |
- SEMP Ursynów |
2 |
: 2 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- ZWAR Miêdzylesie |
7 |
: 2 |
|
|
|
|
| Kolejka V |
04-10-2008 (11.30) |
| SEMP Ursynów |
- K.S. Delta Warszawa |
3 |
: 9 |
(1:4) |
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- KS Ursus Warszawa |
16 |
: 2 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- KS Drukarz Warszawa |
6 |
: 3 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- Varsovia Warszawa |
9 |
: 1 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- Polonia Warszawa |
1 |
: 6 |
|
|
|
|
| Kolejka VI |
12-10-2008 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- Legia Warszawa SA |
4 |
: 2 |
(1:2) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- Polonia Warszawa |
1 |
: 17 |
|
|
|
| Varsovia Warszawa |
- Agrykola Warszawa |
2 |
: 14 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- SEMP Ursynów |
1 |
: 10 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- Junior Ursynów |
8 |
: 1 |
|
|
|
|
| Kolejka VII |
18-10-2008 (10.30) |
| Agrykola Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
0 |
: 2 |
(0:0) |
|
|
| Junior Ursynów |
- KS Ursus Warszawa |
6 |
: 3 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- ZWAR Miêdzylesie |
4 |
: 6 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- KS Drukarz Warszawa |
11 |
: 0 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- Varsovia Warszawa |
12 |
: 2 |
|
|
|
|
| Kolejka VIII |
26-10-2008 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- Polonia Warszawa |
0 |
: 4 |
(0:3) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- Varsovia Warszawa |
3 |
: 4 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Agrykola Warszawa |
0 |
: 7 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- Legia Warszawa SA |
1 |
: 7 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- SEMP Ursynów |
2 |
: 8 |
|
|
|
|
| Kolejka IX |
08-11-2008 (12.30) |
| Varsovia Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
4 |
: 14 |
(2:7) |
|
|
| SEMP Ursynów |
- KS Ursus Warszawa |
13 |
: 0 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- Junior Ursynów |
16 |
: 0 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- ZWAR Miêdzylesie |
10 |
: 1 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
7 |
: 1 |
|
|
|
|
| Kolejka X |
07-04-2009 (17.15) |
| KS Ursus Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
0 |
: 8 |
(0:3) |
|
|
| Varsovia Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
5 |
: 2 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- ZWAR Miêdzylesie |
10 |
: 1 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- Junior Ursynów |
17 |
: 0 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- SEMP Ursynów |
5 |
: 3 |
|
|
|
|
| Kolejka XI |
05-04-2009 (12.00) |
| KS Drukarz Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
0 |
: 9 |
(0:4) |
|
|
| Legia Warszawa SA |
- KS Ursus Warszawa |
7 |
: 1 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- Agrykola Warszawa |
3 |
: 3 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- Polonia Warszawa |
1 |
: 12 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- Varsovia Warszawa |
1 |
: 2 |
|
|
|
|
| Kolejka XII |
19-04-2009 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- ZWAR Miêdzylesie |
14 |
: 4 |
(5:0) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
2 |
: 3 |
|
|
|
| Varsovia Warszawa |
- Junior Ursynów |
5 |
