20172017 Konstancin-Jeziorna 20192019 Konstancin-Jeziorna
| 

Fina³y (4 zwyciêzców Turnieju Eliminacyjnego) 19-06-2010
K.S. Delta Warszawa - KOSA Konstancin 0:4
K.S. Delta Warszawa - Polonia Warszawa 2:5
(Fabisiewicz-Laskowski T., Pikus K. - Wysocki A.)
1. KP Legia Warszawa
2. KOSA Konstancin
3. Polonia Warszawa
4. K.S. Delta Warszawa
Turniej Eliminacyjny (8 zwyciêzców grup ligowych) 13-06-2010
K.S. Delta Warszawa – Polonia Warszawa 3:1
(Magre M. - Filipek D., Magre M. - Pikus K., Magre M. - Wysocki A.)
K.S. Delta Warszawa – UKS SMP Bródno 3:0
(Wysocki A. - Magre M., Pikus K., Filipek D. - Pikus K.)
K.S. Delta Warszawa – Unia Boryszew 3:1
(Wrotek T. - Urbaniak O., Wrotek T. - Pikus K., Filipek D.) |

| Liga ¯aków |
| |
Dru¿yna |
PKT |
M |
Z |
R |
P |
B |
R |
BIL |
|
| 1. |
K.S. Delta Warszawa |
39 |
14 |
13 |
0 |
1 |
94 |
: 25 |
69 |
|
| 2. |
KS Drukarz Warszawa |
33 |
14 |
11 |
0 |
3 |
93 |
: 33 |
60 |
|
| 3. |
Unia Warszawa |
24 |
14 |
8 |
0 |
6 |
69 |
: 39 |
30 |
|
| 4. |
SEMP Ursynów |
22 |
14 |
7 |
1 |
6 |
62 |
: 51 |
11 |
|
| 5. |
Gwardia Warszawa |
18 |
14 |
6 |
0 |
8 |
61 |
: 76 |
-15 |
|
| 6. |
Kadra Rembertów |
15 |
14 |
5 |
0 |
9 |
44 |
: 75 |
-31 |
|
| 7. |
UKS AON Rembertów |
13 |
14 |
4 |
1 |
9 |
35 |
: 73 |
-38 |
|
| 8. |
UKS 141 Warszawa |
3 |
14 |
1 |
0 |
13 |
26 |
: 112 |
-86 |
|
| |
Pi³karz |
Bramki |
Asysty |
|
|
| 1. |
Babicz Maciej |
0 |
1 |
|
| 2. |
Filipek Damian |
19 |
9 |
|
| 3. |
Glinicki Kacper |
4 |
0 |
|
| 4. |
Holoyda Daniel |
0 |
1 |
|
| 5. |
Idzikowski Przemys³aw |
2 |
1 |
|
| 6. |
Laskowski-Fabisiewicz Tomasz |
12 |
11 |
|
| 7. |
Magre Marin |
5 |
2 |
|
| 8. |
Ofat Dominik |
8 |
3 |
|
| 9. |
Pikus Krzysztof |
11 |
16 |
|
| 10. |
Pop³awski Micha³ |
0 |
1 |
|
| 11. |
Ptaszek Filip |
3 |
4 |
|
| 12. |
Radzikowski Mateusz |
16 |
11 |
|
| 13. |
Sujecki Micha³ |
3 |
3 |
|
| 14. |
Szkatulnik Micha³ |
1 |
0 |
|
| 15. |
Urbaniak Oskar |
1 |
1 |
|
| 16. |
Wrotek Tymoteusz |
9 |
5 |
|
| 17. |
Wysocki Adrian |
3 |
6 |
|

| Kolejka I |
05-09-2009 (11.00) sobota |
| K.S. Delta Warszawa |
- Gwardia Warszawa |
13 |
: 2 |
(4:1) |
|
|
| SEMP Ursynów |
|
|
| Unia Warszawa |
|
|
| UKS AON Rembertów |
- KS Drukarz Warszawa |
0 |
: 15 |
|
|
|
| Kadra Rembertów |
- UKS 141 Warszawa |
5 |
: 1 |
|
|
|
|
| Kolejka II |
12/13/14-09-2009 |
| K.S. Delta Warszawa |
|
|
| SEMP Ursynów |
- UKS 141 Warszawa |
7 |
: 1 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Kadra Rembertów |
6 |
: 2 |
|
|
|
| Gwardia Warszawa |
- UKS AON Rembertów |
8 |
: 5 |
|
|
|
| Unia Warszawa |
|
|
|
| Kolejka III |
19/20/21-09-2009 |
| K.S. Delta Warszawa |
|
|
| Unia Warszawa |
- SEMP Ursynów |
4 |
: 3 |
|
|
|
| UKS AON Rembertów |
|
|
| Kadra Rembertów |
- Gwardia Warszawa |
6 |
: 1 |
|
|
|
| UKS 141 Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
3 |
: 15 |
|
|
|
|
| Kolejka IV |
27-09-2009 (10.00) niedziela |
| Unia Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
1 |
: 4 |
(0:2) |
|
|
| SEMP Ursynów |
- KS Drukarz Warszawa |
4 |
: 8 |
|
|
|
| Gwardia Warszawa |
- UKS 141 Warszawa |
3 |
: 6 |
|
|
|
| Kadra Rembertów |
|
|
| UKS AON Rembertów |
|
|
|
| Kolejka V |
03-10-2009 (11.00) sobota |
| K.S. Delta Warszawa |
- SEMP Ursynów |
7 |
: 2 |
(5:2) |
|
|
| UKS AON Rembertów |
- Unia Warszawa |
2 |
: 5 |
|
|
|
| Kadra Rembertów |
|
|
| UKS 141 Warszawa |
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Gwardia Warszawa |
7 |
: 0 |
|
|
|
|
| Kolejka VI |
10-10-2009 (14.00) sobota |
| K.S. Delta Warszawa |
- UKS AON Rembertów |
11 |
: 1 |
(7:0) |
|
|
| SEMP Ursynów |
- Gwardia Warszawa |
7 |
: 3 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
|
|
| UKS 141 Warszawa |
|
|
| Unia Warszawa |
- Kadra Rembertów |
9 |
: 2 |
|
|
|
|
| Kolejka VII |
18-10-2009 (11.00) niedziela |
| Kadra Rembertów |
- K.S. Delta Warszawa |
4 |
: 9 |
(2:5) |
|
|
| UKS AON Rembertów |
- SEMP Ursynów |
2 |
: 2 |
|
|
|
| UKS 141 Warszawa |
- Unia Warszawa |
2 |
: 9 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
|
|
| Gwardia Warszawa |
|
|
|
| Kolejka VIII |
24-10-2009 (14.00) sobota |
| K.S. Delta Warszawa |
- UKS 141 Warszawa |
3 |
: 0 |
|
vo. |
|
| SEMP Ursynów |
|
|
| Gwardia Warszawa |
|
|
| Unia Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
3 |
: 2 |
|
|
|
| UKS AON Rembertów |
- Kadra Rembertów |
2 |
: 4 |
|
|
|
|