: 3 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- SEMP Ursynów |
11 |
: 0 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- Legia Warszawa SA |
3 |
: 5 |
|
|
|
|
| Kolejka XIII |
25-04-2009 (15.30) |
| Junior Ursynów |
- K.S. Delta Warszawa |
2 |
: 19 |
(1:9) |
|
|
| Agrykola Warszawa |
- KS Ursus Warszawa |
13 |
: 1 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- Polonia Warszawa |
1 |
: 2 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- Varsovia Warszawa |
5 |
: 3 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- KS Drukarz Warszawa |
6 |
: 3 |
|
|
|
|
| Kolejka XIV |
01-05-2009 (10.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- SEMP Ursynów |
10 |
: 2 |
(9:2) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- ZWAR Miêdzylesie |
4 |
: 4 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Junior Ursynów |
16 |
: 1 |
|
|
|
| Varsovia Warszawa |
- Legia Warszawa SA |
3 |
: 6 |
|
|
|
| Polonia Warszawa |
- Agrykola Warszawa |
1 |
: 1 |
|
|
|
|
| Kolejka XV |
09/10/11-05-2009 |
| Legia Warszawa SA |
- K.S. Delta Warszawa |
0 |
: 3 |
(0:1) |
|
|
| Polonia Warszawa |
- KS Ursus Warszawa |
13 |
: 0 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- Varsovia Warszawa |
9 |
: 1 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- KS Drukarz Warszawa |
6 |
: 1 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- ZWAR Miêdzylesie |
1 |
: 5 |
|
|
|
|
| Kolejka XVI |
17-05-2009 (16.00) |
| K.S. Delta Warszawa |
- Agrykola Warszawa |
5 |
: 4 |
(2:2) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- Junior Ursynów |
3 |
: 0 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- SEMP Ursynów |
3 |
: 6 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Legia Warszawa SA |
2 |
: 6 |
|
|
|
| Varsovia Warszawa |
- Polonia Warszawa |
1 |
: 7 |
|
|
|
|
| Kolejka XVII |
25-05-2009 (17.00) |
| Polonia Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
7 |
: 1 |
(3:0) |
|
|
| Varsovia Warszawa |
- KS Ursus Warszawa |
11 |
: 3 |
|
|
|
| Agrykola Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
11 |
: 1 |
|
|
|
| Legia Warszawa SA |
- ZWAR Miêdzylesie |
6 |
: 1 |
|
|
|
| SEMP Ursynów |
- Junior Ursynów |
13 |
: 2 |
|
|
|
|
| Kolejka XVIII |
09-06-2009 (17.30) |
| K.S. Delta Warszawa |
- Varsovia Warszawa |
18 |
: 2 |
(10:2) |
|
|
| KS Ursus Warszawa |
- SEMP Ursynów |
2 |
: 5 |
|
|
|
| Junior Ursynów |
- Legia Warszawa SA |
3 |
: 8 |
|
|
|
| ZWAR Miêdzylesie |
- Agrykola Warszawa |
4 |
: 5 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Polonia Warszawa |
2 |
: 9 |
|
|
|
|
|
 Kaptur Bart³omiej
Trener |
|  |
 |
 |
Babicz Maciej |
18
|
|
 |
 |
Filipek Damian |
15
|
|
 |
 |
Franczuk Maksymilian |
3
|
|
 |
 |
Gajewski Cezary |
16
|
|
 |
 |
Glinicki Kacper |
2
|
|
 |
 |
Kozera Kamil |
8
|
|
 |
 |
Laskowski-Fabisiewicz Tomasz |
10 (KPT)
|
|
 |
 |
Ma³yszczycki Maksymilian |
14
|
|
 |
 |
Michalak Jakub |
11
|
|
 |
 |
Paw³owski Jan |
13
|
|
 |
 |
Paw³owski Marcin |
6
|
|
 |
 |
Pikus Krzysztof |
5
|
|
 |
 |
Pop³awski Micha³ |
9
|
|
 |
 |
Rentflejsz Krzysztof |
1
|
|
 |
 |
Sujecki Micha³ |
20
|
|
 |
 |
Szkatulnik Micha³ |
12
|
|
 |
 |
Urbaniak Oskar |
4
|
|
 |
 |
Wrotek Tymoteusz |
7
|
|
 |
 |
Wysocki Adrian |
17
|
|
 |
 |
Zaprza³ek Jakub |
12
|
|

| |
 |
Okiem trenera Bart³omieja Kaptura |
27-06-2009 |