| Kolejka IX |
08-11-2009 (10.00) niedziela |
| KS Drukarz Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
5 |
: 6 |
(0:2) |
|
|
| Kadra Rembertów |
- SEMP Ursynów |
3 |
: 1 |
|
|
|
| UKS 141 Warszawa |
- UKS AON Rembertów |
2 |
: 6 |
|
|
|
| Gwardia Warszawa |
- Unia Warszawa |
2 |
: 9 |
|
|
|
|
| Kolejka X |
19-04-2010 (16.00) poniedzia³ek |
| Gwardia Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
4 |
: 8 |
(2:3) |
|
|
| SEMP Ursynów |
- Unia Warszawa |
5 |
: 4 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- UKS AON Rembertów |
4 |
: 0 |
|
|
|
| UKS 141 Warszawa |
- Kadra Rembertów |
4 |
: 8 |
|
|
|
|
| Kolejka XI |
24-04-2010 (13.00) sobota |
| K.S. Delta Warszawa |
- Unia Warszawa |
3 |
: 0 |
(2:0) |
|
|
| UKS 141 Warszawa |
- SEMP Ursynów |
4 |
: 8 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Kadra Rembertów |
3 |
: 0 |
|
vo. |
|
| UKS AON Rembertów |
- Gwardia Warszawa |
0 |
: 5 |
|
|
|
|
| Kolejka XII |
08-05-2010 (14.00) sobota |
| SEMP Ursynów |
- K.S. Delta Warszawa |
1 |
: 5 |
(1:0) |
|
|
| Unia Warszawa |
- UKS AON Rembertów |
2 |
: 4 |
|
|
|
| Gwardia Warszawa |
- Kadra Rembertów |
11 |
: 3 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- UKS 141 Warszawa |
13 |
: 1 |
|
|
|
|
| Kolejka XIII |
15-05-2010 (11.00) sobota |
| UKS AON Rembertów |
- K.S. Delta Warszawa |
1 |
: 5 |
(1:2) |
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- SEMP Ursynów |
1 |
: 4 |
|
|
|
| UKS 141 Warszawa |
- Gwardia Warszawa |
1 |
: 9 |
|
|
|
| Kadra Rembertów |
- Unia Warszawa |
0 |
: 1 |
|
|
|
|
| Kolejka XIV |
22-05-2010 (11.00) sobota |
| K.S. Delta Warszawa |
- Kadra Rembertów |
12 |
: 1 |
(4:1) |
|
|
| SEMP Ursynów |
- UKS AON Rembertów |
6 |
: 3 |
|
|
|
| Unia Warszawa |
- UKS 141 Warszawa |
16 |
: 0 |
|
|
|
| Gwardia Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
5 |
: 6 |
|
|
|
|
| Kolejka XV |
29-05-2010 (12.00) sobota |
| UKS 141 Warszawa |
- K.S. Delta Warszawa |
1 |
: 7 |
(1:4) |
|
|
| Gwardia Warszawa |
- SEMP Ursynów |
4 |
: 3 |
|
|
|
| KS Drukarz Warszawa |
- Unia Warszawa |
6 |
: 4 |
|
|
|
| Kadra Rembertów |
- UKS AON Rembertów |
4 |
: 6 |
|
|
|
|
| Kolejka XVI |
06-06-2010 (19.30) niedziela |
| K.S. Delta Warszawa |
- KS Drukarz Warszawa |
1 |
: 2 |
(1:0) |
|
|
| SEMP Ursynów |
- Kadra Rembertów |
9 |
: 2 |
|
|
|
| UKS AON Rembertów |
- UKS 141 Warszawa |
3 |
: 0 |
|
vo. |
|
| Unia Warszawa |
- Gwardia Warszawa |
2 |
: 4 |
|
|
|
|
|
 Kaptur Bart³omiej
Trener |
|  |
 |
 |
Babicz Maciej |
18
|
|
 |
 |
Filipek Damian |
9
|
|
 |
 |
Idzikowski Przemys³aw |
16
|
|
 |
 |
Kownacki Maciej |
8
|
|
 |
 |
Krajewski Patryk |
13
|
|
 |
 |
Laskowski-Fabisiewicz Tomasz |
10 (KPT)
|
|
 |
 |
Magre Marin |
21
|
|
 |
 |
Ma³yszczycki Maksymilian |
14
|
|
 |
 |
Ofat Dominik |
20
|
|
 |
 |
Paw³owski Marcin |
6
|
|
 |
 |
Pikus Krzysztof |
5
|
|
 |
 |
Ptaszek Filip |
15
|
|
 |
 |
Radzikowski Mateusz |
11
|
|
 |
 |
Sujecki Micha³ |
19
|
|
 |
 |
Szkatulnik Micha³ |
1
|
|
 |
 |
Urbaniak Oskar |
4
|
|
 |
 |
Wrotek Tymoteusz |
7
|
|
 |
 |
Wysocki Adrian |
17
|
|
 |
 |
Zaprza³ek Jakub |
12
|
| |

| |
 |
Turniej wakacyjny - Unia Warszawa |
27-06-2010 |
Na zakoñczenie sezonu, a w³a¶ciwie mo¿e bardziej na rozpoczêcie wakacji, wziêli¶my udzia³ w turnieju, którego gospodarzami byli nasi koledzy z Bemowa. Rywalizacjê tê potraktowali¶my na luzie, w kategoriach dobrej sportowej zabawy, po której nadej¶æ mia³ czas odpoczynku i miesiêcznej przerwy w treningach. Szansê ogrania otrzymali przede wszystkim mniej do¶wiadczeni zawodnicy, a ponadto okazjê do poznania ducha dru¿yny mieli koledzy, którzy dopiero co wst±pili w nasze szeregi. Wszyscy zas³u¿yli na pochwa³y, a dodatkow± nagrod± by³o wywalczone miejsce, które bior±c pod uwagê nasze eksperymentalne zestawienie mo¿na uznaæ za mi³± niespodziankê. Tym mi³ym akcentem ostatecznie koñczymy sezon 2009/2010. Za mi³± wspó³pracê dziêkujê wszystkim zwi±zanym z naszym klubem – zawodnikom, rodzicom, Panu Prezesowi i kolegom trenerom. Wierzê, ¿e nastêpny sezon bêdzie dla nas wszystkich jeszcze bardziej owocny, a je¶li chodzi o dru¿ynê rocznika 1998, przede wszystkim „zdrowy”. Udanego wypoczynku ! BK
Grali: D³uski H., Filipek D., Glinicki K., Gutowski £., Idzikowski P., Laskowski-Fabisiewicz T., Ma³yszczycki M., Paw³owski M., Pikus K., Ptaszek F., Szkatulnik M., Wyszomierski A.