| A¿ trudno uwierzyæ, ¿e nasz pierwszy ligowy sezon dobieg³ ju¿ koñca. Przed rozpoczêciem rozgrywek wszyscy mieli¶my wiele pytañ i w±tpliwo¶ci. Rok temu dopiero siê poznawali¶my i pewnie ka¿dy z nas zastanawia³ siê jak u³o¿y siê nasza wspó³praca, jak bêdzie rozwija³a siê dru¿yna i poszczególni zawodnicy. Dzi¶, patrz±c z perspektywy czasu ja jako trener jestem bardzo zadowolony. Nasz system szkolenia, który ca³y czas staramy siê wspólnie ulepszaæ przynosi bardzo dobre rezultaty. Obserwuj±c ch³opców przez te kilkana¶cie miesiêcy mogê powiedzieæ, ¿e w wielu z nich drzemi± naprawdê du¿e mo¿liwo¶ci. Ich talentu nie mo¿na straciæ. Aby w pe³ni wykorzystaæ ten potencja³ trzeba wiele wspólnej pracy, nie mniej chêci i zaanga¿owania na treningach, ale tak¿e wielu wyrzeczeñ ze strony rodziców. Bez Pañstwa zrozumienia i po¶wiêceñ nic z tego nie wyjdzie. Piszê to, poniewa¿ w ostatnim sezonie czasami zdarza³y siê sytuacje gdy niektórzy z zawodników, z ró¿nych przyczyn nie pojawiali siê na treningach, meczach, turniejach czy testach. Proszê pamiêtaæ, ¿e ch³opcy nie trenuj± dla nas trenerów, czy dla klubu, ale przede wszystkim dla siebie. Je¶li chodzi o aspekty czysto sportowe to uwa¿am, ¿e na tym polu zrobili¶my ogromne postêpy. W¶ród trenerów i kibiców innych ekip kojarzeni jeste¶my jako dru¿yna „graj±ca pi³k±”, a przecie¿ w³a¶nie o to w tej dyscyplinie chodzi. Tylko dru¿yny graj±ce kombinacyjnie, ofensywnie i piêknie dla oka pozostaj± w pamiêci fanów na dziesi±tki lat. W naszej lidze, choæ uplasowali¶my siê na drugim miejscu byli¶my dru¿yn±, która zdoby³a najwiêcej, bo blisko 190 bramek. Wynik taki nie by³ dzie³em przypadku – umiejêtno¶ci naszych zawodników, zarówno te indywidualne jak i zespo³owe stoj± na coraz wy¿szym pu³apie. Muszê przyznaæ, ¿e czêsto sam jestem zaskoczony poziomem niektórych zagrañ. Nie oznacza to jednak, ¿e spoczniemy na laurach. Wrêcz przeciwnie – od obozu zaczynamy ponownie wytê¿on± pracê, aby kolejny sezon by³ nie mniej udany, a ka¿dy z nas sta³ siê jeszcze lepszym pi³karzem. Pomo¿e nam w tym niew±tpliwie coraz wiêksza rywalizacja w dru¿ynie, poniewa¿ do³±czaj± do nas kolejni ciekawi zawodnicy. Liczê, ¿e dziêki tej konkurencji nasz zespó³ zyska sportowy „pazur”, którego czasem brakowa³o nam w najwa¿niejszych potyczkach. Podsumowuj±c – w przysz³o¶æ patrzê z du¿ym optymizmem i ju¿ nie mogê doczekaæ siê kolejnych treningów. BK |
| |
 |
Turniej - Unia Warszawa |
12-06-2009 |
Czwartek i pi±tek po raz kolejny by³y dla nas pe³ne sportowych wra¿eñ. Wziêli¶my udzia³ w turnieju zorganizowanym przez Uniê Warszawa, w którym za przeciwników miêli¶my kilka naprawdê mocnych dru¿yn. Rywalizacja by³a bardzo zaciêta a my wyszli¶my z niej z podniesionym czo³em zajmuj±c drugie miejsce. Naszym ch³opcom nale¿± siê s³owa uznania za ich walkê i zaanga¿owanie. Mieli¶my, co prawda momenty przestoju i s³abszej gry, ale nie przes³oni± nam one pozytywów, których tym razem by³o zdecydowanie wiêcej. Pierwszy dzieñ turnieju by³ dla nas bardzo mêcz±cy. Stoczyli¶my a¿ 6 pojedynków i nie do koñca wytrzymali¶my ich trudy przegrywaj±c ostatni czwartkowy mecz. By³a to zreszt± nasza jedyna pora¿ka w ca³ym turnieju, któr± czê¶ciowo usprawiedliwiæ mo¿emy naszym zmêczeniem. Nie powinni¶my sobie jednak pozwoliæ na stratê a¿ tylu bramek – w ka¿dym meczu walczyæ musimy od pocz±tku do koñca a strata gola czy dwóch powinna nas motywowaæ do jeszcze wiêkszego zaanga¿owania a nie powodowaæ to, ¿e przedwcze¶nie siê poddajemy. Do póki pi³ka w grze, zawsze jest nadzieja na zwyciêstwo.