Wyniki: Agrykola Warszawa – K.S. Delta Warszawa 3:1, K.S. Delta Warszawa – OSiR ¯yrardów II 3:1, K.S. Delta Warszawa – Olimpia Warszawa 3:2, K.S. Delta Warszawa – Drukarz Warszawa 1:3, K.S. Delta Warszawa – Unia Warszawa 0:1, K.S. Delta Warszawa – Agrykola Warszawa 2:1
Klasyfikacja koñcowa: 1. Unia Warszawa, 2. Agrykola Warszawa, 3. K.S. Delta Warszawa, 4. Drukarz Warszawa, 5. KS Piaseczno, 6. OSiR ¯yrardów I, 7. Olimpia Warszawa, 8. OSiR ¯yrardów II |
| |
 |
Podsumowanie sezonu - trener Bart³omiej Kaptur |
24-06-2010 |
Ligowy sezon 2009/2010 dobieg³ koñca. Czy by³ dla nas udany? Oceniaj±c na ch³odno, po tym jak opad³y wielkie emocje towarzysz±ce fina³om ligi odpowied¼ musi byæ twierdz±ca. Zajêli¶my IV miejsce w okrêgu warszawskim za swoimi plecami pozostawiaj±c wiele mocnych ekip, a trzeba pamiêtaæ, ¿e w koñcówce sezonu musieli¶my walczyæ pozbawieni kilku bardzo wa¿nych ogniw naszej dru¿yny. Byæ mo¿e w sk³adzie z Mateuszem, Dominikiem, Filipem, Oskarem i Tymkiem pokusiliby¶my siê o co¶ wiêcej, ale teraz jest to ju¿ tylko „gdybanie”. Zwyk³o siê mawiaæ, ¿e IV lokata to najgorsze z najlepszych miejsc, ale w naszej sytuacji nale¿y je uznaæ za du¿y sukces. Wracaj±c do fazy grupowej wspomnieæ nale¿y, ¿e ukoñczyli¶my j± na pierwszej pozycji, z trzynastoma zwyciêstwami i jedn± pora¿k± poniesion± w ostatniej kolejce spotkañ, kiedy wszystko by³o ju¿ rozstrzygniête. Zdobyli¶my najwiêcej bramek graj±c pi³kê ³adn± dla oka, a w obronie okazali¶my siê nie mniej skuteczni trac±c najmniejsz± liczbê goli. Wszystko to cieszy, ale ze szkoleniowego punktu widzenia du¿o wa¿niejsze jest, ¿e jako dru¿yna poczynili¶my ogromny postêp. Oczywi¶cie braki s± wci±¿ bardzo du¿e, ale jeszcze rok temu nie mogliby¶my mówiæ o równej walce z najlepszymi ekipami w naszym kraju. Dzi¶ mecze z dru¿ynami takimi jak Polonia Warszawa, Widzew £ód¼, Korona Kielce, Pogoñ Szczecin, NAKI Olsztyn, Jagiellonia Bia³ystok, itd. to wyrównane potyczki, z których tak my jak i przeciwnicy mog± wyj¶æ zwyciêsko, a przy tym nasi ch³opcy prezentuj± naprawdê dobr± grê. Praca, któr± wykonujecie przynosi oczekiwane efekty, ale aby siê rozwijaæ poprzeczkê podnosiæ musimy sobie systematycznie coraz wy¿ej. W nowym sezonie liczê na jeszcze wiêksze zaanga¿owanie z waszej strony, a na pewno wspólnie bêdziemy cieszyæ siê z kolejnych sukcesów. Na dzi¶ pochwa³y nale¿± siê ka¿demu z was i ka¿dy w tym, co osi±gnêli¶my ma swój du¿y udzia³. Ja, choæ nie jestem skory do indywidualnych wyró¿nieñ muszê jednak doceniæ szczególn± pracê kilku moich zawodników, o których do tej pory mówi³em byæ mo¿e rzadziej ni¿ o innych. W tym miejscu chcia³bym wymieniæ Micha³a Szkatulnika, Maksa Ma³yszczyckiego i Oskara Urbaniaka, którzy poczynili zdecydowanie najwiêksze postêpy. Na ich przyk³adzie najlepiej widaæ jak du¿o mo¿e daæ systematyczny udzia³ w treningach oraz praca indywidualna. ¯yczê sobie, aby w tych elementach wymienieni ch³opcy byli przyk³adem dla pozosta³ych, co jednak nie oznacza, ¿e nie dostrzegam pracy wykonywanej przez innych cz³onków dru¿yny.