Pi±tek to trzy kolejne pojedynki, z których najbardziej ciekawie zapowiada³ siê ten z Jagielloni± Bia³ystok – dru¿yn±, która do meczu z nami nie straci³a w turnieju punktu i nie pozwoli³a sobie strzeliæ ¿adnej bramki. W bezpo¶redniej rywalizacji musia³a jednak uznaæ nasz± wy¿szo¶æ. Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, ¿e maj± ogromny potencja³ i je¶li tylko na boisku daj± z siebie wszystko, s± w stanie rywalizowaæ z najlepszymi zespo³ami z ca³ej Polski. Ja jako trener oczekujê od was takiego zaanga¿owania na ka¿dym treningu i w ka¿dym meczu, a to, do czego mogê siê przyczepiæ to po raz kolejny zbyt lekcewa¿±ce podej¶cie do teoretycznie s³abszych przeciwników. Gra na zbyt du¿ym luzie znów spowodowa³a niepotrzebne straty punktów w meczach remisowych – punktów, które jak ju¿ wiemy mog³y daæ nam zwyciêstwo mimo pora¿ki z Pogoni±. Ogólnie jednak ch³opcy jeszcze raz chcia³bym was bardzo pochwaliæ – spisali¶cie siê „na medal”, który zreszt± zawis³ dzi¶ na szyi ka¿dego z was. Brawo !!! BK
Na koniec chcia³bym jeszcze serdecznie powitaæ w dru¿ynie Mateusza. Wszyscy cieszymy siê, ¿e do nas do³±czy³e¶ Mati i ¿e szybko znalaz³e¶ z ch³opakami wspólny jêzyk zarówno na boisku jak i poza nim. ¯yczymy Ci wielu sukcesów w naszej dru¿ynie. Do zobaczenia na treningu.
Wyniki spotkañ: K.S. Delta Warszawa – Unia I Warszawa 4:2, K.S. Delta Warszawa – Radomiak Radom 2:1, K.S. Delta Warszawa – SMP UKS Bródno 3:0, K.S. Delta Warszawa – Cezar Konstancin 0:0, K.S. Delta Warszawa – Junior Radom 2:1, K.S. Delta Warszawa – Pogoñ Siedlce 1:5, K.S. Delta Warszawa – Unia II Warszawa 3:1, K.S. Delta Warszawa – Jagiellonia Bia³ystok 2:1, K.S. Delta Warszawa – Legionovia Legionowo 1:1
Klasyfikacja koñcowa: 1) Jagiellonia Bia³ystok, 2) K.S. Delta Warszawa, 3) Unia I Warszawa, 4) Radomiak Radom, 5) Junior Radom, 6) Pogoñ Siedlce, 7) Cezar Konstancin, 8) SMP UKS Bródno , 9) Legionovia Legionowo, 10) Unia II Warszawa
|
| |
 |
Mecz ligowy z Varsovi± Warszawa |
11-06-2009 |
¯artobliwie mówi±c, trudno siê nie zgodziæ z teori±, ¿e nad naszym meczem z Varsovi± ci±¿y jakie¶ pogodowe fatum. Dwa tygodnie temu musieli¶my z powodu oberwania chmury odwo³aæ nasz± potyczkê ligow±. Spotkanie, zosta³o prze³o¿one na dzi¶ i choæ w koñcu uda³o siê je rozegraæ, to zakoñczone zosta³o w strugach niesamowitego deszczu. O samym meczu niewiele mo¿na powiedzieæ poza tym, ¿e bezsprzecznie dominowali¶my na boisku. Ch³opcy z Varsovii starali siê podj±æ walkê, ale nie byli dzi¶ w stanie specjalnie nam zagroziæ. Wygrali¶my wysoko, stworzyli¶my mnóstwo sytuacji i co bardzo cieszy w naszej grze widaæ by³o wiele wyæwiczonych schematów. Ch³opcy zaczynaj± rozumieæ jak wa¿na jest „gra bez pi³ki” i to, aby po zagraniu zawsze staraæ siê wyj¶æ na wolne pole. Dzi¶ by³o to wreszcie widaæ w naszych boiskowych poczynaniach i okaza³a siê to broñ niezwykle skuteczna. Musimy z niej korzystaæ znacznie czê¶ciej. BK
K.S. Delta Warszawa - Varsovia Warszawa 18:2 (10:2)
Sk³ad: Szkatulnik M. – Babicz M., Glinicki K. – Wrotek T., Wysocki A, Laskowski-Fabisiewicz T. – Pikus K.
Wchodz±cy: Zaprza³ek J., Kozera K., Filipek D., Urbaniak O., Ma³yszczycki M., Michalak J., Sujecki M.
Bramki/asysty: Pikus Krzysztof 7/5, Wysocki Adrian 1/1, Urbaniak Oskar 1/1, Kozera Kamil 1/1, Wrotek Tymoteusz 0/2, Laskowski-Fabisiewicz Tomasz 3/2, Filipek Damian 2/2, Michalak Jakub 2/1, Glinicki Kacper 1/2 |
| |
 |
Turniej - Agrykola Warszawa |
06-06-2009 |
W miniony czwartek i pi±tek wziêli¶my udzia³ w turnieju o Puchar Dyrektora WCSM Agrykola. Nasza gra by³a zmienna tak jak pogoda, przy której przysz³o nam toczyæ kolejne pojedynki. Czwartek napawa³ optymizmem – w grupie uznanej przez trenerów i kibiców za najtrudniejsz± zajêli¶my I miejsce i pewnie przeszli¶my do rywalizacji o miejsca 1-6. Je¶li chodzi o sam± grê, to wygl±da³a ona naprawdê ciekawie – du¿o akcji oskrzydlaj±cych, pi³karska „klepka”, pokaz umiejêtno¶ci w grze „jeden na jeden”. W dobrych nastrojach czekali¶my na pi±tkowe potyczki. Niestety pi±tek metamorfoza dru¿yny w nasze poczynania wkrada siê jaka¶ dziwna niemoc. Po czê¶ci jest to chyba wynik zmêczenia sezonem i braku si³ w koñcówce turnieju, po czê¶ci braków kadrowych, ale niestety po raz kolejny brakuje nam boiskowego charakteru, który pokazuj± inne dru¿yny. Dziêki temu charakterowi i nieustêpliwo¶ci, choæ bardzo czêsto ich umiejêtno¶ci s± mniejsze ni¿ nasze, potrafi± odebraæ nam punkty ! Pamiêtajcie ch³opcy, ¿e aby graæ na najwy¿szym poziomie te dwa elementy musz± i¶æ ze sob± w parze. Je¶li na boisku nie oddacie ca³ego swojego serca, to z samych umiejêtno¶ci nic nie bêdzie. Wracaj±c do turnieju, prawdziw± walkê pokazujemy dopiero w ostatnim meczu, kiedy kieruje nami pi³karska z³o¶æ – gdyby¶my z tak± zadziorno¶ci± grali przez ca³y czas mog³o byæ du¿o lepiej. Po raz kolejny jednak podkre¶lê – nie wynik by³ najwa¿niejszy. BK
Wyniki spotkañ: K.S. Delta Warszawa – Polonia Warszawa 4:0, K.S. Delta Warszawa – SEMP Ursynów 0:0, K.S. Delta Warszawa – Unia Warszawa 2:1, K.S. Delta Warszawa – Agrykola I Warszawa I 1:1, K.S. Delta Warszawa – AP ¯muda Warszawa 1:1, K.S. Delta Warszawa – Drukarz Warszawa 1:3, K.S. Delta Warszawa – Agrykola II Warszawa 0:1
Klasyfikacja koñcowa: 1) AP ¯muda Warszawa, 2) Agrykola I Warszawa 3) Agrykola II Warszawa, 4) K.S. Delta Warszawa, 5) Unia Warszawa, 6) Drukarz Warszawa, 7) Polonia Warszawa, 8) Gwardia Warszawa, 9) SEMP Ursynów, 10) OSiR ¯yrardów, 11) Legion Warszawa, 12) ZWAR Miêdzylesie |
| |
 |
Victoria '98 |
01-06-2009 |
W tym tygodniu mieli¶my prawdziw± hu¶tawkê nastrojów. Najpierw, we wtorek 26-05-2009 bardzo wysoka pora¿ka z Pogoni± Siedlce. Mieli¶my graæ z drug± dru¿yna, okaza³o siê jednak, ¿e przeciwnicy zagrali w najsilniejszym sk³adzie. Dziwne, je¿eli zespo³y graj± w jednej grupie sk³ady powinny byæ sta³e ! Wynik mówi wszystko – nie mieli¶my nic do powiedzenia. W sobotê za¶ zagrali¶my z Tajfunem Jartypory. Wysokie zwyciêstwo os³odzi³o nieco gorycz wcze¶niejszej pora¿ki. Ch³opcy powiedzieli, ¿e maj± teraz motywacjê do ciê¿szej pracy. Bardzo mnie to cieszy, gdy¿ rzeczywi¶cie mamy, nad czym pracowaæ. RG