Tyle o diabe³kach, poniewa¿ nadszed³ tak¿e czas na ogólne podsumowanie sezonu i opis tego, co dzia³o siê w pozosta³ych grupach ligi ¯aków oraz tego, kto awansowa³ do Warszawskiej Ligi M³odzików. W kwestii wyja¶nienia wspomnê, ¿e bezpo¶redni awans do WLM uzyskali zwyciêzcy ka¿dej z o¶miu grup ligi ¯aków, a zespo³y zajmuj±ce drugie miejsca zobowi±zane by³y rozegraæ bara¿e, które wy³oniæ mia³y kolejne cztery zespo³y predestynowane do rywalizowania w najwy¿szej klasie rozgrywek w tej kategorii wiekowej. W grupie pierwszej bezdyskusyjnie zwyciê¿y³ zespó³ KP Legia Warszawa, który okaza³ siê tak¿e triumfatorem ca³ych rozgrywek ¯aków. Za plecami ekipy z £azienkowskiej uplasowa³a siê dobrze nam znana dru¿yna Unii Warszawa, która w bara¿ach o WLM walczyæ musia³a z KS Piaseczno. Na czele grupy drugiej uplasowa³a siê Unia Boryszew, która za swoimi plecami pozostawi³a B³oniankê B³onie. Ta w bara¿ach trafi³a na drugi zespó³ grupy szóstej a wiêc OSiR ¯yrardów. Grupa trzecia to triumf rok m³odszych zawodników z UKS SMP Bródno, którzy w pobitym polu pozostawili Legionoviê Legionowo, zmuszon± do udzia³u w dodatkowych potyczkach z zespo³em Mazowsza Miêtne. Kolejna – czwarta grupa – to du¿a niespodzianka i zwyciêstwo dru¿yny WOSiR Wyszków przed warszawsk± Agrykol±, która w bara¿ach trafi³a na drug± ekipê naszej grupy a wiêc Drukarza Warszawa. Grupa pi±ta to koñcowy sukces naszego fina³owego rywala – KOSY Konstancin (II miejsce w ostatecznej klasyfikacji ligii ¯aków), która nie da³a szans ch³opcom z Piaseczna, a ci musieli siê zadowoliæ drug± pozycj± i walk± o WLM z kolegami z Bemowa. Szósta grupa to pewne zwyciêstwo kolejnego z dobrze nam znanych przeciwników – Polonii Warszawa (III miejsce w ostatecznej klasyfikacji ligii ¯aków), za plecami, której dzielnie poczyna³ sobie OSiR ¯yrardów. Grupa przedostatnia – siódma, to triumf Startu Otwock, któremu po piêtach depta³o nieobliczalne Mazowsze Miêtne. Na koniec pozosta³a nam grupa ósma gdzie z przewag± sze¶ciu punktów nad Drukarzem zwyciê¿a K.S. Delta Warszawa i zapewnia sobie bezpo¶redni awans do Warszawskiej Ligi M³odzików. Je¶li chodzi o bara¿e to z rywalizacji Unii Warszawa z KS Piaseczno zwyciêsko wyszli ch³opcy z podwarszawskiej miejscowo¶ci remisuj±c 2:2 na wyje¼dzie i wygrywaj±c 2:0 na w³asnym boisku. W potyczce B³onianki B³onie z OSiR ¯yrardów nie by³o ¿adnych w±tpliwo¶ci, kto jest zespo³em lepszym. OSiR zwyciê¿y³ dwa razy – 6:2 u siebie i 4:1 na wyje¼dzie. Mecze Legionovii Legionowo z Mazowszem Miêtne to dawka olbrzymich emocji dla kibiców tych dru¿yn. Mazowsze Miêtne wygra³o, bowiem na w³asnym boisku 4:1 by w rewan¿u przegraæ 2:4. O rozstrzygniêciu zadecydowa³a, wiêc jedna bramka. Ostatni z pojedynków bara¿owych to dwumecz Drukarza Warszawa z Agrykol±, z którego zwyciêsko wyszli nasi grupowi rywale – gratulujemy !!! Po remisie na My¶liwieckiej w stosunku 3:3, na w³asnym boisku ch³opcy z Pragi nie pozostawili przeciwnikom ¿adnych z³udzeñ i pewnie zwyciê¿yli 3:0. Tym samym w przysz³ym sezonie w Warszawskiej Lidze M³odzików K.S. Delta Warszawa zmierzy siê z nastêpuj±cymi zespo³ami: KP Legia Warszawa, Unia Boryszew, UKS SMP Bródno, WOSiR Wyszków, KOSA Konstancin, Polonia Warszawa, Start Otwock, KS Piaseczno, OSiR ¯yrardów, Mazowsze Miêtne, Drukarz Warszawa. Ju¿ nie mo¿emy siê doczekaæ !!! BK
|
| |
 |
Gratulacje ! |
20-06-2010 |
| W zesz³ym sezonie mieli¶my niez³e apetyty. Niestety na przeszkodzie mieli¶my wtedy przeciwnika, który przewy¿sza³ nas znacznie. Mija rok, ten sam rywal i pojedynek koñczy siê jeden do jednego. Co wa¿niejsze ró¿nica pomiêdzy zespo³ami jest praktycznie nie widoczna. To jest najwiêkszy sukces, który nale¿y chwaliæ. Zespó³ znalaz³ siê w 4 najlepszych w Warszawie i to jest kolejny sukces. W imieniu Zarz±du klubu sk³adam ch³opcom i trenerowi Bart³omiejowi Kapturowi gratulacje i ¿yczê dalszej owocnej pracy. Jestem pewien, ¿e to dopiero pocz±tek naszych wspólnych rado¶ci, przed nami jednak najpierw zas³u¿one wakacje a po nich nowe wyzwania. AT |
| |
 |
Fina³y - 1998 |
19-06-2010 |
Patrz±c na nasze wyniki uzyskane w sobotnich fina³ach ligi ¯aków mo¿na doj¶æ do wniosku, i¿ zaprezentowali¶my siê bardzo s³abo. Dla tych jednak, którzy obserwowali fina³ow± rywalizacjê na ¿ywo sprawa wygl±da nieco inaczej. Z mojego, trenerskiego punktu widzenia strasznie ¿al mi spotkania z KOS¡ Konstancin. Co prawda szybko stracili¶my w nim pierwsz± bramkê, ale potem przez pó³ godziny gry przeciwnik w³a¶ciwie nie by³ w stanie wyj¶æ z w³asnej po³owy, a my dominowali¶my bezdyskusyjnie. Nie ma teraz wiêkszego sensu zastanawianie siê „co by by³o gdyby…”, ale moim zdaniem mecz ten móg³ potoczyæ siê zupe³nie inaczej, gdyby¶my w tym okresie naporu na bramkê KOSY zdobyli gola wyrównuj±cego. Tak siê jednak nie sta³o, a na 10 minut przed zakoñczeniem gry ch³opcy z Konstancina wyprowadzili szybk± kontrê i by³o po meczu. Po tej bramce usz³o z nas powietrze i chyba stracili¶my wiarê w ostateczny sukces odpuszczaj±c zupe³nie koñcówkê spotkania, w której stracili¶my jeszcze dwie bramki. W drugim pó³finale KP Legia Warszawa wysoko pokona³a Poloniê, z któr± przysz³o nam graæ o trzecie miejsce. Ten mecz dla nas w³a¶ciwie nie musia³ siê ju¿ odbywaæ – ch³opcy za³amani pora¿k± z KOS¡, przyst±pili do niego bez woli walki i sprawiali wra¿enie jakby koñcowy wynik tego pojedynku nie mia³ dla nich ju¿ ¿adnego znaczenia. Pope³nili¶my mnóstwo b³êdów w ustawieniu, ¼le zachowywali¶my siê zw³aszcza po stracie pi³ki i w niczym nie przypominali¶my zespo³u, który tydzieñ wcze¶niej z tak± ambicj± walczy³ z ekip± „Czarnych Koszul” zwyciê¿aj±c 3:1. Czwarte miejsce, które zajêli¶my z jednej strony jest naszym wielkim sukcesem, a z drugiej pozosta³ po nim wielki niedosyt. Po ubieg³otygodniowej fazie eliminacyjnej fina³ów by³em pe³en optymizmu i liczy³em na to, ¿e do os³abionej dru¿yny wróci Tomek wzmacniaj±c nasz± si³ê ofensywn±. Tomek, co prawda wróci³, ale do grona kontuzjowanych do³±czyli Tymek i Oskar, a doliczaj±c do tego wcze¶niej kontuzjowanych Mateusza, Dominika i Filipa trudno by³o nie my¶leæ o jakim¶ fatum. Nie mogê mieæ pretensji do ¿adnego spo¶ród moich zawodników – pokazali¶cie wielk± ambicjê i widzia³em jak bardzo siê staracie. Doceniam to i jestem z was dumny. Niestety przy takich os³abieniach, z którymi musieli¶my sobie radziæ w koñcówce sezonu nie byli¶my w stanie do koñca wytrzymaæ jego trudów. Najbardziej by³o to widaæ chyba na przyk³adzie bocznych pomocników, którzy byli cieniami samych siebie, ale jest to zrozumia³e poniewa¿ to oni w trakcie sezonu przebiegaj± najwiêcej kilometrów. G³owy do góry ch³opaki! Przed nami miesiêczny odpoczynek i czas na regeneracjê si³. Potem obóz i obiecujê wam, ¿e do ligi przyst±pimy ju¿ z na³adowanymi akumulatorami i ochot± do gry. Poza tym wierzê, ¿e przyst±pimy do niej w pe³nym sk³adzie i bêdziemy mieli okazjê pokazaæ, na co tak naprawdê nas staæ. Za ca³y sezon natomiast nale¿± wam siê ch³opaki wielkie gratulacje. Wykonali¶cie kawa³ dobrej roboty ! BK
Sk³ad: Babicz M., Filipek D., Holoyda D., Idzikowski P., Laskowski-Fabisiewicz T., Magre M., Ma³yszczycki M., Paw³owski M., Pikus K., Pop³awski M., Sujecki M., Szkatulnik M., Wysocki A., Zaprza³ek J.
K.S. Delta Warszawa – KOSA Konstancin 0:4
K.S. Delta Warszawa – Polonia Warszawa 2:5
(Laskowski-Fabisiewicz T., Pikus K. – Wysocki A.)
Klasyfikacja koñcowa:
1. KP Legia Warszawa
2. KOSA Konstancin
3. Polonia Warszawa
4. K.S. Delta Warszawa |
| |
 |
FINA£Y - Turniej Eliminacyjny |
13-06-2010 |
Do niedzielnego turnieju przystêpowali¶my niesamowicie os³abieni, ale gotowi na podjêcie walki. Rozpocz±æ rywalizacjê mieli¶my z bardzo wysokiego pu³apu poniewa¿ pierwszym naszym przeciwnikiem by³a ekipa Polonii Warszawa. Trzeba przyznaæ, ¿e to zespó³ z Konwiktorskiej lepiej rozpocz±³ ten mecz – po kilku minutach i szybkiej akcji oskrzydlaj±cej stracili¶my pierwszego gola. Byæ mo¿e jeszcze rok temu po takim pocz±tku szybko spu¶ciliby¶my g³owy i czekaliby¶my na jak najmniejszy wymiar kary, ale teraz jeste¶my ju¿ ca³kiem inn± dru¿yn±. Widaæ, ¿e liczne spotkania towarzyskie z rok starszymi przeciwnikami a tak¿e mecze z mocnymi dru¿ynami z ca³ej polski rozgrywane na kolejnych turniejach du¿o nas nauczy³y. Po stracie bramki zachowali¶my spokój i dalej koncentrowali¶my siê na realizacji przyjêtej taktyki. „Czarne Koszule” nie spodziewa³y siê chyba tak trudnej przeprawy – w obronie w³a¶ciwie nie pope³niali¶my ¿adnych b³êdów, krótko kryj±c naszych rywali. W ofensywie tak¿e radzili¶my sobie bardzo dobrze, a do tego mieli¶my w tym meczu napastnika o jakim reprezentacja Francji na obecnych Mistrzostwach ¦wiata mo¿e jedynie pomarzyæ. Marin wykaza³ siê stuprocentow± skuteczno¶ci± i w trzech sytuacjach zdoby³ trzy gole. Zwyciêstwo sta³o siê faktem i otworzy³o nam realn± szansê na zajêcie pierwszego miejsca w grupie. Z tej szansy zamierzali¶my skrzêtnie skorzystaæ dlatego ju¿ na pocz±tku meczu z ch³opcami z Bródna przyst±pili¶my do ataku. Stwarzali¶my kolejne sytuacja, ale gole nie pad³y. Wreszcie po jednym z kontrataków i prostopad³ej pi³ce wyprowadzonej z linii pomocy przeciwnicy nieprzepisowo powstrzymywali Marin, wychodz±cego na czyst± pozycjê. Skoñczy³o siê na dwuminutowej karze i rzucie wolnym pewnie wykorzystanym przez Adriana. Po zdobytej bramce pojawi³o siê jednak w naszych szeregach rozprê¿enie i na boisku zacz±³ dominowaæ chaos. Przestali¶my graæ pi³k± i przyjêli¶my styl naszych rywali, ale na szczê¶cie nie mia³o to dla nas ¿adnych negatywnych konsekwencji. W tym spotkaniu naszym atutem okaza³y siê bowiem sta³e fragmenty gry – na 2:0 po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego podwy¿szy³ Krzysiek, a w koñcówce kropkê nad „i” postawi³ Damian. Na pochwa³y zas³uguj± tu tak¿e rezerwowi, którzy po wej¶ciu na boisko znacznie o¿ywili grê i do koñca kontrolowali przebieg spotkania. Przed ostatnim meczem – tym razem z dru¿yn± Unii Boryszew – do zajêcie pierwszej lokaty w grupie wystarczy³ nam remis i chyba zbyt wcze¶nie uwierzyli¶my, ¿e osi±gniemy go bez walki. O pierwszej po³owie tego spotkania wszyscy powinni¶my jak najszybciej zapomnieæ, bo na nasze poczynania po prostu nie da³o siê patrzeæ. Ch³opcy z Boryszewa biegali miêdzy naszymi stoj±cymi (!) zawodnikami i stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. To, ¿e nie stracili¶my trzech czy czterech goli mo¿emy zawdziêczaæ tylko szczê¶ciu i ¶wietnie interweniuj±cemu Micha³owi. Po gwizdku oznajmiaj±cym rozpoczêcie drugiej po³owy spotkania na boisku pojawi³a siê jednak ju¿ ta „w³a¶ciwa” dru¿yna i szybko, po sk³adnych akcjach, rozstrzygnêli¶my losy pojedynku. Dwie bramki Tymka i jedna Damiana przypieczêtowa³y nasz udzia³ w przysz³otygodniowym finale, w którym obok diabe³ków wyst±pi± zespo³y Polonii Warszawa, Legii Warszawa i Kosy Konstancin. Gratulujê postawy ch³opcy. Jeste¶my ju¿ w czwórce najlepszych zespo³ów naszego okrêgu. Teraz powalczmy o co¶ wiêcej, ale przede wszystkim poka¿my ³adn± pi³kê ! BK
Sk³ad: Babicz M., Filipek D., Magre M., Ma³yszczycki M., Paw³owski M., Pikus K., Sujecki M., Szkatulnik M., Urbaniak O., Wrotek T., Wysocki A., Zaprza³ek J.