Pogoñ II Siedlce – Victoria Ka³uszyn 24:1 (10:0)
Victoria Ka³uszyn – Tajfun Jartypory 13:2 (6:1)
1. Pogoñ I Siedlce 17 / 48
2. Pogoñ II Siedlce 17 / 46
3. Tygrys Mewa Miñsk Maz. 15 / 31
4. Orze³ £osice 14 / 28
5. OSiR Soko³ów Podlaski 16 / 28
6. Rywal Ruchna 16 / 24
7. Victoria Ka³uszyn 17 / 12
8. Mazowsze Siedlce 16 / 9
9. Tajfun Jartypory 15 / 6
10. Amur Wilga 18 / 3 |
| |
 |
Okiem trenera Bart³omieja Kaptura |
01-06-2009 |
Maj dobieg³ koñca, a wraz z nim koñczy siê powoli nasz pierwszy prawdziwy sezon ligowy. Do rozegrania pozosta³ jeszcze jeden mecz o punkty, a tak¿e dwa ciekawie zapowiadaj±ce siê turnieje. Po nich przyjdzie czas na wiêksze podsumowania. Póki co, z ostatniego miesi±ca znów mo¿emy byæ zadowoleni, choæ pozosta³ lekki niedosyt. Chcieli¶my sprawiæ ma³± niespodziankê i zakoñczyæ sezon na pierwszym miejscu. Niestety Polonia na dzi¶ okaza³a siê jeszcze zbyt silna. Dla nas to tylko kolejny powód do pracy. Jeste¶my przekonani, ¿e po wspólnym przepracowaniu kolejnego roku i po lekkim wzmocnieniu dru¿yny bêdziemy toczyæ du¿o bardziej wyrównane boje z tym przeciwnikiem. Drugie miejsce, które zajêli¶my to jednak tak¿e ¶wietna pozycja, zw³aszcza, ¿e za naszymi plecami pozostawili¶my naprawdê silne ekipy.
Teraz skupiamy siê jednak na tym, co przed nami, a tu nie mo¿emy zapomnieæ o zbli¿aj±cym siê wielkimi krokami obozie w Niechorzu. Obóz ten to z jednej strony znakomita okazja do wakacyjnego wypoczynku, z drugiej za¶ integralna czê¶æ naszych pi³karskich treningów, nieodzowna, je¶li marzymy o tym by staæ siê pi³karzami z prawdziwego zdarzenia. Mam nadziejê, ¿e nikogo z nas na nim nie zabraknie. Pamiêtajmy równie¿ o uzupe³nianiu sprzêtu sportowego, tak aby¶my na obóz wyje¿d¿ali zaopatrzeni w kompletny strój. Podczas obozu, czy to pomiêdzy treningami czy w meczach towarzyskich, spotkamy siê tradycyjnie z wieloma zespo³ami z ca³ej Polski. Poprzez nasz jednolity strój poza boiskiem pokazujemy to, ¿e jeste¶my dru¿yn± - jedno¶ci±, a jednocze¶nie sprawiamy, ¿e nasza Akademia staje siê coraz bardziej rozpoznawalna. BK
|
| |
 |
Mecz ligowy z Poloni± Warszawa |
25-05-2009 |
Przegrali¶my dzi¶ wysoko, ale zaanga¿owania w grê naszym ch³opcom nie mo¿na odmówiæ. Polonia zas³u¿y³a na zwyciêstwo, ale jego wymiar jest chyba zbyt wysoki. Niesprawiedliwe jest to, ¿e choæ grali¶my du¿o lepiej ni¿ w poprzedniej rundzie, stracili¶my wiêcej bramek. Po pierwszej kwarcie zakoñczonej bezbramkowo przeciwnik nie wydawa³ siê gro¼ny. Co wiêcej to my stworzyli¶my dwie sytuacje, które mog³y daæ nam prowadzenie. Niestety po raz kolejny da³a znaæ o sobie