K.S. Delta Warszawa – Polonia Warszawa 3:1
(Magre M. - Filipek D., Magre M. - Pikus K., Magre M. - Wysocki A.)
K.S. Delta Warszawa – UKS SMP Bródno 3:0
(Wysocki A. - Magre M., Pikus K., Filipek D. - Pikus K.)
K.S. Delta Warszawa – Unia Boryszew 3:1
(Wrotek T. - Urbaniak O., Wrotek T. - Pikus K., Filipek D.)
Klasyfikacja koñcowa:
Grupa A
1. KP Legia Warszawa
2. KOSA Konstancin
3. WOSiR Wyszków
4. Start Otwock
Grupa B
1. K.S. Delta Warszawa
2. Polonia Warszawa
3. Unia Boryszew
4. UKS SMP Bródno |
| |
 |
Odwo³ane treningi ! |
08-06-2010 |
| UWAGA ! Informujemy, ¿e ze wzglêdu na alarm powodziowy odwo³ane s± wszystkie zajêcia w ¶rodê 2010 roku. Prosimy o wzajemne poinformowanie siê o fakcie. Je¿eli dnia jutrzejszego siê nic nie wydarzy w czwartek zajêcia odbywaæ siê bêd± normalnie. |
| |
 |
Mecz ligowy z Drukarzem Warszawa |
06-06-2010 |
Ostatnie spotkanie fazy grupowej sezonu ligowego, w którym co ciekawe pe³nili¶my rolê gospodarza na boisku naszego rywala, by³o dla nas meczem o tzw. „pietruszkê” poniewa¿ pierwsze miejsce w tabeli zapewnili¶my sobie ju¿ na kilka kolejek przed zakoñczeniem sezonu. Nie oznacza to jednak, ¿e nie chcieli¶my odnie¶æ zwyciêstwa czy podeszli¶my do meczu z Drukarzem z jakimkolwiek lekcewa¿eniem. Mieli¶my okazjê na tle silnego przeciwnika sprawdziæ wszystkich naszych zawodników i ka¿dy otrzyma³ szansê gry – ka¿dy te¿ pokaza³ wolê walki i du¿± ambicjê, choæ w koñcówce niektórym zabrak³o do¶wiadczenia i odrobiny pi³karskiego wyrachowania. To jednak przyjdzie z czasem. Sam mecz sta³ na bardzo wyrównanym poziomie, du¿o by³o w nim walki i rwanego tempa, ale nie zabrak³o te¿ ciekawych akcji. Ch³opcy z warszawskiej Pragi byli chyba jednak bardziej zdeterminowani w swoim d±¿eniu do wygranej i to oni po koñcowym gwizdku cieszyli siê z trzech punktów. My, choæ walczyli¶my o „sezon bez pora¿ki”, mieli¶my w swoich za³o¿eniach tak¿e to, aby oszczêdzaæ zdrowie i unikaæ niebezpiecznych staræ w perspektywie turnieju fina³owego, który rozpoczyna siê ju¿ za tydzieñ. Niestety nie uniknêli¶my drobnych urazów. Mam nadziejê, ¿e poszkodowani szybko wróc± do pe³nej sprawno¶ci i bêd± do dyspozycji trenera w najbli¿sz± niedzielê. Tam czeka nas ju¿ walka na pe³nych obrotach, a zwyciêzca bierze wszystko. BK
K.S. Delta Warszawa – Drukarz Warszawa 1:2 (1:0)
Sk³ad: Szkatulnik M. – Pop³awski M., Urbaniak O. – Ofat D., Wysocki A., Filipek D. – Laskowski-Fabisiewicz T.
Wchodz±cy: Glinicki K., Holoyda D., Idzikowski P., Ma³yszczycki M., Paw³owski M., Pikus K., Ptaszek F., Sujecki M.
Bramki: ’14 Ofat D. – Pikus K. |
| |
 |
Okiem trenera Bart³omieja Kaptura |
05-06-2010 |
| Maj by³ dla nas miesi±cem, w którym poza rywalizacj± ligow± skupieni byli¶my tak¿e na uczestnictwie w presti¿owym turnieju Danone Cup. Je¶li chodzi o ligê, to ju¿ na pocz±tku miesi±ca rozgrywali¶my mecz, który na dobr± sprawê zdecydowaæ mia³ o naszej pozycji na finiszu ligowych zmagañ. Spotkanie z SEMP’em Ursynów, bo o nim tu mowa, wygrali¶my jednak zdecydowanie i tym samym mogli¶my byæ pewni, ¿e do zakoñczenia sezonu ju¿ nikt nie zdo³a nas str±ciæ z pozycji lidera. Co prawda mieli¶my przed sob± jeszcze pojedynki z ekipami z Rembertowa oraz zespo³em UKS 141 Warszawa, ale nikt nie dopuszcza³ do siebie my¶li o jakichkolwiek stratach punktowych w walce z dru¿ynami z do³u tabeli, przy ca³ym szacunku jakim darzyli¶my naszych przeciwników. Sta³o siê zreszt± tak jak przypuszczali¶my i maj zakoñczyli¶my z kompletem zwyciêstw. W czerwcu pozosta³ nam do rozegrania ostatni mecz ligowy, a po nim ju¿ tylko turnieje fina³owe mistrzostw okrêgu warszawskiego, w których zamierzamy walczyæ o najwy¿sz± stawkê. Wracaj±c natomiast do turnieju Danone Cup 2010, jeszcze raz muszê zwróciæ uwagê na wielk± pracê jak± wykonali ch³opcy poczynaj±c od turnieju eliminacyjnego w Ostro³êce, poprzez warszawskie pó³fina³y, na turnieju fina³owym w Poznaniu koñcz±c. Zajêli¶my w klasyfikacji generalnej bardzo dobre miejsce, ale du¿o bardziej cieszy to, ¿e mieli¶my okazjê zmierzyæ siê z najlepszymi zespo³ami w Polsce i w bezpo¶redniej rywalizacji z nimi pokazywaæ czêsto na czym polega gra w pi³kê. Mam nadziejê, ¿e zdobyte do¶wiadczenie zaprocentuje w przysz³o¶ci, a cieszy mnie tak¿e to, ¿e ch³opcom coraz wiêksz± przyjemno¶æ sprawia styl gry preferowany w naszej Akademii. Na koniec pragnê jeszcze zwróciæ uwagê na olbrzymie postêpy jakie czyni± zawodnicy, którzy najczê¶ciej rywalizacjê meczow± rozpoczynali dot±d na ³awce rezerwowych. Pokazali to w pe³ni podczas meczu ligowego z UKS 141 Warszawa, kiedy musieli zagraæ bez kolegów uczestnicz±cych w finale turnieju Danone Cup. Egzamin zdali ¶wietnie a ich zwyciêstwo by³o zdecydowane, bezdyskusyjne i odniesione po efektownej grze. Widaæ, ¿e wielu z was pracuje nad sob± indywidualnie i dziêki temu nadrabiacie dystans do najlepszych a sami otwieracie sobie drogê do wyj¶ciowego sk³adu. W tym miejscu przestrzegam podstawowych dot±d zawodników, aby nie zadawalali siê tym co „tu i teraz”, bo wkrótce mo¿e okazaæ siê, ¿e to wy bêdziecie musieli nadrabiaæ stracony dystans. BK |
| |
 |
Mecz ligowu z UKS 141 Warszawa |
30-05-2010 |
W sobotnie po³udnie, przy piêknej pogodzie, rozegrali¶my kolejny ligowy mecz z dru¿yn± UKS 141 Warszawa. W spotkaniu tym szansê gry dostali zawodnicy, którzy zazwyczaj rzadziej pojawiaj± siê na boisku oraz ch³opcy z rocznika 1999, gdy¿ czê¶æ ch³opców w tym samym czasie uczestniczy³a w turnieju fina³owym Danone Cup 2010 w Poznaniu. Choæ nasi przeciwnicy zajmuj± ostatni± pozycjê w tabeli to mecz, szczególnie w pierwszej kwarcie, nie zapowiada³ siê lekkim spacerkiem. Ju¿ w pierwszych minutach zawodów dwie ³adne akcje zakoñczone celnymi strza³ami wyprowadzaj± gospodarze. Na posterunku jednak stoi pewnie graj±cy dzi¶ Kuba i dobrze wychodzi z opresji. Z up³ywem czasu przeciwnicy opadaj± z si³, a my wrêcz przeciwnie, nabieramy wigoru i co rusz tworzymy sk³adne, z³o¿one z wielu podañ akcje. I tu prym wiod± Marin i Kacper pokazuj±c, ¿e mo¿liwo¶ci w nich drzemi± bardzo du¿e. Z boiska schodzimy z podniesionymi g³owami i mo¿emy by¶ z siebie naprawdê zadowoleni. Egzamin zdajemy bardzo dobrze. JZ
UKS 141 Warszawa – K.S. Delta Warszawa 1:7 (1:4)
Sk³ad: Zaprza³ek J. – Szulc P., Glinicki K. - Paw³owski M., Ofat D., Magre M. - Idzikowski P.
Wchodz±cy: Sujecki M., Ma³yszczycki M.
Bramki: 5’ Ofat D., 21’ Glinicki K. - Sujecki M., 26’ Glinicki K., 28’ Sujecki M. - Idzikowski P., 43’ Glinicki K., 45’ Glinicki K. – Ofat D., 50’ Idzikowski P. – Sujecki M. |
| |
 |
Danone Cup - Fina³ w Poznaniu |
29-05-2010 |
Do Poznania, jak przysta³o na profesjonaln± dru¿ynê, zawitali¶my dzieñ przed turniejem fina³owym. Nieco zmêczeni kilkugodzinn± podró¿±, po kolacji, krótkim spacerze i odprawie po³o¿yli¶my siê spaæ. Rano ¶niadanie, a potem ju¿ wyjazd na obiekty Miejskiego O¶rodka Sportu. Pierwsze co na miejscu rzuci³o nam siê w oczy to rozmiar boisk, które w porównaniu z tymi na jakich przysz³o nam rywalizowaæ w Ostro³êce czy Warszawie, by³y znacznie wiêksze. Nie by³a to dla nas komfortowa sytuacja zw³aszcza bior±c pod uwagê os³abienia kadrowe, ale nie zamierzali¶my za³amywaæ r±k. Wszystko dzia³o siê w szybkim tempie, a wiêc za³atwiamy sprawy organizacyjne, potem rozgrzewka i zaczynamy. Na pocz±tek mecz z Widzewem £ód¼ i zdecydowanie nasz najlepszy wystêp w turnieju choæ zakoñczony nieszczê¶liw± przegran±. Od pocz±tku narzucili¶my przeciwnikowi nasz styl gry i stworzyli¶my sobie kilka ¶wietnych sytuacji do zdobycia gola, niestety skuteczno¶æ nie po raz pierwszy zawodzi³a. Mieli¶my te¿ jak zwykle strza³ w poprzeczkê, co staje siê ju¿ naszym fatum. Gdyby wyliczaæ procent posiadania pi³ki, to w tym spotkaniu wygl±da³by on chyba 70 do 30 na nasz± korzy¶æ. Có¿ z tego skoro w piêtnastej – ostatniej minucie meczu – po b³êdzie indywidualnym w