nieskuteczno¶æ, a dru¿yna „czarnych koszul” szybko to wykorzysta³a. W drugiej ods³onie spotkania w ci±gu minuty tracimy dwa gole, po chwili kolejnego i schodzi z nas powietrze. Do przerwy 3:0 dla rywala. Nie mamy nic do stracenia, poniewa¿ tylko wygrana daje nam pierwsz± pozycjê w tabeli, wiêc po przerwie postanawiamy zaatakowaæ graj±c spokojniej, m±drzej - tak jak na pocz±tku dzisiejszego pojedynku. Tworzymy kilka sk³adnych akcji i w koñcu jedna z nich przynosi efekt. Znów rodzi siê wiara w korzystny rezultat. Naciskamy dalej, ale w koñcu Polonia wyprowadza decyduj±c± kontrê, która zupe³nie podcina nam skrzyd³a. Ostatnia kwarta, to ju¿ raczej walka z brakiem si³ i w³asn± psychik± ni¿ z przeciwnikiem. Zbyt wcze¶nie siê poddali¶my, bo powinni¶my osi±gn±æ lepszy wynik, a tak Micha³ po raz kolejny musia³ wyci±gaæ pi³kê z siatki. Podsumowuj±c, ulegli¶my Polonii gdy¿ zabrak³o nam boiskowego cwaniactwa, wiary we w³asne mo¿liwo¶ci, a w pewnych momentach twardego, pi³karskiego charakteru, który przez ca³y czas pokazywali przeciwnicy. To wszystko to ró¿nica lat trenowania. Nasz zespó³ istnieje oko³o pó³tora roku rywale graj± ze sob± o kilka lat d³u¿ej. Widaæ jednak by³o w stosunku do zesz³ego spotkania ró¿nicê, kolejny rok powinien zlikwidowaæ j± zupe³nie. W meczu nie brakowa³o nam indywidualnych umiejêtno¶ci. W tym aspekcie kilku naszych ch³opców znacznie górowa³o nad polonistami. Wa¿ne te¿, ¿e te indywidualne umiejêtno¶ci coraz czê¶ciej umiemy prze³o¿yæ dla dobra dru¿yny i pokazaæ kawa³ek niez³ej pi³ki, choæ wci±¿ jest tego za ma³o. Aby siê tego nauczyæ mamy jednak jeszcze du¿o czasu, bo tak naprawdê wyniki na tym etapie szkolenia zupe³nie nie s± istotne. Liczy siê tylko rozwój, ten pi³karski i ten czysto ludzki, a tu postêpy widoczne s± go³ym okiem. Jeste¶my coraz lepszymi pi³karzami i lud¼mi wiêc g³owy do góry – jutro znów widzimy siê na treningu. Znów bêdzie okazja, aby siê czego¶ nauczyæ. BK
Polonia Warszawa – K.S. Delta Warszawa 7:1 (3:0)
Sk³ad: Szkatulnik M. – Wysocki A., Pop³awski M. – Filipek D., Pikus K., Laskowski-Fabisiewicz T. – Michalak J.
Wchodz±cy: Rentflejsz K., Babicz M., Urbaniak O., Glinicki K., Wrotek T.
Bramki: ’34 Filipek D. – Wrotek T.
|
| |
 |
Victoria '98 |
20-05-2009 |
W minionym tygodniu „zaliczyli¶my” trzy spotkania rozgrywaj±c dwa. Pierwszy mecz z to wyjazd w okrojonym sk³adzie £osic. Wynik sam mówi wszystko. Drugi mecz to ca³kowita zmiana nastroju. Pomimo tego, ¿e zabrak³o kilku naszych zawodników (wycieczka szkolna) wygrali¶my zdecydowanie. 12:1 (7:0). Tak dochodzimy do spotkania które siê nie odby³o a punkty s± w tabeli. RG
Orze³ £osice - KS Victoria Ka³uszyn –8:0 (3:0)
KS Victoria Ka³uszyn – Mazowsze Siedlce 12:1 (7:0)
KS Victoria Ka³uszyn – Amur Wilga 3:0 (vo).