obronie i podaniu do przeciwnika tracimy gola. Schodzimy ze spuszczonymi g³owami i z³o¶ci± na twarzach, ale to tylko dobrze ¶wiadczy o naszych ch³opcach i ich ambicji. Drugim naszym przeciwnikiem by³a ekipa Górnika Katowice. Mecz ten mia³ zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg od poprzedniego, ale tym razem to my zdobyli¶my komplet punktów po precyzyjnym uderzeniu Krzy¶ka z linii pola karnego. Zwyciêstwo nad ch³opcami ze ¦l±ska poprawia nam humory, ale na rado¶æ nie ma zbyt wiele czasu poniewa¿ po kilkunastu minutach odpoczynku musieli¶my zmierzyæ siê z najbardziej wymagaj±cym spo¶ród naszych grupowych rywali – zespo³em Pogoni Szczecin. Spotkania z „Portowcami” trochê siê obawiali¶my gdy¿ w grach z Widzewem i Górnikiem prezentowali siê oni naprawdê dobrze. Jak siê okaza³o nasze obawy by³y jednak zupe³nie niepotrzebne. W tym meczu to my mieli¶my nieznaczn± przewagê, ale potrafili¶my prze³o¿yæ j± na dwie czyste sytuacje do zdobycia gola. Niestety w pierwszej z nich uderzamy w s³upek, a w drugiej pi³ka o centymetry mija bramkê Pogoni. Z remisu jak siê okaza³o cieszyæ mogli siê zawodnicy ze Szczecina choæby z tego powodu, ¿e da³ im on pierwsze miejsce w tabeli. My zajêli¶my trzecie i w 1/16 fina³u przeciwnikiem diabe³ków mia³a byæ dru¿yna z Gniezna, która z bardzo dobrej strony pokaza³a siê w silnej grupie z SMS’em £ód¼, Stal± Mielec i UKP Zielona Góra. W tym pojedynku pocz±tek nale¿a³ zdecydowanie do nas, jednak niewykorzystane sytuacje i id±ca za tym frustracja, a tak¿e ¶wietnie wykonywane przez jednego z zawodników rywali sta³e fragmenty gry spowodowa³y, ¿e w drugiej czê¶ci tego pojedynku przewagê zyskali ch³opcy z dawnej stolicy Polski. Przy bardzo silnych strza³ach z dystansu ¶wietnie spisa³ siê jednak stoj±cy miêdzy s³upkami Micha³ i mecz zakoñczy³ siê wynikiem bezbramkowym. Czeka³ nas w zwi±zku z tym konkurs rzutów karnych. Tu nie dali¶my rywalom szans – kolejno Krzysiek, Tymek, i Tomek pokonywali strza³ami przy s³upkach bramkarza dru¿yny przeciwnej, a w trzeciej kolejce uderzenie zawodnika z Gniezna obroni³ nasz golkiper. Kolejka czwarta to „pud³o” rywala, a potem "Szkatu³a" ze stoickim spokojem wykorzystuje „jedenastkê” i mo¿emy siê cieszyæ z awansu do najlepszej ósemki turnieju. Apetyty siê zaostrzaj±, teraz ju¿ wszystko mo¿e siê zdarzyæ, ale z ka¿dym kolejnym pojedynkiem widaæ te¿ po nas ubytek si³ zw³aszcza, ze walczymy praktycznie z jednym rezerwowym po tym jak Filipowi daje siê we znaki uraz stawu skokowego. W æwieræfinale turniejowa drabinka konfrontuje nas z Koron± Kielce i niestety przegrywamy to spotkanie. Mamy wielkie chêci ale nie mamy si³. Korona szybko to zauwa¿a i gra d³u¿sze prostopad³e pi³ki za plecy naszych obroñców do szybkiego napastnika. Pierwsza z takich akcji koñczy siê dla nas szczê¶liwie, ale po chwili, kiedy zbyt du¿± liczb± zawodników wychodzimy do ataku sytuacja siê powtarza i mamy 0:1. Muszê tu jednak usprawiedliwiæ moich obroñców, którzy do tej pory tylko raz rywalizowali w dziewiêcioosobowych sk³adach i przyzwyczajeni do gry dwójk± w linii nie maj± jeszcze w³a¶ciwych nawyków przy grze z trzema defensorami. Zabrak³o asekuracji kiedy i tu w jednej linii wszyscy wyszli do przodu, a potem nie byli ju¿ w stanie dogoniæ rywala. Po stracie bramki Korona cofnê³a siê do defensywy, a my przejêli¶my inicjatywê. Niestety nie byli¶my ju¿ w stanie stworzyæ klarownych sytuacji do zdobycia bramki, a w ostatnich sekundach gry po rzucie wolnym to my tracimy gola. Odpadamy, a Korona ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Z jednej strony pozosta³ pewien niedosyt, ale z drugiej ch³opcy wykonali olbrzymi± pracê i niesamowity wysi³ek, za co bardzo im dziêkujê. Ostatecznie sklasyfikowani zostali¶my na miejscach 5-8, a bior±c pod uwagê to, ¿e do eliminacji Danone Cup 2010 przyst±pi³o oko³o 100 dru¿yn, jest to olbrzymi sukces. Dla mnie najwiêksz± nagrod± jest jednak to, ¿e nas styl gry zyskuje uznanie obserwatorów i trenerów innych dru¿yn. Nasza Akademia staje siê coraz bardziej znana i doceniana w³a¶nie z tego powodu, a potwierdzeniem tego niech bêd± zaproszenia dla naszej dru¿yny na mecze kontrolne w³a¶nie od ekipy z Kielc oraz Bia³egostoku. Ponadto na obozie w Niechorzu zmierzymy siê z dru¿yn± Pogoni Szczecin. To o czym¶ ¶wiadczy ch³opcy i powinno was zachêciæ do jeszcze ciê¿szej pracy na treningach a tak¿e pracy indywidualnej, natomiast zdobyte do¶wiadczenie na pewno ju¿ wkrótce zaprocentuje. Na koniec gratulujê tak¿e pewnego zwyciêstwa naszym ch³opakom, którzy pozostali w Warszawie by rozegraæ mecz ligowy, a tak¿e dziêkujê rodzicom (w szczególno¶ci Panu Szkatulnikowi za u¿yczenie pojazdu) za pomoc przy organizacji wyjazdu i doping w Poznaniu. My¶lê, ¿e wszyscy od naszych zawodników dostali¶my za to dobr± nagrodê. Pe³na klasyfikacja turnieju ju¿ wkrótce uka¿e siê na oficjalnej stronie organizatora. BK
Wyniki: Widzew £ód¼ – K.S. Delta Warszawa 1:0, Górnik Katowice – K.S. Delta Warszawa 0:1, Pogoñ Szczecin – K.S. Delta Warszawa 0:0, SMS Gniezno – K.S. Delta Warszawa 0:0 (k. 2:4), Korona Kielce – K.S. Delta Warszawa 2:0
Sk³ad: Babicz M., Filipek D., Laskowski-Fabisiewicz T., Pikus K., Pop³awski M., Ptaszek F., Szatan K., Szkatulnik M., Urbaniak O., Wrotek T., Wysocki A. |
|