Pozosta³e wyniki: OSiR Soko³ów Podlaski - Pogoñ II Siedlce 5:5, Orze³ £osice - Tajfun Jartypory 14:1, Mazowsze Siedlce - Rywal Ruchna 2:8, Pogoñ I Siedlce - Tygrys Mewa Miñsk Maz. 9:2
1. Pogoñ I Siedlce 15 / 42
2. Pogoñ II Siedlce 15 / 40
3. Tygrys Mewa Miñsk Maz. 15 / 31
4. Orze³ £osice 14 / 28
5. OSiR Soko³ów Podl. 15 / 25
6. Rywal Ruchna 15 / 24
7. KS Victoria Ka³uszyn 15 / 9
8. Mazowsze Siedlce 13 / 9
9. Tajfun Jartypory 14 / 6
10. Amur Wilga 18 / 3
|
| |
 |
Mecz ligowy z Agrykol± Warszawa |
17-05-2009 |
Nerwy, które prze¿ywali¶my w koñcówce dzisiejszego pojedynku zgotowali¶my sobie na w³asne ¿yczenie. Po pierwszej po³owie powinni¶my prowadziæ zdecydowanie – byli¶my dru¿yn± lepsz±, dyktowali¶my warunki gry, przeciwników cztery razy ratowa³ s³upek. Nasza nieporadno¶æ pod bramk± rywala spowodowa³a, ¿e na krótk± chwilê stracili¶my pewno¶æ siebie i w pewnym momencie przegrywali¶my nawet 2:3. Na szczê¶cie przez ca³y mecz zdawali¶my sobie sprawê, ¿e musimy zwyciê¿yæ i tylko to nas interesowa³o. Czwarta kwarta to pokaz naszej dojrza³o¶ci i dwubramkowa przewaga. Dopiero w ostatnich sekundach Agrykola zdobywa bramkê kontaktow±, po której sêdzia koñczy grê. Cieszymy siê ze zwyciêstwa, ale nie mamy du¿o czasu na ¶wiêtowanie. Od wtorku mamy przed sob± tylko jeden cel – kolejny mecz ! BK
Sk³ad: Szkatulnik M. – Pikus K., Wysocki A. – Wrotek T., Laskowski-Fabisiewicz T., Filipek D. – Michalak J.
Wchodz±cy: Rentflejsz K., Babicz M., Ma³yszczycki M., Sujecki M.
Bramki: ’20 Michalak J. – Pikus K., ’29 Pikus K. – Michalak J., ’41 Pikus K. – Laskowski-Fabisiewicz T., ’56 Wrotek T. – Pikus K., ’58 Laskowski-Fabisiewicz T. – Wrotek T. |
| |
 |
Victoria '98 |
14-05-2009 |
W sobotê 9 maja po raz pierwszy zagrali¶my na sztucznym boisku. Niestety debiut nie wypad³ okazale. Decyduj±ca by³a 1 kwarta, któr± przegrali¶my 0:3. W drugiej kwarcie, co prawda z nawi±zk± powinni¶my odrobiæ straty, jednak¿e w naszych poczynaniach pojawi³a siê nerwowo¶æ. W dodatku dojecha³ sêdzia i przy dwóch setkach pokaza³ spalonego (szczególnie ¿al drugiej sytuacji, gdzie dwóch naszych zawodników wysz³o sam na sam z bramkarzem). Dopiero wtedy wyt³umaczyli¶my sêdziemu, ¿e w orlikach gramy bez spalonego. W ca³ym meczu razili¶my nieskuteczno¶ci± i nad tym elementem musimy popracowaæ szczególnie. Dwie bramki stracili¶my po b³êdach przy wyprowadzaniu pi³ki (te b³êdy wynikaj± jednak z naszej filozofii nauki futbolu). Podsumowuj±c, ten mecz by³ z pewno¶ci± do wygrania. W dru¿ynie OSiR-u brylowa³ jeden zawodnik (Kamil). To w³a¶nie on, w pierwszej kwarcie strzeli³ dwie bramki po indywidualnych akcjach. Teraz czeka nas zaleg³y mecz z Or³em £osice (¶roda 13-05). Och³odzi³o siê i ponownie ch³opcy zaczêli chorowaæ. Na meczu z Soko³owem by³o nas tylko 10. Mam nadziejê, ¿e niektórzy wykuruj± siê ju¿ na mecz z £osicami. RG
Victoria Ka³uszyn – OSiR Soko³ów Podlaski 2:6 (0:3).
Pozosta³e wyniki: Pogoñ II Siedlce – Orze³ £osice 3:0 (vo); Rywal Ruchna – Pogoñ I Siedlce 2:3; Amur Wilga – Tygrys Mewa Miñsk Maz. 0:3 (vo); Tajfun Jartypory – Mazowsze Siedlce - wynik obecnie nieznany.
1. Pogoñ I Siedlce 14 / 39
2. Pogoñ II Siedlce 14 / 39
3. Tygrys Mewa Miñsk Maz. 14 / 31
4. OSiR Soko³ów Podl. 14 / 24
5. Orze³ £osice 12 / 22
6. Rywal Ruchna 14 / 21
7. Mazowsze Siedlce 11 / 9
8. Tajfun Jartypory 13 / 6
9. Victoria Ka³uszyn 12 / 3
10. Amur Wilga 18 / 3
|
|